Προς το περιεχόμενο

Αγορά MIDI Controler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το lite5 είναι έκδοση του 5 με κάποια μειωμένα χαρακτηριστικά. Το 6 είναι επόμενη έκδοση

 

αυτό το κατάλαβα,εννοώ δλδ,τι καινούρια χαρακτηριστικά εχει η 6 σε σχέση με την 5?το ableton το δοκίμασα πρωτη φορά στην 6.οπότε δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κατάλαβα' date='εννοώ δλδ,τι καινούρια χαρακτηριστικά εχει η 6 σε σχέση με την 5?το ableton το δοκίμασα πρωτη φορά στην 6.οπότε δεν ξέρω...[/quote']

Quote από τη Wikipedia:

 

According to the Ableton Live 6 press release, Live 6 will include support for QuickTime video, which can be dropped directly into the arrangement view. It also provides Live 6 users with a large library of multisampled instruments such as strings, brass, and harp. Live 6 introduces the concept of instrument and effect racks, which are places where users can create, save, and group multiple instruments, effects, and plug-ins. It includes several prebuilt racks which include instruments and effects. There are more devices as well such as an increased range equalizer, waveshaper, and warm distortion. Another feature is the "Deep Freeze" feature, which keeps most editing functions available while a track is frozen. Live 6 also adds multicore and multiprocessor support for applicable machines. Live 6 distributes the computation load from virtual instruments and effects among all available processors, resulting in a significant increase in performance compared to earlier versions. There also are some MIDI remote enhancements, such as adaptive mappings for control surfaces, multi-destination MIDI and key mappings (which for example allows you to use a single knob to control multiple parameters) and a new soft takeover feature that allows you to avoid jumps when physical controls do not line up with software controls.

 

Τώρα ξέρεις... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα ρε alchemist,τωρα το πιασα...αποτι καταλαβαίνω(δεν εχω δει την 5 ποτε)εχει αρκετές αλλαγες η 6,και στον όλο μηχανισμό,ετσι δεν ειναι?anyway,αφου εχω την 6,δεν υπάρχει λόγος να γυρίσω στην 5 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα ρε alchemist' date='τωρα το πιασα...αποτι καταλαβαίνω(δεν εχω δει την 5 ποτε)εχει αρκετές αλλαγες η 6,και στον όλο μηχανισμό,ετσι δεν ειναι?anyway,αφου εχω την 6,δεν υπάρχει λόγος να γυρίσω στην 5 :wink:[/quote']

Να 'σαι καλά κι εσύ φίλε μου, όντως έχει αρκετά σοβαρές αλλαγές η 6.

Από τη στιγμή που το έχεις δηλώσει ξεκάθαρα ότι δεν σε απασχολεί η νομιμότητα του software που χρησιμοποιείς, τότε σαφώς και δεν θα γυρίσεις στην 5. Στο λέω γιατί ο μόνος λόγος να γυρίσεις στην παλιά είναι ότι (όπως φαίνεται) μπορείς να την προμηθευτείς νόμιμα με κάποια controllers.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά... αν πάρεις κάποιο controller που έχει μέσα και κάποιο ableton lite μπορείς να το αναβαθμίσεις δωρεάν από το site της εταιρίας... για lite εκδοση πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι περιορισμούς εχει η lite,ξερει κανείς?γιατι αν δεν με περιορίζει παρα πολύ,δε θα χα πρόβλημα να γυρίσω στην 5,και γιατί οχι,να "κλέψω"οτιδήποτε ειναι συμβατο απο την 6 στην 5(αν υπάρχει κάτι εκτος απο samples :roll: ) :lol: παρόλαυτα ασχολούμαστε νομίζω υπερβολικα με το software,και δεν εχω πάρει πολλες προτάσεις σχετικα με το keyboard.αυτά τα 2 υπάρχουν μονο στην τιμή που ζητάω(αν ναι,τοτε να συνεχίσουμε με software :P )...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου