Προς το περιεχόμενο

Focusrite Scarlett 18i20


pantel05

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους  !

ηθελα να ρωτησω το εξης:

ειμαι στην φαση να αγορασω (κατα 99.99%) την Focusrite Scarlett 18i20 (ο θωμας την εχει στα 469 euro και στο athenspro 426 euro) και ηθελα να μαθω απο φιλους που εχουν ηδη την καρτα κριτικες και αποψεις.

 

Ευχαριστω πολυ !

 

περισσοτερες πλροφοριες στην περιπτωση που χρειαστουν, θα παιξει σε AMD FX 8320,

16Gb Ram Dual Ch. SSD 250Gb ...αυτα νομιζω αρκουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου η απάντησή μου είναι η εξής. Η κάρτα αυτή όπως και όποια κάρτα της focusrite είναι αστέρι για την κατηγορία.

Το θέμα είναι ότι με αυτά τα λεφτά καλύτερα να δώσεις ένα 50άρικο παραπάνω και να πάρεις έναν καλό firewire controller έτσι ώστε να δώσεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια χρήματα και να πάρεις την firewire έκδοση της focusrite (Saffire Pro 40) στα 440 ευρώ.

 

Για ποιό λόγο θα μου πεις... Latency, pops και clicks θα σου απαντήσω.

 

Το firewire σχεδιάστηκε για συνεχή ροή δεδομένων, ενώ το usb για πακέτα.

 

Σκέψου δηλαδή αυτό: .........................

σε σχέση με αυτό    : - - - - - - - - - - - -

 

Σκέψου το.

 

http://athensproaudio.gr/computer-audio/kartes-ixou-en/firewire-en/focusrite-saffire-pro-40-en.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου και την απαντηση και μαλιστα κατατοπιστικη !

αλλα εχω ηδη κατασταλαξει στην υπαρχουσα καρτα και δεν ηθελα να μπω στην διαδικασια επιλογης καποιας αλλης !

εσυ βεβαια με εβαλες σε αυτη την σκεψη εκ νεου ! ! ! με την πολυ στοχευμενη απαντηση σου περι firewire και usb...

τα ξαναβαζω κατω λοιπον... και επανερχομαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου