Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός ραδιοφώνικού σταθμού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως γνωρίζει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει με το τι μηχανήματα χρειάζομαι για έναν απλό σταθμό, πόσο περίπου θα μου κοστίσει και από πού μπορώ να προμηθευτώ;

Επίσης δε ξέρω τίποτα για τις άδειες νομίζω υπάρχει και μία σαν ερασιτεχνική.Πού πρέπει να απευθυνθώ για αυτήν;

 

Ευχάριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με συγχωρείς για το κυνικό post αλλά αν είχες διάθεση για δημιουργία ραδιοφωνικού σταθμού θα ήξερες ήδη τι χρειάζεται και δεν θα έψαχνες στο forum.

 

Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά είναι μεγάλη υπόθεση ενας ραδιοφωνικός σταθμός και πλέον αποτελεί "κλειστό κύκλο" το θέμα.

 

Σαν ενναλακτική σου προτείνω τη δημιουργία ενος σταθμού μέσω δικτύου.

Σαφώς πιο βολική απάντηση στο θέμα που σε απασχολεί και ιδιαίτερα ανερχόμενη τα τελευταία χρόνια. Όσους φίλους γνωρίζω έχουν στραφεί προς αυτή τη λύση αλλά δεν έχω άμεση γνώση των απαραίτητων διαδικασιών που χρειάζονται.

 

cheers

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά εννόοείται ότι πρώτα το έψαξα πριν ρώτησω αλλά στο νετ δε βρήκα τιπότα και από γνωστούς.... μου παν βρες και πες μας και μας :)

θα το είχα ψάξεί άμα ήξερα που.....

το μονό που ξέρω είναι όμως οτι χρειάζεται μια κεραία κάτι σαν ενισχυτής και φίλτρα....

Μπορείς τουλάχιστον να μου πεις που μπορώ να βρω στοιχεία για αυτό...

Για το νετ το έχω ψάξει και μου είναι μερικες ώρες δουλεία να το κάνω αλλά υπάρχουν αλλά πιο δύσκολα προβλήματα με την ταχύτητα και το πολύ να ακούγεσαι σε 2-3 άτομα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Για να πάρεις άδεια ραδιοφώνου θα πρέπει να απευθυνθείς στο ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο.

Οι πιθανότητες μάλλον (για να μη σε απογοητεύσω ...) ανύπαρκτες.

Το ραδιόφωνο είναι ένα επιχειρηματικό μέσο που το νέμονται οι μεγάλοι εκδοτικοί οίκοι.

Αν είσαι εκτός Αθηνών ίσως να υπάρχει φως.

Κατα τα λοιπά είναι επένδυση σοβαρή για πομπό κεραία στερεογεννήτρια, audio processor, κλπ.

Τα παλιά χρόνια ο κόσμος πήγαινε στο Pop22 watt, ένα μαγαζί στο Μοναστηράκι και έπαιρνε μικρούς πομπούς για πειρατικούς σταθμούς.

Νομίζω πως συνεχίζει να υπάρχει, αλλά έχει αλλάξει η πελατεία του...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κοινως φιλε μεχρι και ο αερας ειναι εμποριο.Στο Pop22 εχει πομπους. Πηγαινε παρε, πηγαινε σε πανεπιστημιακο ασυλο και εξεπεμψε πανω στον πιο τρεντυ και μεγαλο σταθμο.Ας τους εκδικηθουμε επιτελους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις σημερινές τιμές DSL πάντως, αν έχεις π.χ. 2Mbps μπορείς να σηκώσεις μερικούς πελάτες σε χαμηλό bitrate χωρίς να ξεπαραδιαστείς...

 

Τι θα παίζετε; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κοινως φιλε μεχρι και ο αερας ειναι εμποριο.Στο Pop22 εχει πομπους. Πηγαινε παρε' date=' πηγαινε σε πανεπιστημιακο ασυλο και εξεπεμψε πανω στον πιο τρεντυ και μεγαλο σταθμο.Ας τους εκδικηθουμε επιτελους...[/quote']

 

ψήνεσαι να το κάνουμε; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κοινως φιλε μεχρι και ο αερας ειναι εμποριο.Στο Pop22 εχει πομπους. Πηγαινε παρε' date=' πηγαινε σε πανεπιστημιακο ασυλο και εξεπεμψε πανω στον πιο τρεντυ και μεγαλο σταθμο.Ας τους εκδικηθουμε επιτελους...[/quote']

 

ψήνεσαι να το κάνουμε; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

εννοείται ότι πρέπει να γίνει μια τέτοια φάση! black metal πάνω σε σταθμούς της εκκλησίας εν μέσω μεγάλης βδομάδας... το φαντάζεστε? :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται ότι πρέπει να γίνει μια τέτοια φάση! black metal πάνω σε σταθμούς της εκκλησίας εν μέσω μεγάλης βδομάδας... το φαντάζεστε? :twisted:

 

Έγώ πάντως έιμαι μέσα για τέτοια φάση! :twisted: :twisted: :twisted:

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου