Προς το περιεχόμενο

Εjekt festival - Τα καλά, τα κακά και η καταντια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ωραία είναι γιατί ανήκουμε μάλλον σε διαφορετικές

κοινωνικές τάξεις και μάλλον δεν έχεις φάει ποτέ ξύλο

γιατί φόραγες ραφτό rumble militia που δείχνει διαγραμμένη σβάστικα από μπάτσο και έχω την απαίτηση

να τους και live μετά τσάμπα γιατί δεν έχω φράγκα ούτε για τσιγάρα μα τι παράλογος που είμαι λιθοβολήστε με

αλλά είμαι περήφανος για αυτό που κάνω και δεν νιώθω

ότι πρέπει να απολογηθώ

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 194
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι ωραία είναι γιατί ανήκουμε μάλλον σε διαφορετικές

κοινωνικές τάξεις

 

Δε νομίζω...μάλλον στην ίδια είμαστε

 

μα τι παράλογος που είμαι λιθοβολήστε με

 

Κανείς δεν έχει τέτοια πρόθεση' date=' αλλά σίγουρα λογικός δεν είσαι.

 

αλλά είμαι περήφανος για αυτό που κάνω και δεν νιώθω

ότι πρέπει να απολογηθώ

 

Δεν έχει νόημα, κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ. Keep Walking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ jmone πρέπει να γίνει ταξικό το θέμα; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει.

 

Σε ξύλο έχουμε μπλεχτεί αρκετοί από μας φαντάζομαι ο καθένας για διαφορετικού λόγους και σίγουρα δεν συμπίπτουν οι εμπειρίες μας, τι σημασία έχει με το αν θα μαζευτούν 30-40 άτομα να κάνουν λίμπα ένα φεστιβάλ και να κάψουν αυτοκίνητα;

 

Όσο για το αν μπαίνεις τσάμπα με ντου για μένα είναι θέμα δικό σου με τον εαυτό σου.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός των άλλων λυπάμαι για τα παιδιά που δεν θα τους αφήνουν πλέον οι γονείς τους να πηγαίνουν σε συναυλίες μετά από τέτοιες φάσεις.

 

Είπες μεγάλη κουβέντα φίλε μου! Πολύ μεγάλη κουβέντα!

+1000000 από μένα.

 

Να προσθέσω για το θέμα της σωματικής ακεραιότητας δεν είναι μόνο το ότι μπορεί να τα σπάσουν κάποιοι αλλά και το θέμα του πόσο ΄κοσμο χωράει ο χώρος. Οκ σε ανοικτούς χώρους είναι πιο χαλαρά αλλά αν σε έναν κλειστό χώρο που είναι ήδη γεμάτος μπουν άλλοι δεν ξέρω πόσοι, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος για όσους είναι ήδη μέσα γιατί ένας κλειστός χώρος έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα.

 

Μακάρι πάντως να μπορούσαμε να δούμε όλες τις συναυλίες πουθ θέλαμε δωρεάν, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται...

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσουν τα ντού γιατί έτσι έχω καταφέρει και έχω δει πολλές συναυλίες που λόγο χρημάτων δεν θα

έβλεπα ποτέ

 

και μενα μου αρεσουν γιατι με τον τροπο αυτο καταφερα να αποκτησω το αυτοκινητο των ονειρων μου και τωρα σκεφτομαι να απαγαγω και μια γειτονισσα που δεν μου καθεται με τιποτα βρε παιδι μου...

 

ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΑΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????? η συναυλιες' date=' καλως η κακως ειναι ενα [b']ΠΡΟΙΟΝ[/b], αν λοιπον δεν μπορεις να πληρωασεις για να το αποκτησεις, κατσε στο σπιτι σου. αν ο καθενας εκανε το ιδιο για καθε προιον που θελει να αποκτησει και δεν μπορει, πιστεψε με δεν θα ηταν οτι καλυτερο....

 

ξεκινησα να πηγαινω σε συναυλιες απο παρα πολυ μικρος 14, οταν ακομα οι τιμες για την εισοδο ηταν κανονικες. οταν η κατασταση ξεκινησε να ξεφευγει, ομορφα και ωραια, σταματησα να πηγαινω σε συναυλιες, τις περισσοτερες φορες οχι γιατι δεν ειχα να πληρωσω το αντιτιμο αλλα επειδη αρνουμαι να γινονται οικονομικες ξεπετες/αρπαχτες εις βαρος μου..

αυτος ειναι και ενας λογος πχ που δεν πατησα ποτε το ποδι μου στη μαλακασα...και ειλικρινα απορω πως για την επικειμενη σσυναυλια των metallica, δεχεται ο κοσμος να αγορασει εισητηρια για μια αλανα που εχει χωριστει σε ζωνες..οσο πιο κοντα, τοσο πιο ακριβα...ΕΛΕΟΣ :D

 

συγνωμμη αν πλατιασα..

 

υ.γ εχω βρεθει σε συναυλια του Μαλαμα, με αρκετες χιλιαδες κοσμο, και περιπου αλλα χιλια ατομα απ εξω, οπου ο μαλαμας απαιτησε απ την διοργανωση τα ατομα να μπουν μεσα(δεδομενου οτι και sold out ηταν και απειρος χωρος υπηρχε ακομα). η διαφορα ηταν οτι ολος ο κοσμος αυτος εκατσε πισω απο τη σκηνη, αφου εκει υπηρχε ο χωρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω φραγκα ουτε για παγωτο οποτε θα σπασω σημερα την πορτα του γειτονα μου και αφου του βιασω τη γυναικα (γιατι δεν εχω φραγκα ουτε για γυναικα :lol: ) θα του κλεψω ολα τα ξυλακια σοκολατα απο την καταψυξη του...

 

μετα επειδη δεν εχω φραγκα ουτε για πουρα θα σπασω το περιπτερο του μεροκαματιαρη του τυφλου και θα του "τσιμπισω" ΟΛΑ τα πουρακια Αγ.Δομινικου ετσι για να μου βρισκονται....

 

μετα επειδη δεν εχω φραγκα ουτε για αυτοκινητο θα μπουκαρω στην αντιπροσωπεια της BMW & θα βουτηξω μια Μ5 για να κανω κοντρες με τους υπολοιπους καγκουρους στα ...λιμανακια

 

τελος αφου δεν εχω φραγκα ουτε για ιντερνετ ,ουτε για κομπιουτερ θα μπουκαρω και στο πανεπιστημιο και αφου το καψω θα κλεψω ολα τα κομπιουτερς για να βγαλω και κανα φραγκο...α,για συνδεση στο ιντερνετ....θα φροντισει ο...γειτονας και η ..βιασμενη του συζυγος... :roll: :roll:

 

τι με νοιαζει εμενα αφου ειναι απο...αλλη...κοινωνικη ταξη απο τη δικη μου...οποτε μπορω να τους ...μαμω οποτε μου καπνισει....

 

 

α,σημειωστε οτι για ολα τα παραπανω ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ (και..μαγκας...)

ωραια,πολυ ωραια.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια' date='πολυ ωραια.... :lol:[/quote']

 

Όλα λυμένα! Η απόλυτη ευτυχία! :P

Και ξέρεις έτσι δε μπαίνεις καν και στη σκέψη να βγάλεις χρήματα, αφου στην ουσία δε χρειάζονται :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον mechmg93, στο 2ο σκελος, για αυτο αλλωστε στην μαλακασα πηγα μονο στους sabbath, που αν και ηξερα οτι μου πιανουν το κωλο, ηταν κατι σαν "ονειρο". Απο κει και περα, με αυτα τα εισιτηρια που εχουν, τον αναλογο κοσμο θα εχουν. Και ναι, παντα θα υπαρχουν οι τζαμπατζηδες, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ θα μειωθουν, αμα μειωθει η τιμη των εισιτηριων.

 

Απο κει και περα, δεν εχω κανενα προβλημα με αυτους που μπαινουν ετσι, αρκει να μην ενοχλουν. Και προφανως για αυτην την συναυλια δεν μιλαμε απλα για ανθρωπους που ηθελα να μπουν να δουν μια συναυλια(εστω και τζαμπα-ειτε ειναι σωστο ειτε ειναι λαθος), αλλα μιλαμε για μπαχαλους.Δεν εχει σχεση λοιπον το ενα θεμα με το αλλο. Και στους sabbath ειχαν μπει απειροι τζαμπα, και στον waters και στους theater και στο προηγουμενο eject, αλλα δεν ειχε γινει τιποτα.

 

Οι μονες συναυλιες που εχουν γινει κατι(τουλαχιστον στα χρονια που θυμαμαι εγω) ειναι των RATM, twn PRODIGY και twn BEASTIE BOYS. Kαι η αληθεια ειναι πως υπαρχει κατι κοινο, στο *κοινο* που θα πηγαινε να "δει" αυτες τις συναυλιες(δεν λεω για ολους, αλλα για συγκεκριμενες ομαδες).

 

Παντως οι γενικευσεις που γινονται, σιγουρα δεν βοηθουν την συζητηση, αλλα δεν εχουν και ιδια βαση. Για μια συναυλια μιλαμε, μην το κανουμε προεκταση σε κοινωνικοοικονομικοπολιτικα φαινομενα, ουτε προεκταση σε ασχετα πραγματα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου