Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο Αμερικη με Ευρωπαικο ρευμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κανω ενα ταξιδακι στα States που λενε και στο χωριο μου, και ελεγα να κοιταξω για Axe fx. Ξερει καποιος αν μπορω να το παρω απο εκει με Ευρωπαικο ρευμα; Επισης, επειδη δεν εχω ιδεα, αν το παρω με αμερικανικο ρευμα και του βαλω μετατροπεα απο 110 σε 220, θα αλλαξει τη χροια του ηχου;

Τελος, δεν εχει και μεγαλη διαφορα στην τιμη απο Ευρωπη, γυρω στα 300Ε, αλλα αν το βρω να το δοκιμασω καπου και μου αρεσει λεω να το χτυπησω.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο όχι. Μπορείς όμως όταν το φέρεις εδώ να κάνεις την μετατροπή. Σχετικά με την "χροιά του 'ηχου" πριν χρόνια είχα φέρει απο Αμερική ένα ADA MP1 το οποίο δεν είχε απολύτως κανένα θέμα. Το είχα δοκιμάσει εκεί.

 

Πάντως δεν ξέρω αν το έχεις ήδη σκεφτεί, αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο με το που σε δουν με αυτό το ωραίο ογκώδες κουτί να σε πάνε subito μέσα στο τελωνείο για ΤΑΧ FX... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω πολυσκεφτει, αλλα θα εχω μαζι μου ενα ποδηλατο κι οτι αλλα ψωνια κανω, ολο και κατι θα παρω...θα εχουμε βεβαια και κατι κουτια εταιρειας που θα πανε με μεταφορικη, οποτε πιστευω καπου μπορω να το βαλω. Παντως αφου θα το παρω για προσωπικη χρηση, το οποιο θα φανει αν ειναι ανοιγμενο το κουτι, δεν νομιζω να εχω προβλημα.

 

Το οτι η χροια δεν αλλαζει ειναι παρα πολυ σημαντικο για εμενα, ευχαριστω!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω πολυσκεφτει, αλλα θα εχω μαζι μου ενα ποδηλατο κι οτι αλλα ψωνια κανω, ολο και κατι θα παρω...θα εχουμε βεβαια και κατι κουτια εταιρειας που θα πανε με μεταφορικη, οποτε πιστευω καπου μπορω να το βαλω. Παντως αφου θα το παρω για προσωπικη χρηση, το οποιο θα φανει αν ειναι ανοιγμενο το κουτι, δεν νομιζω να εχω προβλημα.

 

Επειδή πηγαινοέρχομαι Αμερική, θα σου πρότεινα να μην μπεις στη διαδικασία να το ρισκάρεις. Αν θέλεις να είσαι 100% νόμιμος οφείλεις να το δηλώσεις με το που μπεις στα Ευρωπαικά σύνορα και αν όχι, έχεις το ρίσκο τελικά να σου κοστίσει πολύ ακριβότερα απ' ότι αν το αγόραζες από Ευρώπη. E300 δεν είναι και μικρή διαφορά,αλλά κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει το ρίσκο.

 

Το οτί είναι για προσωπική σου χρήση δεν έχει απολύτως καμία σημασία.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως δεν χρειάζεται κάποια μετατροπή ή κάποιο μετασχηματιστή.

Δέχεται από 100 μέχρι 240V.

Σε σχέση με την εισαγωγή, το νόμιμο είναι να δηλωθεί.

Η πιθανότητα να μη γίνει αντιληπτό στο τελωνείο είναι υπαρκτή αλλά όπως αντιλαμβάνεσαι δεν μπορεί κανείς να σε συμβουλεύσει να το επιχειρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταλαβαινω, δεν εχω σκοπο να μην το δηλωσω!

 

Οποτε αν το βρω σε καποιο μαγαζι και το ακουσω και δω οτι δεν ειναι μονο για επιστημονες (που δεν ειμαι), θα το χτυπησω. Να ειστε καλα!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου