Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα μτχ... όπως και έκανα :P και πλέον έχω ένα ibanez sr 500 που με ικανοποιεί για τώρα (θέλει setup και χορδές όμως τώρα :( )

αν θέλεις καινούργιο ψηφίζω και εγώ fender μεχικάνικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θές μια κουφή ιδέα?...Πάρε ένα GR-20...και θα με θυμηθείς. Και θα το βάλεις στη κιθάρα και θα παίζεις και μπάσο!!!. ¶σε που έχεις και midi (εγώ το χρησιμοποιώ με το Trilogy)...και είναι στα λεφτά που δίνεις!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yamaha BB, επίσης τα Cort είναι πολύ ωραία στα λεφτά τους, μοιάζουν με ibanez (φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο) αλλά είναι πιο φτηνά. Α, και τα peavey είναι ωραία, προσωπικά αν έπρεπε να αγοράσω φτηνό μπάσο θα έπαιρνα ένα Peavey Grind που είναι και κουκλί και θα του έβαζα καναν καλό μαγνήτη... πχ villex ή dingwall, ή καναν seymour duncan αν δεν θέλεις να πας σε κάτι τόσο άγνωστο για ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez SR500' date=' πολυ ευέλικτο και σε καλή τιμή απο τον Τρίμη.[/quote']

Συμφωνω απολυτα.Ειναι πολυ ευκολο μπασο,ελαφρυ,ευελικτο μουσικα,και

με ενα καλο ρυθμισμα μπορει να σε μετατρεψει σε...μπασσιστα! :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά και εγώ θα έλεγα να κοιτάξεις κάτι σε Ibanez ή Cort. Εγώ πήρα ένα Cort πριν κανα μήνα και είναι άψογο για τα λεφτά του. Δεν έπαιζε κάτι καλύτερο ποιοτικά σε αυτήν την κατηγορία.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, έτσι για την πληροφόρησή σας, πέρασα σήμερα από τον Τρίμμη και δοκίμασα το SRX 500, το οποίο το βρήκα πάρα πολύ καλόηχο, νομιζω αρκετά ροκ σαν ήχο και επίσης και σε καλύτερη τιμή από τον γνωστό Θωμά.de. Επίκειται να περάσω και από Νάκα για να δοκιμάσω και τα εκεί καλούδια και ίσως κάπου αλλού ένα Fender Mex , όπως πολλοί με συμβούλευσαν.

 

Ευχαριστώ όλους

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To SR500 είναι διαφορετικό μπάσσο απο το SRX πάντως. Το πρώτο έχει πολύ καλό active EQ που του δίνει την ευελιξία στον ήχο. Επίσης έρχεται με πολύ καλές χορδές Elixir ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δοκιμαζεις ενα Cort.. Στα λευτα που λες υπαρχει το C4 (βεβαιως εαν εχεις εφεση στα παζαρια και το Β4 το αταστο τοσο το πηρα) το οποιο εχει ονειρικο Active συστημα της Bartolini, παρα πολυ καλο playabillity και γενικα (εχωντας παιξει με ενα σωρο μπασα εως και 1500 ευρω λιανικης) ειναι οτι καλυτερο μπορει να δοκιμασει κανεις.. Παιζει μεν Rock, αλλα κυριως θα σε βοηθησει σε Funkies μιας και σλαπαρει πολυ ομορφα καθως και λογω playabillity θα μπορεσεις να groovareis οτι θες.. Γενικα ,κατα τη γνωμη μου, τα Cort ειναι η καλυτερη λυση μεχρι τα 1200 ευρω μιας και αποδιδουν περιπου σαν αυτα με την διπλασια τιμη τους..

ttp://myspace.com/funkybluequintet

Bass Player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου