Προς το περιεχόμενο

Autotune φωνητικών και άλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι το antares; Σε ρωτώ γιατί σκεφτόμουν να πάρω 1 τέτοιο

 

το antares είναι χειρότερο και απο το melodyne και απο το αντίστοιχο της yamaha. αλλά το tune της waves το έχει όλα για την πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε taskor, προφανως αναφερομαι στην πατεντα του harmonizer και οχι στην ποιοτητα της μιας ή της αλλης εταιριας.

Επισης, συγνωμη που θα φανω αγενης, αλλα αμφισβητω εαν εχεις δουλεψει ποτε σε live κονσολα της Behringer με τα build in effects της ( γιατι ως γνωστον οι μεταγεγενεστερες της eurorack δεν εχουν εξοδο για εξωτερικη μοναδα effect ), ωστε να μπορεις να κρινεις εαν σε κατασταση live ανταποκρινεται το effect με σωστο pitching και στο σωστο timing.

Το latency του effect ειναι μηδενικο και το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο για real time pitching σε φωνη.

Και προς Θεου, μιλαμε παντα για hardware effects, γιατι βλεπω πιο πανω πως συγκρινονται και software pitching effects!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά' date=' επειδή μ ενδιαφέρει κι εμένα το ζήτημα, και για να μην ανοίγω διαφορετικό παρόμοιο θέμα, εγώ παίζω κιθάρα σ ένα γκρουπάκι και κάνω και δεύτερα φωνητικά. Υπάρχει κανα πεταλάκι ή καμιά πατέντα, να βγάζει δεύτερα φωνητικά στα δικά μου φωνητικά (πχ τρίτες, πέμπτες κλπ κλπ);

Μερσίδις[/quote']

Κι εγώ εκεί το πάω το ερώτημα τελικά, αλλά σίγουρα οι γνώμες σε ένα θέμα που δεν γνωρίζω καθόλου είναι πάντα χρήσιμες.

Τελικά υπάρχει κάτι σαν αυτό που ανέφερες;

Θα δούμε στη συνέχεια.....

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω για κιθαρα το Super Shifter τησ ΒΟSS, για δισολιες πεμπτες τριτεσ εβδομες κτλ κτλ.

Κανα δυο φορες για το χαβαλε, αντι για κιθαρα στο ινπουτ εβαλα μικροφωνο, κ εβγαζε τις διφωνιες κανονικα! τωρα ποιοτητα κ ετσι δεν θυμαμαι καθολου! Θα σας γελασω κ δεν το θελω..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε taskor' date=' προφανως αναφερομαι στην πατεντα του harmonizer και οχι στην ποιοτητα της μιας ή της αλλης εταιριας.

Επισης, συγνωμη που θα φανω αγενης, αλλα αμφισβητω εαν εχεις δουλεψει ποτε σε live κονσολα της Behringer με τα build in effects της ( γιατι ως γνωστον οι μεταγεγενεστερες της eurorack δεν εχουν εξοδο για εξωτερικη μοναδα effect ), ωστε να μπορεις να κρινεις εαν σε κατασταση live ανταποκρινεται το effect με σωστο pitching και στο σωστο timing.

Το latency του effect ειναι μηδενικο και το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο για real time pitching σε φωνη.

Και προς Θεου, μιλαμε παντα για hardware effects, γιατι βλεπω πιο πανω πως συγκρινονται και software pitching effects![/quote']

 

ok!Κατ'αρχην δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης και προσβολης.Μια παρεα ειμαστε και μεταξυ μας τα λεμε.Με beringer η αληθεια ειναι οτι περα απο eurorack(τα μικρα τα μοντελα π.χ 1832)και λιγακι απο SL3242 fx-pro δεν εχω δουλεψει(ερασιτεχνης ειμαι).Τωρα οσον αφορα την αναφορα μου για hardware,εγινε επειδη

μιλησαν για digitech κ.τ.λ γι'αυτο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου