Προς το περιεχόμενο

Καταστροφη οργανων και μηχανηματων σε συναυλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Τον τελευταιο καιρο βλεπω αρκετα video των muse και κυριως των χρονων που ειχαν πρωτοξεκινησει. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι σε πολλες συναυλιες καταστρεφουν διαφορα μηχανηματα οργανα κλπ κλπ κατα την διαρκεια, σε μια φαση ομως που οι συναυλιες αυτες δεν ειναι δικης τους παραγωγης [δηλαδη δεν καταστρεφουν δικα τους σκηνικα], η ειναι support, η ειναι σε φεστιβαλ.

Απλα σημερα αποφασισα να μαθω ποιος πληρωνει για ολα αυτα  ;D

Να αναφερω και αλλη μια περιπτωση παλι απο muse που σε ηλικια 15-17 καπου εκει κατεστρεψαν παλι μια σκηνη σε μια φαση battle of the bands.

Το θεμα αυτο με απασχολει γιατι σκεφτομαι τι θα παθαινα αν τολμαγα να κανω κατι παρομοιο εδω σε καποια συναυλια  :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα.

Τον τελευταιο καιρο βλεπω αρκετα video των muse και κυριως των χρονων που ειχαν πρωτοξεκινησει. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι σε πολλες συναυλιες καταστρεφουν διαφορα μηχανηματα οργανα κλπ κλπ κατα την διαρκεια, σε μια φαση ομως που οι συναυλιες αυτες δεν ειναι δικης τους παραγωγης [δηλαδη δεν καταστρεφουν δικα τους σκηνικα], η ειναι support, η ειναι σε φεστιβαλ.

Απλα σημερα αποφασισα να μαθω ποιος πληρωνει για ολα αυτα  ;D

Να αναφερω και αλλη μια περιπτωση παλι απο muse που σε ηλικια 15-17 καπου εκει κατεστρεψαν παλι μια σκηνη σε μια φαση battle of the bands.

Το θεμα αυτο με απασχολει γιατι σκεφτομαι τι θα παθαινα αν τολμαγα να κανω κατι παρομοιο εδω σε καποια συναυλια  :)

 

Δηλαδή ψήνεσαι να το κάνεις ,αρκεί να πληρώνει άλλος και να το δέχεται?

Δε νομίζω να βρεις εδώ κάτι τέτοιο εύκολα, νομίζω όμως ότι αν θες να σπάσεις δικά σου πράματα δεν υπάρχει πρόβλημα, αν έχεις ειδικά την άνεση να αγοράζεις καινούρια ή να τα επιδιορθώνεις όπως έκανε κάποιες φορές ο Cobain!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα σιγουρα αμα ειναι να σπασω κατι θα σπασω και δικο μου.

και δεν θα εχω προβλημα γιατι αφου θα θελω να το κανω εκεινη την στιγμη θα πρεπει να γινει  :P

το θεμα ειναι οτι σε σχεση με αυτα που βγαζει καποιος μαγαζατορας το να αγορασει ενα εξτρα ταμπουρο η τομ δεν ειναι τιποτα.

Και περα απο αυτο που βρισκεις τα λεφτα να αναπληρωνεις αυτα που σπας οταν εχεις βγαλει μολις εναν δισκο?

Γιατι και οι nirvana τα σπαγανε αλλα μετα το nevermind και το in utero τα οποια κατι τους ειχαν δωσει απο λεφτα.  ;D

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα σιγουρα αμα ειναι να σπασω κατι θα σπασω και δικο μου.

και δεν θα εχω προβλημα γιατι αφου θα θελω να το κανω εκεινη την στιγμη θα πρεπει να γινει  :P

Και γιατί δεν τα χαρίζεις,καλύτερα,σε ένα παιδί που δεν έχει την οικονομική άνεση να αγοράσει ένα μουσικό όργανο,να πιάσει και τόπο;...;εκτός αν ξεχειλίζει η οργή μέσα σου και δεν κρατιέσαι(αλλά μπορείς να μιλάς για αυτό από πριν..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν τα χαρίζεις,καλύτερα,σε ένα παιδί που δεν έχει την οικονομική άνεση να αγοράσει ένα μουσικό όργανο,να πιάσει και τόπο;...;εκτός αν ξεχειλίζει η οργή μέσα σου και δεν κρατιέσαι(αλλά μπορείς να μιλάς για αυτό από πριν..)

 

+1000

το να σπας - καταστρέφεις ενα όργανο το θεωρώ προσωπικά αχρείαστη ποζεριά (παλιομοδίτικη και ξεπερασμένη πλέον) και μεγάλη μ@#$%α.

Ποσο μαλλον τώρα που μεγάλωσα , αλλα και περισσότερο όταν ήμουν πιτσιρικάς και ονειρευόμουν την ώρα που θα έπαιρνα την πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα και δεν μου εφταναν τα φράγκα ούτε για χορδες.

Όλα αυτά σε υπερθετικό βαθμό όταν μιλάμε για μια μικρή μπάντα από το ελλαδιστάν

εν έτη 2010 και με τον κόσμο βουτηγμένο στη κρίση.

 

το θεμα ειναι οτι σε σχεση με αυτα που βγαζει καποιος μαγαζατορας το να αγορασει ενα εξτρα ταμπουρο η τομ δεν ειναι τιποτα.

 

Αν μιλάς για τον κλασσικό έλληνα μαγαζάτορα ...ξανασκέψου το!

 

Συμβουλή... καλό είναι να έχεις είδωλα και να επηρεάζεσαι μουσικά απο αυτούς αλλά μεχρι ενός σημείου.

 

Η καλοδιάθετη αποψή μου ...φιλικά παντα

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποναω οταν βλεπω το οποιοδηποτε μουσικο οργανο οποιασδηποτε αξιας πληγωμενο.

Αυτα τα πραγματακια εχουν ψυχη και μας κανουν παρεα,γινονται η φωνη μας σε λυπη και χαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως έχω μια SG για σπάσιμο....

(μου έχει σπάσει από μόνη της 3 φορές - αλλά τώρα παίζει καλύτερα από ποτέ και την λυπάμαι....)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη, εγώ δεν μπορώ να σπάσω κιθάρα σε φεστιβάλ..... διότι παίζω κυρίως πιάνο και τραγουδάω, σπάνια να βαρέσω κανένα ακκόρντο αν το απαιτεί το τραγούδι....

Οπότε δεν θα έχει καθόλου πλάκα να σπάσει κιθάρα ο πιό άχρηστος κιθαρίστας του γκρούπ....  χα χα χα χα χα

;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Πάντως ούτε πιάνο μπορώ να σπάσω διότι αυτό που παίζω είναι του φίλου μου.

:D  :D  :D  :D  :D

 

 

ΥΓ Η SG είναι Epiphone.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα αυτο με απασχολει γιατι σκεφτομαι τι θα παθαινα αν τολμαγα να κανω κατι παρομοιο εδω σε καποια συναυλια  :)

 

1. Θα πήγαινες αυτόφωρο

2. Όταν θα έβγαινες από αυτόφωρο θα οριζόταν δικάσιμος ενώ θα είχες φάει 5-6 αγωγές & μηνύσεις από την παραγωγό εταιρία, θα χες σκάσει και καμια 3χιλιαρο εγγύηση να βγεις.

3. Στη δικάσιμο θα έχανες, θα πλήρωνες όλα αυτά που έσπασες και άλλα τόσα, τα έξοδα της δίκης και θα παιρνες και κανα 24μηνο με αναστολή.

4. Θα τρωγες και ξύλο

 

Ελπίζω να σου λύθηκε η απορία!  ;D ;D ;D

 

Όλα αυτά θα τα γλύτωνες αν ήσουν όμως rockstar! (20 χρόνια πριν δηλ...)

 

Πιστεύω αν έχουμε κάποιον δικηγόρο νοιζά να βοηθήσει να μας πει τις ποινές αναλυτικά και με νομικούς όρους γιατί εγώ δεν τα ξέρω. Να μας φύγει η απορία μια και καλή βρε!

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου