Προς το περιεχόμενο

M-audio BX-8 VS tascam VL-X5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!Θέλω να πάρω καινούργια monitor και είμαι μεταξύ των 2 προαναφερθέντων (M-audio BX-8 και tascam VL-X5).Θα ήθελα πολύ την βοήθειά σας!!!Ευχαριστώ!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!Θέλω να πάρω καινούργια monitor και είμαι μεταξύ των 2 προαναφερθέντων (M-audio BX-8 και tascam VL-X5).Θα ήθελα πολύ την βοήθειά σας!!!Ευχαριστώ!

 

Δεν υπάρχει κάτι να σε βοηθήσουμε. ¶κουσε και τα 2 και διάλεξε όποιο σου αρέσει περισσότερο. :wink:

 

ΥΓ1: Τα BX8 δεν μου αρέσουν καθόλου σε αντίθεση με τα BX5.

ΥΓ2: Αν κάνεις ένα search σε αυτό το forum θα βρείς άπειρα threads που αφορούν και τα 2 ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή κι εγώ την έψαξα τη δουλειά, και μια που ρωτάς δηλαδή, θα σου πρότεινα τα vlx5. μου φάνηκαν πιο "αχρωμάτιστα", τουλάχιστον έτσι ακούστηκαν στ αυτία μου, και αυτά παρήγγειλα, τα οποία περιμένω να ρθουνε απ του Θωμά το μαγαζί :D

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά!Βασικά τα bx-8 τα έχω ακούσει γιατί τα έχει ένας φίλος αλλά δεν με τρελαίνουν τόσο.Τα vl-x5 δεν τα έχω ακούσει και δεν υπάρχουν διαθέσιμα εδώ Ρέθυμνο, ούτε τα alesis mk2 έχω ακούσει αλλά νομίζω ότι είναι passive.Εγώ θέλω αυτοενισχυόμενα.Eίμαι κάτοχος των Samson resolv 80a αλλά πολύ μπασίλα γαμώτο!Πείτε μου και το site του Θωμά επί τη ευκαιρία :D :D :D

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο!Τα tascam δεν έχουν XLR υποδοχή???

Αυτό πάλι πως το κατάλαβες; Αφού αν μπείς στον Thomann και πατήσεις τις φωτογραφίες, φαίνεται ολοκάθαρα ότι τα βύσματά τους είναι combo, παίρνουν και jack 1/4" και XLR!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι λαθος μου, sorry!Έχει xlr!Α!Επίσης με ενδιέφεραν και τα fostex PM-1 MKII και τα tannoy reveal aktiv 5a.Όποιος έχει να εκφέρει κάποια γνώμη...

Xίλια συγνώμη για το πρήξιμο αλλά είμαι χαμένος όσον αφορά το θέμα των monitor και θα ήθελα την βοήθειά σας!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου