Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να βρω έναν τρόπο να παίζω κιθάρα τα μεσημέρια και τις μεταμεσονύκτιες ώρες χωρίς να ενοχλώ (τους γείτονες). Ο ενισχυτής που έχω δεν έχει έξοδο για ακουστικά και επειδή είναι λαμπάτος είναι φυσιολογικό να παίζει δυνατά οπότε με βλέπω να καταφεύγω στη λύση ενός miniamp για αυτές τισ δύσκολες ώρες. Έχω άλλες εναλλακτικές και αν ναι, ποιές?

 

Για miniamps με μια βιαστική ματιά που έριξα με βλέπω να ψάχνω αυτόν, γιατί το πορτοκαλί είναι ωραίο χρώμα! :lol: :lol: :lol:

 

Ευχαριστώ.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶μα έχεις υπολογιστή προτείνω να κατεβάσεις το demo του Guitar Rig 2 και να παίζεις μ'αυτό.

 

Εγώ αυτό κάνω και έχω βρει την υγειά μου μέσα στο σπίτι ότι ώρα και να'ναι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες εεε? Ωραίος φαίνεται πάντως! ;)

 

4 ερωτησούλες :

 

1) Τον έχεις - έχεις ακούσει? (Φαντάζομαι ναι για να μου τον προτείνεις)

2) Στο preamp out συνδέονται και ακουστικά?

3) Φαντάζομαι δεν θα παίζει πρόβλημα να βάζω τα πεταλάκια μου πριν και όχι καρφί την κιθάρα μου...?

4) Υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα (Θεσσαλονίκη πιο συγκεκριμένα αλλά και Αθήνα δε με χαλάει)?

 

Ευχαριστώ για την σύντομη απάντηση!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶μα έχεις υπολογιστή προτείνω να κατεβάσεις το demo του Guitar Rig 2 και να παίζεις μ'αυτό.

 

Εγώ αυτό κάνω και έχω βρει την υγειά μου μέσα στο σπίτι ότι ώρα και να'ναι.

 

Έχω (και μάλιστα 2) και έχω και το guitar rig. Απλά αυτό κάνω αυτή τη στιγμή αλλά θέλω κάτι portable.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόσα λεφτά μιλάμε???

 

Ε, καλά μην τρελαθούμε κι όλας... Μέχρι 50-60 ευρώ.

 

Αυτό που πρότεινε ο deadendmind, τον pignose δηλαδή, δεδομένου ότι έχει έξοδο preamp out, θα μπορώ να τον χρησιμοποιήσω και σαν DI?

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει τα miniamps του JAM και αποτελούν μια από τις εναλλακτικές μου. Όσο για τον Harley Benton κάποια στιγμη θα τον χτυπήσω έτσι για δοκιμή απλά δεν είναι αυτό που θέλω αυτή τη στιγμή γιατί θέλω να τον κατεβάζω και στο σπίτι μου στην Αθήνα και χωρίς ακουστικά είναι πολύ δύσκολο να παίξω τις δύσκολες ώρες. Υπάρχει ένας τύπος στο ebay που μονταρει αυτόν και τον valve junior ενσωματώνοντας και attenuator (έχουν audio level από πίσω) αλλά ξεφεύγουν σε χρήματα (περίπου 250-300 ευρώ έχουν) και τώρα το GAS μου έχει άλλες προτεραιότητες (=μια καλή τελε).

 

edit: Από μακριά το GA5 φαίνεται σαν GAS...:D Είναι τυχαίο???

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

146370.jpg

 

Fender MD20 Mini Deluxe Combo, 1,5Watt, Headphone Out

 

39¤ ;)

 

 

 

Δες κι αυτόν τον Mini Twin:

 

0234811000_md.jpg

 

 

Επίσης:

 

174232.jpg

 

Harley Benton/Golden Ton GTA-08, guitar combo, 8W RMS / 15W Peak, 5" speaker, controls: gain, volume, high and low, headphone out, dimensions HWD: 227 x 226 x 154mm, weight: 2,8kg

 

29¤

 

edit: Από μακριά το GA5 φαίνεται σαν GAS...:D Είναι τυχαίο???

 

OXI !!! :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου