Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες και καλά καθαρά και βρώμικα θα σου πρότεινα μία Ibanez.Οι ESP και οι Jackson ρίχνουν το βάρος πιο πολύ στο βρώμικο αλλά αυτό είναι πάντα και θέμα μαγνήτη έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eχω αρχισει και εγω να το σκεφτομαι τελεθταια για ibanez... βεβαια εξψτερικα δεν μου ααρεσουν οσο οι oi gibson k oi prs.. αλλα αυτο ειναι δευτερευον...εχεις καποιο μοντελλο ibanez να μου προτεινεις 1000-1600€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ibanez ριξε μια ματια σε αυτες

 

http://www.thomann.de/gb/ibanez_pgm301_paul_gilbert.htm

http://www.thomann.de/gb/ibanez_js1200ca.htm

http://www.thomann.de/gb/ibanez_s4170abrvk.htm

 

εγω παντος θα σου προτεινα και carvin (dc135,dc400, bolt plus...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Carvin με χιλια φιλε. Απιστευτα οργανα και ευτυχως σε καλες τιμές. Στην Εμμανουηλ μπενακη στην αθηνα εχει ενα μαγαζι που εχει και στοκ για να δοκιμασεις.Και με 1600 που δινεις ειναι μια χαρα. Αν επαιρνες Jackson σε τετοια ποιοτητα κατασκευης θα εδινες 2500 (Dinky USA) και ακομα περισσοτερα για ESP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! πρώτο ποστ αυτό. απλά θέλω να προσθέσω ότι αν ψήνεσαι για les paul' date=' μπορείς να βρεις με αυτά τα λεφτά μια μεταχειρισμένη σε καλή κατάσταση. πήρα πέρυσι το καλοκαίρι μια από το e-bay σε άριστη κατάσταση 1200Ε. Ο τύπος είχε παίξει ελάχιστα και η κιθάρα δεν είχε βγει απο το σπίτι. Τα μεταφορικά από τη Σκωτία με dhl - ασφαλισμένη και one-day-delivery htan 120GPB (175E) ... Το καλοκαίρι γενικά έχω την αίσθηση ότι πέφτει η κίνηση στο e-bay και είναι πιο φτηνά. Υπάρχουν ασφαλιστικές δικλίδες όπως το paypal και το ποιόν (feedback) του πωλητή ώστε να μην διακινδυνέυεις να χάσεις τα λεφτά σου.[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Μπορείς να πάρεις την ibanez JPM P1 {μια κιθάρα με τέλοια καθαρά στην 2θέση με πολύ καλή βρόμα και ένα τέλοιο finish picasso (το καλύτερο που έχω δει ποτέ μου)}απο το ebay αν την βρεις.

Συνήθως υπάρχει στο ιταλικο ebay και τα λεφτα της είναι περίπου όσο είναι το budget σου

 

You should very patient 8) to find this κιθαρόνι :wink:

 

good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πολλοι fenderakιδες που κυκλοφορουν εδω με εχουν κανει να σκεφτομαι την american fat deluxe με το διπλο στην bridge. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τη διαφορα που θα εχω στον ηχο μου με μια maple ή μια rosewood ταστιερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η american fat deluxe είναι τελείως μα τελείως διαφορετικό όργανο από Gibson και PRS που λες οτι σ'αρεσουν. Μην επηρρεάζεσαι από το ότι πολλοί εδώ τις προτιμούν. Είναι φοβερό όργανο και αξίζει σίγουρα να την τσεκάρεις πάντως. Κάτι πιο κοντά στα γούστα σου πιστέυω ότι είναι μια τέτοια ESP:

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_fm_asb.htm

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τη διαφορα που θα εχω στον ηχο μου με μια maple ή μια rosewood ταστιερα?

 

Που να 'ξερες τι φυτιλιες πεταξες τωρα :lol: Αλλο ενα χιλιοσυζητημενο θεμα(με πολυ "ζουμι",χωρις πλακα)Για καποιους δεν εχει καμια διαφορα, για καποιους αλλους μεγαλη.Για μενα η αληθεια ειναι καπου αναμεσα.Προσωπικα δεν ειχα την ευκαιρια να συγκρινω ακριβως τις ιδιες κιθαρες που να διαφερουν μονο στο ξυλο της ταστιερας.Αν τις παιξεις "unplugged" θα καταλαβεις τη διαφορα,αλλα επειδη μιλαμε για ηλεκτρικη κιθαρα,για μενα πιο πολυ διαφερουν σε αισθηση στο χερι παρα στον τελικο σου ηχο (με επιφυλαξη το λεω αυτο).Παρακαλω οι "γηραιοτεροι" του forum να συνδραμουν στην επιλυση της αποριας του νεου μας φιλου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τα γουστα σου,σου ειναι ευκολο να γραψεις τί ειναι αυτο που σου αρεσει απο την καθε κιθαρα π.χ. η εμφανιση της PRS, ο ηχος των humbuckers της LP κτλ.

Απλα οταν αρχικα ελεγες οτι εισαι μεταξυ Fender-Gibson,δεν φανταζομουνα οτι θα συζητουσες για Ibanez.

Αληθεια,θα ειναι η πρωτη σου κιθαρα,αν οχι,ποσο καιρο ασχολεισαι?Το ρωταω αυτο γιατι δεν θα ηθελα να παρασυρθεις στην αγορα ενος οργανου μονο και μονο επειδη σου αρεσει οπτικα ή επειδη καποιοι απο εμας εχουμε προτιμηση σε καποια συγκεκριμενα μοντελα που ενδεχομενως δεν θα σου ταιριαζουν στα χερια ή στον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου