Προς το περιεχόμενο

Ήχος Tele: Ξύλα, μαγνήτες ή/και γνώση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ ειναι noiseless? Δεν το προσεξα... Δεν μου αρεσουν οι noiseless..Εχεις κατι να προτεινεις απο τους μαγνητες που εχει στοκ ο thomann? Θα εστελνα mail στο Haussel αλλα τους βιαζομαι γιατι η Paisley δεν ακουγεται με τους Jappies...

 

ασε τον Θωμα ξεχασα οτι εδω

 

http://store.guitarfetish.com/singlecoil.html

 

εχει μαγνητες που σκοτωνουν και ΤΖΑΜΠΑ (θα στους στειλει με EMS σε 3 μερες)

 

παρε το πιο αδυναμο σετ (το 1960)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το να ευαγγελιζόμαστε όμως ότι ντε και καλά 1 ξύλο βγάζει κάποιον συγκεκριμένο ήχο' date=' είναι λάθος! Η μέση τιμή του κάθε συγκεκριμένου είδους ναι. Όχι όμως να είναι αυτό κανόνας [/quote']

 

δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με αυτα τα συγκεκριενα που ειπες! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ούτως ή άλλως είναι ανούσια όλη αυτή η κουβέντα... Το πιο σωστό είναι αυτό που είπε ο Whitenoise :

Δεν έχω κάνει και ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ τέτοια τεστ. Προσωπικά δεν μου χρειάζονται' date=' μου αρκεί μια κιθάρα να ακούγεται και να παίζετε καλά[/quote']

 

Όλα αυτά μπορούν να παίξουν ρόλο μόνο σε συνθήκες εργαστηριακών μετρήσεων. Και δε νομίζω ότι το αυτί μας μπορεί να αποτελέσει ένα τόσο ευαίσθητο όργανο μετρήσεων (για τέτοιες λεπτομέρειες εννοώ) ώστε να το ψειρίζουμε έτσι, ειδικά όταν παρεμβάλλονται καλώδια, πεταλάκια/πεταλιέρες (που μερικά είναι και ψηφιακά - μη με φάτε - έστω και άριστης ποιότητας και πιστότητας), ενισχυτές, μικρόφωνα, κοσνόλες, ηχεία (για να μην σχολιάσω - συνεχίσω για τις ηχογραφήσεις)...

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

just take the pick and play guys :wink:

 

ελα μου ντε... :D

ασε και μου ηρθε ο suhr od 100 χθες...δεν φανταζεσαι κωστα την γλυκα του gain..τιποτα σαν εναν καλο Hi gain ηχο... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα θα πρέπει να πάρεις ξύλα από πολλά φυτά κάθε είδους' date=' από κάθε μέρος τους (άλλο πράμα ο γηρασμένος κορμός και άλλο πράμα οι φρέσκες κλάρες). Αν μπορείς κάντο.

[/quote']

 

Δες την άποψή μου στο προηγούμενό μου ποστ. Δεν πρόκειται να μπω σε τέτοια διαδικασία (μόνο αν με πληρώσει κάποιος ΚΑΛΑ θα το κάνω :lol: :lol: :lol: ). Απλά ότι είπα το είπα από "φυσικής" άποψης-γνώσης!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electric_wizard το κακό ξες ποιο είναι;

 

ότι κι εγώ τ έχω ξαναπεί, αλλά όχι μόνο στου κουφού την πόρτα, αλλά είχαμε και άλλες ιστορίες!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

just take the pick and play guys :wink:

 

ελα μου ντε... :D

ασε και μου ηρθε ο suhr od 100 χθες...δεν φανταζεσαι κωστα την γλυκα του gain..τιποτα σαν εναν καλο Hi gain ηχο... :D :D

σταματα τακη...μου τρεχουν τα σαλια :D :D

θεσσαλονικη εισαι ε??? :(

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electric_wizard το κακό ξες ποιο είναι;

 

ότι κι εγώ τ έχω ξαναπεί' date=' αλλά όχι μόνο στου κουφού την πόρτα, αλλά είχαμε και άλλες ιστορίες![/quote']

 

Τώρα ξέρεις όμως... Τοίχο-τοίχο, μη σε πετύχω!!! :lol: :lol: :lol:

 

Απλά στην τελική καθένας έχει την άποψή του. Όσοι δεν έχουν, ρωτάνε, απαντάνε όλες οι πλευρές και στην τελική σχηματίζουν τη δική τους. Για εμένα που δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός (και για αρκετούς εδώ μέσα) δεν έχει λόγο να το ψειρίζω έτσι. Αν έχω το μεράκι, τα λεφτά και τη διάθεση να διαθέσω σε ένα hobby όπως είναι η μουσική είναι άλλο θέμα.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου