Προς το περιεχόμενο

Castler Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pastelius σε ποιο studio πάτε?? Victor όταν ανέβει το site να μας το δώσεις αν μπορείς.. Να το ξέρουμε...

 

Τerra στην Ηλιουπολη..Και αν κρινω απο τον ηχο τους ο μαστορας που τα

φτιαχνει πρεπει να ειναι και drummer.. 8)

 

Φιλε Victor +10 απο μενα,η σειρα που ακουσα τουλαχιστον χτυπαει dw και pearl που εχω ακουσει.Επισης, αν μπορεσεις ανεβασε το site με το καλο, οταν... :wink: Καλες αγορες

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδες μη βιαζεστε να κρινετε σειρες οπως οι pearl masterworks και αναλογες σειρες αλλων εταιρειων γιατι κατα πασα πιθανοτητα δεν σας εχει δωθει η ευκαιρια να παιξετε με ενα τετοιο σετ παρα μονο με τα σετ σειρας.Παρολαυτα πιστευω πως στα ιδια λεφτα τα castler και τα gabriel θα δωσουν καλυτερα αποτελεσματα...Εμαθα προσφατα πως ο τυπος που βγαζει τα castler (τα οποια εχω δοκιμασει και σπερνουν) θα βγαλει και πιατινια και ειμαι πολυ περιεργος.αν εχω καποιο νεο θα σας ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To site 99% ειναι το http://www.castlerdrums.com/ και ειμαι της αποψης να στηριζουμε τους ελληνες αν οπως ειπα το αξιζουν.Περιμενω να ανοιξει το site λοιπον.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα castler τα φτιαχνει μπουζουξης.Εχω παίξει σε 2 σετ και τα δύο έχουν πολυ καλο ήχο και σχεδον όμοιο κατι σπανιο για χειροποίητα.πολύ καλα τύμπανα για κάποιον που θέλει maple τύμπανα.Φυσικά για τον ήχο τους πολυ μεγάλο ρόλο παίζουν και τα δερματα τους και το κούρδισμα που τους έχουν κάνει...οπότε μην κρίνετε μόνο απο το κολυρδισμα του Σωτήρη στο Terra!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω στο ιδιο στουντιο παιζω καθε εβδομαδα,εχω να πω πως ειναι μακραν τα καλυτερα τυμπανα που εχω παιξει σε στουντιο στην Αθηνα.

Κιθαριστας ειμαι αλλα οταν η μπαντα μου κανει διαλλειμα καθομαι και τα λιωνω :wink: Και μαλιστα κατα διαβολικη συμπτωση μιλαγαμε για την Ελληνικη προελευση των τυμπανων και τα σχολιαζαμε χθες!

Αξιζει να στηριξουμε τετοιες αξιολογες προσπαθειες κατασκευης κρουστων στην χωρα μας.......... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε μην κρίνετε μόνο απο το κολυρδισμα του Σωτήρη στο Terra!!

 

 

+10000 είμαι σίγουρος πως με καλύτερο κούρδισμα θα με τρέλαιναν κι εμένα... Είναι πολύ ωραία τύμπανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω στο ιδιο στουντιο παιζω καθε εβδομαδα' date='εχω να πω πως ειναι μακραν τα καλυτερα τυμπανα που εχω παιξει σε στουντιο στην Αθηνα........... [/quote']

 

Εγώ έχω καιρό να πάω από τα παιδιά αλλά η Castler έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη μου! Μπάσσο παίζω και θα συμφωνήσω με τον Zakk "...μακράν τα καλύτερα τύμπανα που έχω ακούσει σε στούντιο στην Αθήνα, τέλος..." :)

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο με τα τυμπανα αλλα θα ηθέλα να πω ενα μπραβο στουσ ιδιοκτητεσ του Terra και του ΜΙ-συμπτωση και οι δυο ειναι γειτονες- που εχουν βαλει castler τυμπανα.Φυσικα το ιδιο μπραβο αξιζει και σε οσους εχουν βαλει εξισου καλα τυμπανα και τα προσεχουν...ελπιζω καποια μερα να βαλλουν μυαλλο οι υπολοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου