Προς το περιεχόμενο

Τα 25 πιό λυπητερά τραγούδια στον κόσμο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα είδα τα διάφορα για το "Μέρα Όμορφη", εεε... "Perfect Day" ήθελα να πω.  ;D

 

Χμμμ... ο καημένος ο Lou έχει την ατυχία, όποιο τραγούδι και να γράψει, να νομίζει ο κόσμος ότι μιλάει για την ηρωίνη. Όπως νομίζουν ότι κάθε τραγούδι που έχει γράψει ο Waits είναι για το αλκοόλ.

Δεν φταίει ο Lou, το Trainspotting φταίει...  ;)

 

τώρα για το Venus In Furs είμαι ευτυχής να παραδεχτώ ότι δεν ξέρω σε τι αναφέρεται...

Φαντάζομαι ότι αστειεύεσαι γιατί ως mod θα πρέπει να γνωρίζεις τα έργα του κυρίου Leopold von Sacher-Masoch. ;D :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skip James - Devil got my woman

 

Robert Wyatt - Sea song

http://www.youtube.com/watch?v=2cWq3mIp4cU&feature=related

 

Μαρία Παπαγκίκα - Σμυρνέικο μινόρε .Και το βίντεο με έχει αφήσει μ@@@κα...ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ!

 

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολυκαταλαβαίνουν οι ξένοι από στεναχώρια μωρέ... έχουμε εμείς τον Παπάζογλου με το "Αύγουστος", τα υπόλοιπα λυπητερά τραγούδια απλά δεν υπάρχουν μπροστά σε αυτό... συγκρίνεται με αυτό που βάλανε πρώτο? :-\

 

Άσε που μου βάλανε και το Back to Black μέσα, δεν θα μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν και κάτι από μέταλ που έχει πολύ στεναχώρια καμιά φορά... Τι να περιμένει κανείς... κάποιος πρότεινε My Dying Bride, αυτό ναι, είναι στεναχώρια... ή θα μπορούσαν να βάλουν Draconian, ή το December Elegy των Tristania, σίγουρα το Angelica των Anathema... καλά καλά δεν ξέρουν τα στενάχωρα με αγγλικό στίχο τελικά, πού να καταλάβουν... ;D

 

[flash=200,200]

 

:'( :'( :'(Με διαφορά πρώτο για μένα... (το βίντεο είναι μια αηδία με εικόνες και λάθος στίχους, αλλά ποιός νοιάζεται... ;))

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι original εκτελεση αλλα ειναι ο μεγαλυτερος πονος....

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qc53zXoGHzE

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα, αντε να βαλουμε και κανα σοβαρο κομματι

 

Διασκευη βεβαια αλλα.....

http://www.youtube.com/watch?v=2A9OHtk1Ubc

 

 

All the money naoum...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απάντηση στον Playloud και στο πολύ ωραίο When A Blind Man Cries... αφιερωμένο!

 

 

Όσον αφορά στους Cowboy Junkies, σαν φανατικός έχω να πω ότι οι φλέβες κόβονται σε πολύ πιο ταξιδιάρικα κομμάτια από τη διασκευή του Λούη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απάντηση στον Playloud και στο πολύ ωραίο When A Blind Man Cries... αφιερωμένο!

 

 

Όσον αφορά στους Cowboy Junkies, σαν φανατικός έχω να πω ότι οι φλέβες κόβονται σε πολύ πιο ταξιδιάρικα κομμάτια από τη διασκευή του Λούη.

 

Πςςςςςς πωωωωω πωωωωω

Bloody Sunday σ ευχαριστω, το κομματι των Priest ειχα ΠΟΛΛΑ χρονια να το ακουσω.

Εκλεισε, σημερα θα ακουω ολη μερα Priest προ '90 εποχη. Αυτα ειναι...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου