Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχετε δικιο αλλα προς το παρων τον θελω για το σπιτι μιας και αυτο τον καιρο μεχρι σεπτεμβριο δεν εχω τιποτα οποτε σκεφτηκα οτι μεχρι τοτε θα εχω λεφτα να παρω εναν τελικο για καποια live και θα μου μεινει και αυτος, γενικα ομως αυτος θα εινια για το σπιτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκεφτομαι να κανω την εξης αποπειρα για να φτιαξω τον ηχο μου...

Να παρω μια προενισχυση rocktron chameleon μαλλον επειδη την βρηκα σε πολυ καλη τιμη

 

Σχετικα με τη συγκεκριμενη φετα της rocktron..............ειδκα οσον αφορα τη χρηση της ως προενισχυση δεν μπορω να πω και τα καλυτερα λογια..............μαλλον το αντιθετο................

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω ρε γαμωτο, εδω στην Ελλαδα 7/10 λενε οτι δεν ειναι καλη, σε ξενα σαιτ ολοι λενε οτι ειναι μια χαρα, δεν ξερω τι να πω, επισης, δεν θελω να αμφισβητησω κανεναν αλλα καινουργια εχει700Ε, δε νομιζω πως θα εβαζαν μια τετοια τιμη σε κατι που ηταν μαπα, δεν περιμενω να παρω ουτε mesa/boogie oute jmp-1, αλλα ξαναλεω 700Ε ειναι ενα αξιοσεβαστο ποσο για προενισχυση και δεν νομιζω να εβγαινε κατι τετοιο στην αγορα σε αυτη τη τιμη που ουσιαστικα απευθηνεται σε ατομα που ξερουν τι ζητουν και να ηταν μαπα, βεβαια αν δεν τη ακουσω δεν μπορω να εχω αποψη και σας πιστευω ολους αλλα η αρχικη της τιμη και τα σχολια σε ξενα forums με κανουν νσε συνδιασμο με τα 180Ε που τη βρηκα με κανουν να πηγαινω προς τα εκει, βεβαια ακομα τιποτα δεν εκλεισε, αν βρω κατι πραγματικα καλο μεχρι 450 το πολυ αλλα να αξιζει θα παρω αυτο, πχ ο φιλος Stavrilian πουλουσε jmp-1 450Ε, θα την επαιρνα με τη μια αλλα με προλαβαν :evil: :D :( :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αχοληθει με αυτα μωρε και δεν θελω να μπλεξω τωρα, δεν εχεω και πιστωτικη κτλ..

Λετε να παρω κανα κεφαλι valve king που ερχετε σε αυτα τα λεφτα καλυτερα?http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_head.htm...

Τι ξερετε γι αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, αλλα το piranha ειναι μονο στα λευτα μου αλλα δεν ξερω αν αξιζει, τελικα κατα 99% θα παρω το κεφαλι το ωαλωε τωρα και μια καμπινα marsall 4X12 που βρηκα, κι αργοτερα οταν εχω λευτα εμπλουτιζω την κατασταση και μου μενει και το κεφαλι για blues...

Θελω να μου πειτε κατι, με clean ηχο το valve με 4χ12 καμπινα δεν περναει εναν 15 τρανζιστορ με 8αρι μεγαφωνο σε ενταση? καλα με od ua ακουγεται πολυ δυνατα πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω' date=' αλλα το piranha ειναι μονο στα λευτα μου αλλα δεν ξερω αν αξιζει, τελικα κατα 99% θα παρω το κεφαλι το ωαλωε τωρα και μια καμπινα marsall 4X12 που βρηκα, κι αργοτερα οταν εχω λευτα εμπλουτιζω την κατασταση και μου μενει και το κεφαλι για blues...

Θελω να μου πειτε κατι, με clean ηχο το valve με 4χ12 καμπινα δεν περναει εναν 15 τρανζιστορ με 8αρι μεγαφωνο σε ενταση? καλα με od ua ακουγεται πολυ δυνατα πιστευω...[/quote']

 

Αγορίνα, επειδή παραείσαι μπερδεμενος και για να μην δώσεις τα ωραία σου λεφτουδάκια τσάμπα...και επειδή δεν καταλαβαίνω πως είσαι καν σιγουρος οτι θα σου αρέσει εστω και για blues (π.χ. εμενα προσωπικά με διπλους μαγνητες δεν μου αρέσει για τίποτα, οχι για μπλουζ)...

 

Θελεις να ερθεις καμια δόση μαι βολτουλα με την κιθαρουλα σου και τα εφεδάκια σου και να τον ακουσεις απο κοντα?

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ευχαριστω για την ευγενικη σου προσφορα αλλα προσπαθω να πω οτι με αυτο το συνδιασμο δεν εχω τιποτα να χασω, το κεφαλι κανει 160Ε, σιγα, αμα δε μ αρεσει ουτε για blues το πουλαω, ποσα να χασω? 50-60Ε? ετσι πρεπει να πειραματηζομαστε με πολλα στον ηχο μας, η καμπινα μου μενει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε να ευχαριστεις, ουτε ευγενική προσφορά ειναι...

 

Απλά ξερω τι πίκρα ειναι να αγοράζεις στα τυφλα και να τζογάρεις με το αν τελικά θα σου αρέσει ή οχι...τιποτα λιγότερο, τιποτα περισσοτερο...

 

Καλές αγορές... :wink:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου