Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια...Το ψαχνω πανω απο 3 χρονια και τωρα που ηρθε η ωρα ακομα δεν εχω καταληξει.. Εχω μαλλον καταληξει στη Gibson les paul studio αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνω...Τουλαχιστον απο πλευρας καθαρου. Αυτη που θα γουσταρα ειναι μια prs..αλλα ποιος δινει 2300+. Ψαχνω κατι με καλη παραμορφωση, οχι τοσο light οσο η fender, oυτε τοσο hard oσο ενας emg. Και πολυ μεγαλη εμφαση στο καθαρο. Και παλι λατι αναμεσα σε fender k gibson σε αυτο τον τομεα. Διαθετω περιπου 1300-1600 € Εσεις τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ibanez το σκεφτομαι, εχει γενικα πολυ καλη βρωμα, αλλα για τα καθαρα δεν ειμαι σιγουρος. Τωρα esp kai jackson νομιζω οτι παραειναι hard για μενα. Αν παντως εχεις κανενα καλο μοντελλο απο αυτες να προτεινεις, θα το κοιταξω. Οπως ειπα και πιο πανω, Θα μου ταιριαζε νομιζω μια prs ce, αλλα ειναι πολλα τα φραγκα, χωρις βεβαια ακομα να την αποκλειω. Αν καποιος εχει εμπειρια με αυτη ας στειλει τη γνωμη του. Αξιζει τα φραγκα της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! πρώτο ποστ αυτό. απλά θέλω να προσθέσω ότι αν ψήνεσαι για les paul, μπορείς να βρεις με αυτά τα λεφτά μια μεταχειρισμένη σε καλή κατάσταση. πήρα πέρυσι το καλοκαίρι μια από το e-bay σε άριστη κατάσταση 1200Ε. Ο τύπος είχε παίξει ελάχιστα και η κιθάρα δεν είχε βγει απο το σπίτι. Τα μεταφορικά από τη Σκωτία με dhl - ασφαλισμένη και one-day-delivery htan 120GPB (175E) ... Το καλοκαίρι γενικά έχω την αίσθηση ότι πέφτει η κίνηση στο e-bay και είναι πιο φτηνά. Υπάρχουν ασφαλιστικές δικλίδες όπως το paypal και το ποιόν (feedback) του πωλητή ώστε να μην διακινδυνέυεις να χάσεις τα λεφτά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σε ψηνει η prs, γιατι δεν κοιτας και την σειρα SE της ιδιας εταιριας? Eχω διαβασει και ακουσει τα καλυτερα λογια, και με ενα σετακι καλυτερους μαγνητες θα εισαι κομπλε, και θα σου μεινουν και φραγκα για καμια συναυλια το καλοκαιρι :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω με όλες τις επιλογές σε φέντερ που σου παραθέτει ο prodmaster....

 

πιστεύω πως θα σε καλύψουν απόλυτα και είναι πολύ φτηνές!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω υποψη μου και την σειρα se tis prs, ειναι βεβαια made in korea. H αληθεια ειναι οτι δεν την εχω δοκιμασει, εχω δει μονο βιντεο. Αλλα αφου μπορς να διαθεσψ τα φραγκα ελεγα να παρω κατι γθρω στο 1500αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες λες πολ με καθαρά που ... φεντεροφέρνουν (!) τότε φίλε μου πας καρφί για την σουηδέζα HAGSTROM SUPER SWEDE. O thomann την έχει σε 4 χρώματα, στα 500 με 550 ευρώ. Μην σε ξεγελάει η τιμή, είναι ΠΑΡΑ πολυ καλή κιθάρα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σε ενδιαφερουν τόσο πολύ τα καθαρα πιστεύω ότι η πιο σίγουρη λύση είναι μια στρατοκάστερ (...έτσι στα ελληνικα...). Αυτές που προτείνει ο prodmaster είναι πολύ καλές λύσεις, αφού έχουν και τον διπλό λίγο πιο hard παιξίματα, αλλά διατηρούν στο ακέραιο και τον χαρακτήρα της στρατοκάστερ (...ναι, ελληνικά είπαμε..). Αν διαθέτεις τα λεφτά προτίμησε μία deluxe. :wink: :D :D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου