Προς το περιεχόμενο

WILCO!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ Νίκ, τι λές? Δεν θίχτηκα προσωπικά απλά μιά σκέψη έκανα και είπα του ανθρώπου να γράψει από ποιά σκοπιά το είπε, και έτσι όπως τα "πέταξε" που κόλλαγαν με το θέμα WILCO π.χ :wink:

Στην τελική να γράψω και γω έκθεση για το σκουλήκι όπως ό Τοτός, στο θέμα και καλά "Τι άποψη έχετε για τα τάδε μόνιτορ" :lol: :lol:

 

 

 

Έχω μισθώσει 4 μπράβους με Μ16, και την επόμενη φορά που θα βρεθούμε για φαί, θα ακούς Hendrix all along the watch tower μέχρι να το ακούσεις και στον ύπνο σου, και αντί για καφέ μετά το φαί, θα έχει φροντηστήριο ροκ κιθαρίστες, με οπτικοακουστικά μέσα μέχρι να ακούσεις διαφορά από maple μπράτσο, σε rosewood μπράτσο! Εεεεεεε..... αυτά, α και το φαί θα το μαγειρέψω ΕΓΩ!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΝΑΙ λοιπον κυριοι και εγω και ΑΡΚΕΤΟΙ αλλοι μουσικοι/κιθαριστες/ακροατες/καθαριστριες/λουλουδουδες/νοσηλευτριες κ.α :) βαριομαστε θανασιμα τα ειδη μουσικης τα οποια μας τα "πριζουν" μια και πιστευουμε οτι η μουσικη εχει προχωρησει ΠΟΛΥ μπροστα τα τελευταια 20 χρονια και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πρεπει και να το παρουμε χαμπαρι καποτε και στην Ελλαδα......(αυτο δεν σημαινει οτι σνομπαρουμε ή ....μισουμε οσους παιζουν του.....Αιγαιου τα μπλουζ...:) )

 

Η μονη ενσταση ειναι στο οτι δεν ξερω κατα ποσο "σε πριζουν" ή απλα ειναι η μοναδικη μουσικη που εχει κοινο στην ελλαδα. Αν καταλαβα καλα αναφερεσαι στο ροκ/μεταλ κοινοτητα.

Και απο την μια δεν εχεις αδικο' date=' αλλα απο την αλλη, τι να κανουμε αν αυτη η μουσικη εχει δικο της κοινο?

 

Παντως πολυ μπροστα η μουσικη ΔΕΝ εχει προχωρησει. Απο περιεργια ας πουμε κατεβασα wilco να δω τι παιζει με αυτους που λετε τοση ωρα και οκ, πολυ συμπαθητικη μουσικη, αλλα μεχρι εκει. Ουτε καινοτομιες, ουτε τιποτα. Εκτος αν δεν θεωρεις παραδειγμα το συγκεκριμενο συγκροτημα, οποτε θα ηθελα να μου προτεινεις καποια συγκροτηματα, για να δω την οπτικη σου γωνια.

 

edit:

να διορθωσω το

Παντως πολυ μπροστα η μουσικη ΔΕΝ εχει προχωρησει

Και να πω οτι προφανως εχει προχωρησει, αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε ποιον αναφερεσαι? Στους μουσικους της Ελλαδας? Στις εταιριες που δεν φερνουν μουσικους οι οποιοι ειναι καπως διαφορετικοι? Αλλα και παλι: τι εννοεις διαφορετικο?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ξερω οτι δεν θιχτηκες απλα η ΙΣΤΟΡΙΑ εδω μεσα :lol: εχει δειξει οτι πανευκολα "γινεται η τριχα,τριχια" απο ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ και παρανοησεις των γραφομενων..... :lol: :wink:

 

απο ΤΙ σκοπια μωρε θες να τα ειπε το παλικαρι ?Απο τη σκοπια στο 3ο ταγμα πεζικου στη Μυτιλινη??? :lol:

μια κουβεντα ειπε ο ανθρωπος και ειτε ειναι ο Johny Greenwood :lol: ειτε ο Μπαμπης ο Σουγιας ο καπλαματζης δικαιουται να την λεει.. :lol:

 

μη τρελλαθουμε κι ολας :lol:

 

 

Αν καταλαβα καλα αναφερεσαι στο ροκ/μεταλ κοινοτητα.

 

αμ,ειδες που ΔΕΝ καταλαβες??ΔΕΝ αναφερομαι στην ροκ/μεταλ κοινοτητα :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγνώμη φίλε Ταq...πές πως δεν τα είπα..ήταν μια άτυχη στιγμή που είμουν υπερβολικός,απόλυτος και φάνηκα κολλημένος..sorry και πάλι αν σε πέιραξε κάτι..μ@λ@κι@ μου

 

ένας απλός κιθαριστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την επόμενη φορά που θα βρεθούμε για φαί, θα ακούς Hendrix all along the watch tower μέχρι να το ακούσεις και στον ύπνο σου,

 

Αυτο αρχηγε μου το ακουω και το ΠΛΗΡΩΝΩ κι ολας (καποια πραγματα δεν ξεπερνιουνται.. :lol: )

 

 

 

αυτά, α και το φαί θα το μαγειρέψω ΕΓΩ!!!

 

αντε να δουμε ποιος ειναι ο καλυτερος γιατι απο οτι βλεπω και των δυο μας η μεγαλη αγαπη μετα τη μουσικη ειναι η μαγειρικη!!! :wink: Αν και αν μαγειρευα οπως παιζω κιθαρα το φαγητο δεν θα τρωγονταν με τιποτα!! :) :) ,ευτυχως μαγειρευω πολυ καλυτερα απο οτι παιζω κιθαρα!! :)

 

γαου γαου και "εντεχνο"?

 

ετσι μπραβο καθως και "ροκ" (ξερεις εσυ απο αυτο με τα εισαγωγικα... :twisted: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια κουβεντα ειπε ο ανθρωπος και ειτε ειναι ο Johny Greenwood :lol: ειτε ο Μπαμπης ο Σουγιας ο καπλαματζης δικαιουται να την λεει.. :lol:

 

μη τρελλαθουμε κι ολας :lol:

 

 

 

Αυτό σκέφτηκα και γω μην τρελαθούμε κι όλας!! Μα οδηγός νταλίκας με συρόμενο και ερασιτεχνικό δίπλωμα... πάει? δε πάει! Ο νόμος βλέπεις..

Και βασικά δε κόλλαγε το σχόλιο στο θέμα.... καλή η αποψή του, αλλά σφαζόμαστε στο guitar hero... γι αυτό

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγνώμη φίλε Ταq...πές πως δεν τα είπα..ήταν μια άτυχη στιγμή που είμουν υπερβολικός' date='απόλυτος και φάνηκα κολλημένος..sorry και πάλι αν σε πέιραξε κάτι..μ@λ@κι@ μου

 

ένας απλός κιθαριστας[/quote']

 

Όχι ρε τι να με πειράξει? Να μου κόψει το μισθό? χεχε...

απλά ήταν πολύ άσχετο... και στην τελική και γω δε γούσταρα τους μισούς μέχρι που άρχισα να σκέφτομαι γιατί παίζουν έτσι αυτά που παίζουν και τότε κατάλαβα πως πολύ απλά γιατί έτσι είναι και έτσι γούσταραν, και σε πληροφωρώ ότι από μουσικής άποψης δεν έιναι η ταχύτητα αλλά τα μουσικά θέματα που αναλύουν όταν συνθέτουν αυτοί οι κιθαρίστες σαν τον Petrucci και τον Van Hallen ή τον Vai ή και τον Ποπάυ ακόμα, παιγμένα αλλού αργά και αλλού με ταχύτητα..... δεν χάνεται ούτε μηδενίζεται ο ρόλος του μουσικού κιθαρίστα από την ταχύτητα..... αλλά βλέπεις γιατί σου είπα δεν κόλλαγαν αυτά που είπες? ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι μπραβο καθως και "ροκ" (ξερεις εσυ απο αυτο με τα εισαγωγικα... :twisted: )

 

Ξερω και απο καλο λαδι, γιατι ειμαι κρητικος:lol::lol:

 

E, σε αυτα εχεις καποιο δικιο, αλλα υπαρχουν και μπαντες που αξιζουν. Απο κει και περα ειναι θεμα "κυκλωματος", το οποιο το γνωριζεις καλυτερα απο μενα, ειμαι σιγουρος.(για το ροκ μιλαω, αντε και για το εντεχνο λιγο, αλλα σιγουρα καθολου για το γαβ)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας απλός κιθαριστας

τι πάει να πει "ένας απλός κιθαρίστας"? σόλα ξέρεις να παίζεις? με τον Petrucci τι πρόβλημα ακριβώς έχεις? μήπως τον ζηλεύεις τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου