Προς το περιεχόμενο

amd vs intel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι μεταξυ αυτων των 2:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1038&product=916080

 

και

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1037&product=954845&tab=marketing

 

Κυριως με ενδιαφερει η χρηση για μουσικη και ισως επεξεργασια βιντεο

 

ή κατι αλλο σε τιμη 100 εως 150 ευρω το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι 2 επεξεργαστές που αναφέρεις απλά δεν συγκρίνονται' date=' ο AMD είναι κλάσεις ανώτερος.[/quote']

Κόψε κάτι φίλε μου. Όντως ο AMD είναι μπροστά σε επιδόσεις αλλά δεν μιλάμε για καμιά χαοτική διαφορά. Και βέβαια, ο Core είναι καλύτερος σε θέματα κατανάλωσης, θερμοκρασιών και overclocking. Όλα παίζουν το ρόλο τους!

 

Γενικώς, μιλάμε για δύο αξιόλογους επεξεργαστές, εννοείται εκπληκτικοί για τα λεφτά τους και θα καλύψουν άνετα τις ανάγκες ενός μέσου χρήστη. Συμφωνώ βέβαια και με το Γεράσιμο ότι για "μουσική χρήση" υπάρχουν πολλά ακόμα κομμάτια στην αλυσίδα που πρέπει να προσεχτούν αλλά αν μιλήσουμε μόνο για CPU, κάνεις άνετα δουλειά με κάποιον από τους δύο.

 

Υ.Γ. Εγώ θα πήγαινα για AMD αν δεν υπάρχει στο πλάνο αναβάθμιση μέσα σε ένα χρόνο περίπου.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου! Πάντως, με βάση τα δεδομένα που δίνει ο φίλος Costas, εγώ θα πήγαινα για τον AMD, χωρίς να σημαίνει ότι ο Intel δεν είναι καλός φυσικά!

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου