Προς το περιεχόμενο

SOS δεμα απο αμερικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πας εδω

 

http://ircalc.usps.gov/

 

και επιλεξεις Greece θα δεις τι θα πληρωσεις,εμενα παντως ενα δεμα βαρους 30 pounds (POUNDS ΟΧΙ ΚΙΛΑ) μεσα στα ορια που αναφερεις μου το βγαζει $142!!!!

(προφανως ο πωλητης σου χρεωνει handling fees)

 

Εκτος κι αν αντι για USPS (αμερικανικα ταχυδρομεια δηλ.) εννοουσες www.ups.com (ιδωτικη εταιρεια κουριερ,του ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK καταλαβαινω την αγανακτηση σας μιας και θετω ενα ερωτημα που εχει εξαντλιθει πολλες φορες(και εχω διαβασει πολλες φορες τα ποστ) αλλα αυτο που με παραξενευει πολλη ειναι το γεγονος οτι κοιταω τις τιμες στους τιμοκαταλογους του EMS και αντι για 250$ μου λενε για 400$ + taxes 8O

Δεν ισχυειουν οι αναγραφομενες τιμες ? Και καλα 30 κιλα 400 $ πολλα μου φαινονται.

 

Επειδή προσφατα εκανα μια παραγγελιά ενος κιτ ενισχυτή απο Αμερική (αυτή την στιγμή ταξιδευει)' date=' σου κανω copy paste τα περί shipping, δεν ξερω αν μπορεις να το χρησιμοποιήσεις σαν σημειο αναφορας...

 

[b']United States Postal Service (1 x 60.5lbs) (Global Express Mail (EMS) (3 - 5 Days)): $228.95[/b]

 

ΥΓ: το κιτ ειναι κοντά 25 κιλά χωρις την συσκευασία...ο Αμερικάνος το μου το στελνει σε 2 ξεχωριστά πακετα (στο ενα μονοι τους οι μετασχηματιστές αν δεν κανω λαθος και στο άλλο ολα τα υπολοιπα εξαρτήματα)...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκτος κι αν αντι για USPS (αμερικανικα ταχυδρομεια δηλ.) εννοουσες www.ups.com (ιδωτικη εταιρεια κουριερ' date='του ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ)[/quote']

 

Μάλλον εκεί μπερδεύτηκες γιατί όντως για 30 κιλά με UPS είναι 480 δολλάρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τι εγινε σε μενα.Εφερα κατι ασχετο με το θεμα μας απο αμερικη που ηταν περιπου 10 κιλα.Η αξια που το πηρα ηταν 800ευρω.Η κοπελα που μου το εστειλε το ασφαλισε για 500$ γιατι δεν την αφηνανε για παραπανω.Μου το εστειλε με απλο ταχυδρομιο.Εκανα να το παρω περιπου 2.5 μηνες και τελικα πληρωσα τελωνο 180 ευρω.. :-((

Το καλο της υποθεσης ειναι οτι το φορολογουνε αναλογα με το ποσο της ασφαλισης(500$).

Αυτα μου ειπανε στο τελωνιο.

Καλη τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάποιος έχει αναφέρει ότι η τελική τι

μή από Αμέρικα επιβαρύνεται με 24% (φάπες και τελώνια).Είναι έτσι? Και μέσο όρο σε πόσο καιρό έρχονται τα πακέτα?? :?:

 

κοίταξε haryy αυτό μπορεί να είναι σωστό ποτ λες.....

τουλάχιστον σε εμένα συνέβη παραγγέλνοντας το KORG TONEWORKS PANDORA PXR4......Στην αρχή συνολική τιμή (με εξοδα μεταφορας) ήταν 160¤ - 130¤ το εργαλείο και 30¤ η μεταφορά από Αμερική -

έλα όμως που όταν μου παραδόθηκε κατ'οίκον, πλήρωσα ακόμη 35¤!!!

έτσι είναι!! 8O 8O :? :D :D :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου