Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά στείλε ένα mail στην PRS και πες τους τι παιζεται και ότι ο επίημος αντιπρόσωπός τους λέει ότι οι CE δεν είναι καλές και δεν τις φέρνει. Μετά θα γεάσουμε όλοι μαζί εκτός από το μαλάκα το Ζοζεφ. Για τις CE έχω ακούσει πολύ καλά λόγια' date=' αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος. Από Θωμά δεν παίζει;[/quote']

πριν παρεις τηλ φορεσε και μια μαυρη κουκουλα!! :D :D

 

Πέραν του χιουμοριστικού όμως, διαφωνείς μαζί μου στο να αναφέρει το πρόβλημα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά στείλε ένα mail στην PRS και πες τους τι παιζεται και ότι ο επίημος αντιπρόσωπός τους λέει ότι οι CE δεν είναι καλές και δεν τις φέρνει. Μετά θα γεάσουμε όλοι μαζί εκτός από το μαλάκα το Ζοζεφ. Για τις CE έχω ακούσει πολύ καλά λόγια' date=' αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος. Από Θωμά δεν παίζει;[/quote']

πριν παρεις τηλ φορεσε και μια μαυρη κουκουλα!! :D :D

 

Πέραν του χιουμοριστικού όμως, διαφωνείς μαζί μου στο να αναφέρει το πρόβλημα; :)

ε δεν είναι και εγκληματικό να μην τις θεωρεί καλές η απλά να μην θέλει να τις πουλάει ο ζοζεφ.

εκτός αυτού όμως, εφόσον δεν τις έχεις δοκιμάσει όπως λες(όποτε δεν έχεις βάσιμη άποψη)μήπως βιάζεσαι να τον κατακρίνεις?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Για να μην ανοιξω νεο thread μιας και εγω θέλω να πάρω κιθάρα θέλω την γνώμη σας.Ένας πωλητής μου είπε οτι στην κιθάρα πλέον δεν μετράνε τα ξύλα κλπ αλλά τα ηλεκτρικά της μέρη.Εγώ είχα μια squier fender made in Korea με μαγνήτες noname και είχα πρόβλημα με θορύβους.Το θέμα είναι οτι είδα κάτι korea' date='japan,indonisia με μαγνήτες duncan humbuker.Εγώ είχα βάλει στο μάτι μια fender standard με 2 humbucker και είναι made in Mexico και έχει μαγνήτες Tex-Mex.Τώρα να πάρω μια κορεα με duncan ή να πάρω μια fender standard με μαγνήτες tex-mex?Αυτό είναι το δειλημα μου.Ευχαριστώ.[/quote']

 

μεγαλο λαθος αυτο με τα ξυλα....αν ειναι ποτε δυνατον!!! 8O 8O 8O

πρωταρχικό ρόλο παίζπυν τα ξυλα και υστερα, αμεσως μετά έρχονται τα ηλεκτρικά~!!!

 

Ο 135ος παγκόσμιος πόλεμος! Ταραραραμ! :D

 

Για το θέμα, οι απόψεις διίστανται. Επειδή ο KurtC μάλλον είναι καινούριος στο χώρο, καλό είναι να έχει υπ' όψιν ότι υπάρχουν πολλές απόψεις και να μη λαμβάνει κάτι ως 100% δεδομένο.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα εχουμε γεμισει με μαλακες, ΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΠΑ, αντιπροσωπους που το μονο που σκεφτονται ειναι πως θα πουλησουν αυτο που εχουν stock και οχι πως θα εξυπηρετισουν τον πελατη αντικειμεικα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο για εναν πωλητη να συνταξει ενα δελτιο παραγγελιας και κανει το οτιδηποτε για να το αποφυγει. Και μην ακουσω παλι περι φταιξιματος πελατων κλπ γιατι σε τετοιες περιπτωσεις φταινε οι πωλητες. Και ειδικα απο Ζοζεφ εχω ακουσει και εγω διαφορα και τραβαγα τις κωλοτριχες μου. Και καιρος ειναι να καποιος να σηκωσει φωνη και να κανει τον καθε γελοιο ξεφτιλα. Γι αυτο το προβλημα πρεπει να αναφερθει οπως και δηποτε εστω με ενα απλο emαil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα κανει παραπονα στα κεντρικα του Ζοζεφ την εποχη που εψαχνα ενισχυτη. Ειχα ζητησει να παραγγειλω καποιον και ο τυπος απο ζοζεφ μου ελεγε πως ειχε γινει παραγγελια καποιων κομματιων απο αυτη την εταιρια και δεν ηξερε αν ειναι μεσα ο συγκεκριμενος οποτε μου ειπε να περασω σε καμια βδομαδα. Την αλλη βδομαδα που πηγα μου ειπε πως δεν εχει ερθει η παραγγελια οποτε να παω τον αλλο μηνα. Γινοταν αυτο μεχρι που μου ειπε οτι ο ενισχυτης ηταν στο τελωνειο και οτι μωλις φτασει θα με παρει τηλεφωνο να τον παρω. Εχει λοιπων περασει εναμισης χρονος και ακομα στο τελωνειο ειναι. Απο τα κεντρικα που εκανα παραπονα δεν εγινε καμια ενεργεια και μαλλον ειναι ολοι μαζι στο κολπο. Γι αυτο πρεπει επιτελους κατι να κανουμε και οχι απλα να ψαχνουμε αλλο μαγαζι η eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το άλλο θέμα είναι ότι με το να χαρακτηρίζει ως "μη καλές" τις κιθάρες της εν λόγω σειράς (PRS CE) δυσφημίζει κατα κάποιο τρόπο την εταιρία που αντιπροσωπεύει. Και δε μιλάμε για οποιαδήποτε εταιρία, αλλά την PRS. Από τη στιγμή που αναλαμβάνει την αντιπροσωπεία μιας τόσο σημαντικής εταιρείας, πιστεύω ότι οφείλει ως αντιπρόσωπος να έχει δείγματα από όλες τις σειρές (που δεν είναι και πολλές στη συγκεκριμένη περίπτωση). Απο'κει και πέρα αν πιστεύει ότι κάποια μοντέλα δεν θα πουλήσουν αρκετά ή "δεν είναι καλα" ας μην στοκάρει πολλά κομμάτια.

Σε κάποια φάση έφερνε μόνο τις custom και όταν τον είχα ρωτήσει για standard 24 μου είπε ότι δεν την φέρνει γιατί δεν είναι καλή... Γιατί δεν είναι καλή; Γιατί δεν έχει maple top, λέει... Αντε βγάλε άκρη τώρα.. :? :? :?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου