Προς το περιεχόμενο

Crate BV120HB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά... Θα ήθελα πραγματικά την γνώμη σας για αυτή την κεφαλή Crate.

Γνωστοποιώ ότι την έχω διαβάσει και την έχω ξαναδιαβάσει σε περιοδικά, την έχω ακούσει ακόμη περισσότερες, έχω διαβάσει γνώμες κριτικές και για να μην το κουράζω άλλο το μονο που δεν έχω κάνει είναι να την ΔΟΚΙΜΑΣΩ για να ελέγξω....

Μπορείτε να πείτε μια γνώμη...Το στυλ που με ενδιαφέρει είναι το prog rock-metal αλλά και γενικότερα στο χώρο ροκ...

Εννοείται πως όποιος την διαθέτει, μπορεί να εκφρασει ελεύθερα την αποψή του για παίξιμο, κατασκευή κλπ κλπ.....Φτάνει σας κούρασα....ΛΟΙΠΟΝ;

 

Ευχαριστώ....[/img]

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τη μια λες ότι την έχεις ακούσει πολλές φορές και την άλλη ότι δεν την έχεις δοκιμάσει... Λίγο μπερδεμένο αυτό δε νομίζεις?

Τι ακριβώς εννοείς???? :roll: :roll: :? :roll: :roll:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε είμαι της γνώμης ότι το βίντεο επίδειξης που ακολουθεί ένα προϊόν (ενισχυτή, πεταλιέρα κλπ) μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά, αλλά αν δεν το δοκιμάσεις και εσύ, με την κιθάρα σου, με τις ρυθμίσεις τις δικές σου δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη γνώμη...για αυτό ρωτάω κάποιον που να την έχει δοκιμάσει ή να την έχει...

get it? :wink: :wink: :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααα, απο βίντεο τον έχεις ακούσει... ΟΚ... πες το ντε και παραξενεύτηκα..

Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να δοκιμάζεις ο ίδος έναν ενισχυτή, οπως και οποιαδήποτε συσκευή, για να βγάλεις συμπεράσματα. Τον συγκεκριμένο ενισχυτή πάντως τον έχω δει μόνο σε φωτογραφία οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω δυστυχώς.. Ο Νάκας δεν τους φέρνει τους Crate; Η τους σταμάτησε; Καιρό έχω να δω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους φέρνει απλά το συγκεκριμένο μοντέλο στο φέρνει μετά από παραγγελία και ξέρεις τι σημαινει αυτό για την τσέπη....

πάντως για τον νακα δεν εχω την καλύτερη γνώμη όσον αφορά τα μουσικά όργανα....

κυρίως τον εμπιστεομαι για ηχητικά, εγκαταστάσεις κλπ κλπ...

εκεί πραγματικά του βγάζω το καπέλο....

λοιπόν μάγκες κανείς για την Crate?

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά παιδιά οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι για την συγκεκριμένη κεφαλή, ας μου πει κατι διότι πραγματικά μου χρειάζεται η γνώμη του.

ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τον εχω δοκιμασει αλλα οχι εκτενως, καταλαβα οτι ειναι απλα ΑΘΛΙΟΣ! Αν σκεφτεσαι να παρεις λαμπατο ενισχυτη ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ CRATE! Δεν βγαινουν πια αξιολογοι ενισχυτες απο αυτην την εταιρια. Ο συγκεκριμενος υστερει σε γλυκο ηχο. Ο ηχος του ειναι τραχυς και αγριος, και γενικα δινει την αισθηση κακης ποιοτητας. Ασε που δεν εχει τα γκαζια που λενε οι κατασκευαστες οτι εχει. Απο την αλλη ομως ειναι σκετο tank κατι πολυ χρησιμο για τον επαγγελματια. Να σου πω την αληθεια, αν τον εβρισκες στα λεφτα που εχει εξω, θα αξιζε, αλλα εδω θα ειναι σιγουρα πανω απο χιλιαρικο και δεν τα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους ενας ανθρωπος....Thanx sozo....

να σου πω καμενας απο αυτη τη σειρα δεν αξιζει;

εννοώ από την blue voodoo?

καποιος επισης μου ειπε ότι αν του βαλεις celstion 30's ο ενισχυτής μαμάει!!!

είναι αλήθεια;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις φιλε μου, ο ενισχυτης οτι και να του κανεις παραμενει μετριας ποιοτητας. Τωρα επειδη δεν ξερω σε τι ηχεια τον ακουσα (πρεπει να ηταν greenbacks γιατι ειχαν πολλα ψιλομεσαια) οι οποιες ατελειες στον ηχο του φανηκαν. Συμφωνω οτι σε καποια αλλα ηχεια ισως ακουγεται καλυτερα οπως συμβαινει με ολους τους ενισχυτες αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ακουστει σαν ενισχυτης καλυτερης ποιοτητας. Γενικα τα vintage 30's εχουν 'ταλεντο' στο να κρυβουν την τραχυτητα του ηχου και ισως αυτο να κανει τον βουντου να ακουγεται καλυτερος. Απο την σειρα βουντου δεν εχω δοκιμασει αλλον αλλα ακομη και ο 300αρης που βγαινει δεν νομιζω να εχει πολυ διαφορετικο ηχο. Εσυ ψηνεσαι για ενισχυτη και ρωτας? Αν ναι ποσο τον βρηκες τον βουντου να σου πουμε αν αξιζει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου