Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια σε θέμα διαταξης και αλλαγης του studio μου....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A sry ξεχασα να σου απαντησω....Αρχικά ηχογραφούσα drums με 2 overhead και snare-bass drum μικροφωνα.....

 

Mετά λέω...εχω που έχω τα μικρόφωνα....γιατί δνε χτυπάω και ενα 2ο μικτάκι να ηχογραφησω ενα ενα τομ ξεχωριστά με submixing...?

 

Ε και αγορασα και το 2ο....Ασε που βοηθαει στα live...Δεν θα χρειαστεί να νοικιάζουμε κονσόλα αφού φτάνουν οι εισοδοι.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σκοπεύεις να κάνεις του χρόνου ριζική αναναίωση τότε κράτα τα λεφτάκια σου από τώρα και κάνε λίγο υπομονή!

 

Έτσι κι αλλιώς η αγορά αλλάζει τόσο γρήγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επειδη απο ότι καταλβα δεν γίνονται και πολλες διαφοροποιήσεις στο πώς θα τα στησω...Θα συνεχισω να ηχογραφω όπως έκανα συνηθως....Ούως η αλλως δεν θα συνεχιζα για πανω απο ένα μήνα....Και τα λέμε του χρόνου....:lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A sry ξεχασα να σου απαντησω....Αρχικά ηχογραφούσα drums με 2 overhead και snare-bass drum μικροφωνα.....

 

Mετά λέω...εχω που έχω τα μικρόφωνα....γιατί δνε χτυπάω και ενα 2ο μικτάκι να ηχογραφησω ενα ενα τομ ξεχωριστά με submixing...?

 

Ε και αγορασα και το 2ο....Ασε που βοηθαει στα live...Δεν θα χρειαστεί να νοικιάζουμε κονσόλα αφού φτάνουν οι εισοδοι.....

 

Χμμ,κράτα γερά και κλείσε τα 300€ σε λογαριασμό μέχρι του χρόνου για να ενισχύσεις τότε το budget . :wink:

Χαζομάρα να σου προτείνουμε κάτι τώρα που θα σου αλλάξει ελάχιστα τον ήχο αφού έχεις προγραμματίσει σοβαρές αλλαγές μετά.

¶σε που προσωπικά μπορεί και να σε έχω ψήσει μέχρι τότε να μην πάρεις RME :lol: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου