Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί Φίλοι, καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Θα ήθελα την πολύτιμη συμβολή - συμβουλή σας για την αγορά ενός μπάσου, σχετικά ικανοποιητικού, μέχρι του ποσού των Ε 500-600. Δεν είμαι μπασίστας, αλλά κιθαρίστας, παρ'όλα αυτά θέλω, στα κομμάτια που γράφω να βάζω real μπασο και όχι κομπιουτερίστικα μπλιμπλικια. Η μουσική που παίζω είναι rock, blues.

 

Υπάρχει καμιά καλή ιδέα?

 

Εάν έχω δώσει ελλειπείς πληροφορίες στο forum, ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη.

 

Υ.Γ. Πήγα σε γνωστό μαγαζί μεταχειρισμένων οργάνων στα Εξάρχεια, πλην όμως, πέραν της εν γένει αδιάφορης αντιμετωπίσεως εκ μέρους του καταστηματάρχη (η οποία αποτελεί αντικείμενο άλλης δημόσιας συζήτησης), οι τιμές του δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα τιμές ευκαιρίας.

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων :D :D :D

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε βλέπω για κανένα Fender mexico precision ή jazz bass....Θα σε καλύψουν νομίζω....Αν ψάξεις θα βρεις στο thomann σε πολύ καλές τιμές....Ενδεικτικά πάρε ένα... http://www.thomann.de/gr/fender_mexp_bsb.htm

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία έρώτηση:

Είναι ανάγκη να πάρεις τοσο ακριβό bass;.

Γιατί δεν αγοράζεις π.χ ένα στην μιση τίμη και μετά υπόλοιπα να πάρεις κάτι που θα είναι πίο χρήσιμο για τι; ηχογραφήσεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία έρώτηση:

Είναι ανάγκη να πάρεις τοσο ακριβό bass;.

Γιατί δεν αγοράζεις π.χ ένα στην μιση τίμη και μετά υπόλοιπα να πάρεις κάτι που θα είναι πίο χρήσιμο για τι; ηχογραφήσεις σου

 

+1

Ειδικα για τον λογο που το θες εσυ, μπορεις να παρεις και φθηνοτερο(και να αγορα κατι αλλο με τα περισευουμενα). Εκτος αν δεν εισαι σε οικονομικο δίλημμα, οποτε εισαι μια χαρα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα Yamaha RBX170 απλά για τα στοιχειωδη (δεν ειμαι μπασιστας) αλλα δε με εχει απογητευσει μεχρι στιγμης, καλή κατασκευή, οικονομικη τιμη κ ωραιος ηχος. Ίσως να μετράει και το επόμενο μοντέλο του, το 270...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αφού διαθέτει αυτά τα χρήματα είναι μια καλή ευκαιρία να πάρει κάτι καλό και αξιόπιστο...Εγώ έτσι το βλέπω...

 

Για τα yamaha (επειδή είχα το rbx270) μπορώ να σου πω πως είναι τίμια όργανα και στη σειρά RBX μπορείς να βρεις αξιόλογα πράγματα για αυτό που θες. Πάντα όμως πιστεύω ότι η λύση της fender (έστω και mex) είναι πάντα πιο αξιόπιστη...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τους φίλους για τις συμβουλές τους. Ήδη θα κατευθυνθώ σε κάποια μαγαζιά. Η αλήθεια είναι ότι το εν λόγω μπάσο το θέλω να το κάνω δώρο σε έναν φίλο μου, ο οποίος (και αυτός όπως κι εγώ) γράφει μουσική στο pc κατά κύριο λόγο και δεν παιζει live. Αυτο για να λύσω την απορία των φίλων που μιλούν για κάτι φθηνότερο. Επίσης η σκέψη μου είναι να κάνω ξκαι κανένα παζάρι στον έμπορα.... γι'αυτό δεν προκρίνω την λύση thomann. Ευχαριστώ όλους

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το εν λόγω μπάσο το θέλω να το κάνω δώρο σε έναν φίλο μου' date=' ο οποίος (και αυτός όπως κι εγώ) γράφει μουσική στο pc κατά κύριο λόγο[/quote']

 

Ποτε θα βγουμε για καμια μπυριτσα? :lol: :lol: :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου