Προς το περιεχόμενο

μεταφορα κιθαρας στη ζεστη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους!!!

θελω να ρωτησω το εξης!!(ελπιζω να μην υπαρχει αντιστοιχο θεμα!!εψαξα αλλα δν βρηκα!!)

λοιπον!!

το καλοκαιρι που θα παω διακοπες θελω να παρω και την ακουστικη μαζι μου αλλα δεν εχω θηκη βαλιτσα!!

σκεφτομαι να παω να παρω!!θα μου χρησιμευσει?θα ειναι πιο βολικη απο την αλλη που μπαινει στην πλατη?

το μονο προβλημα που εχω,το οποιο ειναι λιγο σοβαρο ειναι οτι θα μεινουμε σε σκηνες και οχι σε δωματιο!!

αυτο σημαινει οτι η κιθαρα θα ειναι μεσα στην ζεστη!!!

μπορειτε παρακαλω να με συμβουλεψετε τι να κανω?

αξιζει να την παρω μαζι?(δν μπορω να με φανταστω σε διακοπες χωρις κιθαρουλα!!)

υπαρχει περιπτωση να χαλασει αν την αφησω μεσα στην θηκη και μεσα στην σκηνη οπου πιθανοτατα θα βραζει απο την ζεστη?

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πες μου που θα είσαι και θα την έχω εγώ στα ώπα-ώπα! :)

τώρα σοβαρα, απέφυγε να το κάνεις αυτό στη καημένη την κιθαρούλα..είναι αμαρτία.. το πολύ πολύ τράβα πάρε μία των 100euro και έχε την για αυτή τη δουλειά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου που θα είσαι και θα την έχω εγώ στα ώπα-ώπα! :)

τώρα σοβαρα' date=' απέφυγε να το κάνεις αυτό στη καημένη την κιθαρούλα..είναι αμαρτία.. το πολύ πολύ τράβα πάρε μία των 100euro και έχε την για αυτή τη δουλειά ;)[/quote']

 

ρε δν μου τρεχουν τα λεφτα απο τα μπατζακια!!

αλλα τωρα που το σκεφτομαι αν παω να παρω μια θηκη βαλιτσα θα στοιχησει γυρω στα 100 ευρω?

παντως χωρις κιθαρα δν παω πουθενα!!

τι κανω??????????????????

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς θήκη-βαλίτσα απλά ξέχνα το.Αν η κιθάρα σου είναι πολύ φτηνή,τότε ρισκάρισε το με ναυλον θήκη,αλλά με εγγυημένα χαλασμένη κιθάρα.Διαλέγεις και παίρνεις....δεν θες να σου λέμε τα άσχημα με ωραίο τρόπο πιστεύω... 8)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις τιμές πρόσθεσε και 20euro μεταφορικά και είσαι κυριλέ.8)

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_classica_s.htm

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbd110nt.htm

 

για τσέκαρε λοιπόν! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς θήκη-βαλίτσα απλά ξέχνα το.Αν η κιθάρα σου είναι πολύ φτηνή' date='τότε ρισκάρισε το με ναυλον θήκη,αλλά με εγγυημένα χαλασμένη κιθάρα.Διαλέγεις και παίρνεις....δεν θες να σου λέμε τα άσχημα με ωραίο τρόπο πιστεύω... 8)[/quote']

 

κοιτα........

εχω μια ibanez την οποια εχω παρει γυρω στα 230 ευρω αλλα ειναι το μωρακι μου!!!

και μονο που την βλεπω με πορωνει και δν θελω να παθει τιποτα κακο!!!

για πες τι μπορει να γινει?

να ξεκολλησουν τα ξυλα?

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/prod_cbundle_88.html?gk=giwedr&cbcid=573&art=36506&sid=389edd202d68c7ad87a347fddf6d8564

 

Αν πάρεις αυτό το πακετάκι, με τα μεταφορικά θα σου πάει σχεδόν ένα 100άρικο. Θα έλεγα να πάρεις ένα τέτοιο πακέτο απο ένα ελληνικό μαγαζί που να βρίσκεται κοντά σου, να βάλεις ένα σετάκι χορδές της προκοπής και είσαι έτοιμος με ακόμα λιγότερα λεφτά.;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/prod_cbundle_88.html?gk=giwedr&cbcid=573&art=36506&sid=389edd202d68c7ad87a347fddf6d8564

 

Αν πάρεις αυτό το πακετάκι' date=' με τα μεταφορικά θα σου πάει σχεδόν ένα 100άρικο. Θα έλεγα να πάρεις ένα τέτοιο πακέτο απο ένα ελληνικό μαγαζί που να βρίσκεται κοντά σου, να βάλεις ένα σετάκι χορδές της προκοπής και είσαι έτοιμος με ακόμα λιγότερα λεφτά.;)[/quote']

 

ευχαριστω!!!

και.........

ειμαι ετοιμη!!οχι ετοιμος!!! :wink:

ουσικη............για ΠΑΝΤΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώντας ελευθεροκαμπίτης χρόνια, και πάντα με κιθάρα(ες), εκ των οποίων και μια "καλή" ovation, θα έλεγα οτί ακόμα και με την μαλακή θήκη δεν θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με τη ζέστη. Το πρόβλημα είναι η υγρασία όταν φυσάει νοτιάς.. και τρίζει η έρμη η κιθαρούλα...

Λοιπόν: δεν βάζεις την κιθάρα στη σκηνή από τις 11:00 ώς τις 6:00 και την έχει στη θήκη της στον ίσκιο. προσέχεις την αμμο!!! έχεις 1-2 σετ χορδές καβάτζα γιατί σκουριάζουν τρελά. Τον σεπτέμβρη, μόλις γυρίσεις, καθαρισμό από άμμο (λύσιμο κλειδιών - ηλ. σκούπα στο ηχείο..)και σκόνη, χορδές, σεταπ και είσαι έτοιμος. Α, και να προσέχεις σε ποιόν την δίνεις....!

Μόνο αν είχες κιθάρα άνω των 1000 ευρώ θα έλεγα να μην την πάρεις. εκεί πράγματι οι συνθήκες θα την έβλαπταν.

Και στην τελική, η παραλία είναι χώρος της κιθάρας, αξίζει το ρίσκο

Στην ανάφη, στη δίπλα σκηνη, ήταν ιστορικός κιθαρίστας της ελληνική ροκ σκηνής με μια takamine των 2500 και η κιθάρα δεν έπαθε τιποτα (απλά είχε σκληρή θήκη). Τον ρώτησα κιόλας όταν βρεθήκαμε αθήνα, ένα σεταπ εκανε και χορδές και έπαιξε την άλλη μέρα

Οπότε, βασική προσοχή, και έφυγες! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω!!!

και.........

ειμαι ετοιμη!!οχι ετοιμος!!! :wink:

 

Ουπς!... :oops: Sorry, συνήθεια βλέπεις... :oops: :wink:

Καλές διακοπές με τρελές κιθαριές! :D 8) 8) 8)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου