Προς το περιεχόμενο

Μουσικη & προτεραιοτητες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

P L S μην κανετε σα μωρα... :lol: :lol: :lol:

 

Κι εγω μια εποχη (ολο το λυκειο και τρια χρονια μετα) ημουνα μονιμως

με...Walkman (τι ειναι αυτο το i-pod επιτελους?? :lol: ) και μια λιωμενη

κασετα του kill 'em all. Αλλα φλωρακι δεν ημουνα σιγουρα.

Νομιζω ομως πως καταλαβα για ποια 'κατηγορια' μιλαει ο Παναγιωτης.

 

let's be friends :lol: :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H μοναδικη κατηγορια που μπορω να σκεφτω, ειναι ολοι αυτοι οι οποιοι ειναι με φιλους και παρολαυτα ενω μιλανε μεταξυ τους, βαζω-βγαζουν το ενα ακουστικο για να μιλησουν. Απο κει και περα δεν υπαρχει αλλος. Δεν το ξερα οτι ειναι μεμπτο να ακουει καποιος μουσικη ειτε στα ΜΜΜ ειτε οταν περπαταει:?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε forensick.....ήμαρτον δηλαδή...

 

Δεν καταλαβαίνεις για ποιους μιλάω;

 

Για τις σφουγγαρίστρες με τα χιπχόπια και τα πανκοπόπ.....

 

Και επίσης άλλο το "παλιά" και άλλό το "σήμερα".....Τότε δεν υπήρχαν ipod με 6000 gb και πίπες ούτε οι σφουγγαρίστρες που προανέφερα....:lol: :lol:

 

 

Mε καταλαβαίνεις έτσι; :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα, ακομα και μια σφουγγαριστρα εχει δικαιωμα στο να ακουει μουσικη:lol:

Dηλαδη, οκ , το στυλακι τους ειναι για να τους κοπανας κατω, αλλα και παλι, δεν μπορω να σχολιασω κατι σχετικα με το τι μουσικη ακουει καποιος ή πως ειναι αυτος που ακουει μουσικη.

 

Το Ipod παντως μια χαρα δουλεια κανει. Ειδικα οταν πιο παλια γεμιζες μια τσαντα με cd μπας και θες να ακουσεις κατι αλλο στο γυρισμο;)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε forensick.....ήμαρτον δηλαδή...

 

Δεν καταλαβαίνεις για ποιους μιλάω;

 

Για τις σφουγγαρίστρες με τα χιπχόπια και τα πανκοπόπ.....

 

Και επίσης άλλο το "παλιά" και άλλό το "σήμερα".....Τότε δεν υπήρχαν ipod με 6000 gb και πίπες ούτε οι σφουγγαρίστρες που προανέφερα....:lol: :lol:

 

 

Mε καταλαβαίνεις έτσι; :wink:

 

Γιατί το τραβάς ρε Παναγιώτη? Δηλαδή εγώ που παλιότερα κυκλοφορούσα με walkman' date=' μετά με cd-player μέσα στην τσέπη του μπουφάν και άκουγα metal και τώρα με ipod έχοντας αλλάξει θεώρηση για τη μουσική και ακούγοντας new-punk, garage, indie και pop πολλές φορές με κάνει αυτόματα φλωράκι, ενώ παλία που άκουγα metal δεν ήμουνα? Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που κάνουν πολλοί το να είναι δηλαδή με παρέα και να έχουν ένα ακουστικό στο αυτί ή το να βάζουν μουσική από το μεγάφωνο του κινητού και να το ακούνε όλοι (το οποίο στην τελική είναι και ενοχλητικό) αλλά οκ. Όσο για gb, να σου πω ότι όσο κυκλοφορούσα με walkman ή discman πάντα είχα μαζί μου 2-3 κασσέτες και 2-3 cd έτσι για αλλαγή άμα χρειαστεί! Δε βρίσκω κάτι μεμπτό. Ίσα ίσα που η μουσική νομίζω ότι είναι και θέμα διάθεσης, και η διάθεση αλλάζει οπότε μπορεί να αλλάζει και το soundtrack. Έτσι δεν είναι? Ή είναι κακό κι αυτό?

 

Και τώρα πίσω στο θέμα μας...

 

Τι προτεραιοτητα εχει η μουσικη στη ζωη σας?

 

Από τις πρώτες σίγουρα, αλλά δεν είναι η πρώτη.

Δεν προλαβαινετε να ακουσετε/παιξετε λογω δουλειας?

 

Στη δουλειά είναι λίγο δύσκολο να ακούσω αλλά ακούω πηγαίνοντας και φεύγοντας!!! Αλλά γενικώς προλαβαίνω να ακούσω μουσική και νομίζω ότι θα ήμουν δυσσαρεστημένος από τη ζωή μου αν δεν προλάβαινα!

 

Κηνυγατε παντου και παντα να ακουτε μουσικη?Στο αμαξι' date='στη

δουλεια,στις διακοπες,στο...σεξ? :lol: :lol: [/quote']

 

ΝΑΙ! (Ξερό!)

 

Σας αφηνουν οι υποχρεωσεις να ασχοληθειτε μαζι της οσο θα θελατε?

 

Ναι' date=' ευτυχώς το "αίσθημα" καταλαβαίνει, κατανοεί, στηρίζει και είναι και φίλη της μουσικής! (¶μα δεν ταιριάζαμε δε θα συμπεθεριάζαμε!) Όσο για τις υπόλοιπες υποχρεώσεις... απλά (ευτυχώς) δεν έχω κάτι που να μη με αφήνει να ακούσω μουσική (πλην της δουλειάς που είναι 3,5 ώρες την ημέρα οπότε παλεύεται!).

 

Θα στηνατε/παρατουσατε γυναικα αν επροκειτο για μουσικη?

 

Το έχω κάνει αλλά υπάρχει κατανόηση όταν υπάρχει σοβαρός λόγος οπότε δεν έπαιξε πρόβλημα (συγκεκριμένα ήθελα να πάω σε ένα live - στους Buzzcocks - που δεν ήθελε και ενώ δεν πολυείχα λεφτά για το live και κανονίσαμε να βγούμε, ένα φιλαράκι που είχε κερδίσει πρόσκληση δε μπόρεσε να πάει , πήγα εγώ γι' αυτόν και ακύρωσα την έξοδο, αλλά όλα ΟΚ!

 

Ειναι ο πρωτευουσης σημασιας παραγοντας για την εξοδο σας?

 

Πρωτευούσης σημασίας δεν είναι... Προτεύων ρόλο στο να περάσω καλά όταν βγαίνω παίζει η παρέα για εμένα. Αν μπορώ να πάω και κάπου που θα ακούσω καλή (για τα γούστα μου) μουσική σίγουρα θα το επιδιώξω! ¶ρα παίζει δευτερεύον ρόλο! :lol: :lol: :lol:

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δίνει να βλέπω τα φλωράκια με τα ipod στα αυτιά...

 

Δλδ είσαι ο μάγκας μεταλλάς και οι υπόλοιποι οι φλώροι ε;

Α ρε και μετά φταίει ο eye και ο κάθε eye όταν πετάγεται!

 

Στα υπόλοιπα θα απαντήσω αύριο που θα έχω και άπλετο χρόνο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια έδωσα τις εξηγήσεις μου πιο πάνω....Δε συνεχίζω.....Βοukaw κατάλαβες και εσύ ή δε θες να καταλάβεις;

 

Ειλικρινά εγώ Παναγιώτη δεν κατάλαβα... και πες με και χαζό. Δεν έχω καταλάβει ακόμα που-με ποιους-γιατί έχεις πρόβλημα...

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ, ξαναλέω ό,τι είπα πριν και αν και πάλι δεν καταλάβεις πες μου:

 

"Δεν καταλαβαίνεις για ποιους μιλάω;

 

Για τις σφουγγαρίστρες με τα χιπχόπια και τα πανκοπόπ....."

 

Δε μ'αρέσει σαν εικόνα....Πώς το λένε; μου τη δίνει

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου