Προς το περιεχόμενο

Floydian memories


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο bonus cd του Room V των Shadow Gallery υπάρχει ένα 24 κομμάτι-medley (με τίτλο floydian memories) όπου διασκευάουν διάφορα κομμάτια των Pink Floyd...Είναι πραγματικά απίστευτο...Eγώ έπαθα πλάκα...

 

όσοι πιστοί κλικάρετε εδώ... http://shadowgallery.com/index.php?topic=roomv και πηγαίνετε ακεί που λέει Disc II (Special Edition) και κατεβάστε το...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το κατέβασες; Μπράβο.....Να ένας χριστιανός που φιλοτιμήθηκε να το κατεβάσει.....:D :D :D

 

Πέρα απ 'την πλάκα είναι όντως φοβεροί....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια,

χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια,

 

εκτός απ τη φωνή που μου άρεσε

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

χάλια' date=' χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια,

χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια, χάλια,

 

εκτός απ τη φωνή που μου άρεσε[/quote']

Και εγώ που νόμιζα ότι δε θα σου αρέσουν....Τεσπα άλλος ένας που γούσταρε.... :roll: :roll: 8)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δε νομίζω να διεκδικώ "χρυσό φτυάρι" μιας και δεν είναι τόοοοοσο παλιό θέμα... :D :P

Απλά το ξεθάβω γιατί μόλις διαπίστωσα ότι το κομμάτι μπορείτε να το ακούσετε σε 3 μέρη απ 'το youtube.

 

Ιδού λοιπόν και ακούω γνώμες...

 

 

 

 

ο ήχος είναι αρκετά καλός, αν και το αυθεντικό ακούγεται ακόμα καλύτερα.... ;)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΛΙΑ δεν μου αρεσανε καθολου. Τωρα βεβαια ειμαι και λιγο κολημενος με τους floyd οποτε.....

 

κι εγώ το ίδιο....δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχει αυτό;

 

εντελώς φιλικά...(μην παρεξηγηθώ)  :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχταράδες! Φυσικά είναι μόνο μιά καλή απομίμηση, αλλά αυτό δέ μειώνει την αξία ούτε των μουσικών, ούτε τής όλης ιδέας τού medley. Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι έπρεπε να είναι 2-ωρο και να συμπεριλάβουν μεγαλύτερα μέρη από περισσότερα κομμάτια.

 

Πάντως όταν παίζεις Floyd, καλό είναι νομίζω να ακούγεσαι σαν τους Floyd. Είναι τόσο άψογη, ισορροπημένη και μοναδική η αισθητική τους, που ό,τι και να αλλάξεις, έστω και τον ήχο, ακούγεται "λίγο" νομίζω. Ή εγώ τα έχω ακούσει τόοοσες χιλιάδες φορές πλέον, που οι όποιες "βαθειές" παρεμβάσεις μού φαίνονται ιερόσυλες...

 

Οι συγκεκριμένοι πάντως ό,τι έκαναν το έκαναν με πολύ σεβασμό στο πρωτότυπο, φαίνεται (ακούγεται) εξ' άλλου!

 

Βtw, αυτός εκεί στο τέλος που λέει το fletcher memorial home σαν πολύ ίδιος με τον Waters δεν ακούγεται;;; Ωρέ σαν δίδυμοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου