Προς το περιεχόμενο

Εjekt festival - Τα καλά, τα κακά και η καταντια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτος ειναι και ενας λογος πχ που δεν πατησα ποτε το ποδι μου στη μαλακασα...και ειλικρινα απορω πως για την επικειμενη σσυναυλια των metallica' date=' δεχεται ο κοσμος να αγορασει εισητηρια για [b']μια αλανα που εχει χωριστει σε ζωνες..[/b]οσο πιο κοντα, τοσο πιο ακριβα...ΕΛΕΟΣ :D

 

Ακριβώς το ίδο ισχύει και για μένα, η μόνη φορά που κόντεψα να παω ήταν με τους Running Wild (αλλά ακύρωσαν).

 

Είχε φάση που την πρώτη φορά που άρχισαν στην Μαλακάσα, έκανα τον κόπο και πήγα να δω τον χώρο πρωτού βάλω τα λεφτά να πάρω εισητήρια (κυρίως για να δω τι γίνεται από πρόσβαση και πάρκιν, και μόλις είδα το stage και το χώρο (εννοείται ότι μπήκα χωρίς να με εμποδίσει κανείς και πήγα όπου ήθελα ανενόχλητος) στην αρχή σκέφτηκα ότι θα ήταν το μικρό stage, νόμισα o χαζός ότι θα έχουν διαφορετικά stages, που να φανταστώ ότι θα ήταν τόσο ελεεινός χώρος. Γρήγορα κατάλαβα ότι δεν παίζει, οπότε δεν έχω ξαναπατήσει.

 

Εδώ δεν μπορούν να κρατήσουν κόσμο έξω απ'τις συναυλίες, θα κρατήσουν ζώνες μέσα στο συναυλιακό χώρο, με Metallica κιόλας;;;;; Ναι καλά, σε λίγο θα συζητάμε για το θέατρο του παραλόγου που θα γίνει και εκεί σύντομα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 194
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα χρηματα ειναι για την...αλλη ταξη (ξερεις αυτη που ΔΕΝ ανηκω εγω..... :roll: ) η δικη μου ταξη (επειδη καταγεται απο τον πλανητη Κρυτων 13 :lol: ) ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ (για δεν ξερω αν σου το ειπα αλλα και αν το

καταλαβες...ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΑΜΩ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ...αμα λαχει να'ουμ....) :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε neeq δεν είμαι παρεξηγησιάρης, μην αγχώνεσαι. :)

 

Φίλε jmone το θέμα δεν είναι ταξικό (στην ίδια ανήκουμε πάντως), είναι θέμα νοοτροπίας καθαρά.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μονες συναυλιες που εχουν γινει κατι(τουλαχιστον στα χρονια που θυμαμαι εγω) ειναι των RATM' date=' twn PRODIGY και twn BEASTIE BOYS. Kαι η αληθεια ειναι πως υπαρχει κατι κοινο, στο *κοινο* που θα πηγαινε να "δει" αυτες τις συναυλιες(δεν λεω για ολους, αλλα για συγκεκριμενες ομαδες).[/quote']

 

Και στους Motorhead στο Λυκκαβητό (παλιότερα - όχι το φετινό live) έκαψαν ένα πυροσβεστικό και κάτι άλλα...ψιλά γράμματα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε jmone το θέμα δεν είναι ταξικό (στην ίδια ανήκουμε πάντως)' date=' είναι θέμα νοοτροπίας καθαρά.[/quote']

 

Αυτό ακριβώς είναι... Και φυσικά όταν λέμε κοινωνικές τάξεις πλέον εννοούμε οικονομικές, δηλαδή οι περισσότεροι από εμάς στο ίδιο καζάνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μονες συναυλιες που εχουν γινει κατι(τουλαχιστον στα χρονια που θυμαμαι εγω) ειναι των RATM' date=' twn PRODIGY και twn BEASTIE BOYS. Kαι η αληθεια ειναι πως υπαρχει κατι κοινο, στο *κοινο* που θα πηγαινε να "δει" αυτες τις συναυλιες(δεν λεω για ολους, αλλα για συγκεκριμενες ομαδες).[/quote']

 

Και στους Motorhead στο Λυκκαβητό (παλιότερα) έκαψαν ένα πυροσβεστικό και κάτι άλλα...ψιλά γράμματα...

 

Αυτο δεν το ηξερα καν :oops:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω πρόβλημα ρε παιδιά με το να μη συμφωνείτε μαζί

μου απλά εγώ το βλέπω διαφορετικά το θέμα και δεν

μπορείτε να το καταλάβετε και δεν έχει καμία σχέση

ένα αυτοκίνητο με μια συναυλία και ένα συγκρότημα

το οποίο σου έχει στοιχίσει μερικά δόντια μερικούς

φίλους στην εντατική κτλ κτλ

 

τέλος πάντων καλά να μαστε να έχουμε τις διαφωνίες μας

 

δεν εγκρίνω σε καμία περίπτωση αυτά που έγιναν

άλλο να μπεις τσάμπα και άλλο να χαλάσεις ένα live

να σπάσεις κεφάλια κτλ κτλ

 

όσο για τους Motorhead δεν έγινε τίποτα τέτοιο με

κάψιμο πυροσβεστικού απλά βρήκαν έναν φασίστα και

του έδωσαν αυτό που του άξιζε

 

edit: μιλάω για το τελευταίο live

 

 

παλιότερα περισσότερο κάθε συναυλία ήταν λόγος αγώνα εναντίων των μπάτσων

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω φραγκα ουτε για παγωτο οποτε θα σπασω σημερα την πορτα του γειτονα μου και αφου του βιασω τη γυναικα (γιατι δεν εχω φραγκα ουτε για γυναικα :lol: ) θα του κλεψω ολα τα ξυλακια σοκολατα απο την καταψυξη του...

 

μετα επειδη δεν εχω φραγκα ουτε για πουρα θα σπασω το περιπτερο του μεροκαματιαρη του τυφλου και θα του "τσιμπισω" ΟΛΑ τα πουρακια Αγ.Δομινικου ετσι για να μου βρισκονται....

 

μετα επειδη δεν εχω φραγκα ουτε για αυτοκινητο θα μπουκαρω στην αντιπροσωπεια της BMW & θα βουτηξω μια Μ5 για να κανω κοντρες με τους υπολοιπους καγκουρους στα ...λιμανακια

 

τελος αφου δεν εχω φραγκα ουτε για ιντερνετ ' date='ουτε για κομπιουτερ θα μπουκαρω και στο πανεπιστημιο και αφου το καψω θα κλεψω ολα τα κομπιουτερς για να βγαλω και κανα φραγκο...α,για συνδεση στο ιντερνετ....θα φροντισει ο...γειτονας και η ..βιασμενη του συζυγος... :roll: :roll:

 

τι με νοιαζει εμενα αφου ειναι απο...αλλη...κοινωνικη ταξη απο τη δικη μου...οποτε μπορω να τους ...μαμω οποτε μου καπνισει....

 

 

α,σημειωστε οτι για ολα τα παραπανω ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ (και..μαγκας...)

ωραια,πολυ ωραια.... :lol:[/quote']

 

 

Δυστυχως περιεγραψες ΑΚΡΙΒΩΣ μια νοοτροπια και την ολη κατασταση......

 

Να προσθεσω: Η ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΟΠΗ

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγκρίνω σε καμία περίπτωση αυτά που έγιναν

άλλο να μπεις τσάμπα και άλλο να χαλάσεις ένα live

να σπάσεις κεφάλια κτλ κτλ

 

Απλά με το να μπαίνει τσάμπα με ντου κάποιος αριθμός ατόμων αυτόματα αυξάνεται κατά πολύ η πιθανότητα να γίνουν ζημιές, να χαλάσει το live κλπ κλπ. Και η λύση δεν είναι αυτοί που μπαίνουν τσάμπα να τους βάζουν σε ένα κλουβί για να μην τα σπάνε, αλλά να μην μπαίνουν καθόλου.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, στην ουσια δεν περιεγραψε τιποτα. Μια υπερβολη ηταν και τιποτα αλλο. Ας σταματησουμε να συγχεουμε θεματα τα οποια δεν εχουν το ενα σχεση με το αλλο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου