Προς το περιεχόμενο

JCM 900


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενας λαμπατος ORANGE ειναι british ηχος εχει κοινα με τους MARSHALL +++ παραπανω μεσαια μιλαμε για ΤΕΡΑΣ ΗΧΟΥ. :wink:

 

αν δεν θες oπως λες super gain hi end ktl

παρε κανενα ΛΑΜΠΑΤΟ

combo να κανεις τη δουλεια σου και κανενα πεταλι και εκλεισες.

και ασε να σε κουβαλαν αλλοι στα live ΤΕΡΑΤΑ :lol:

τον ηχο hendrix-vai-satriani-edge-17.000 κιθαριστων που θαυμαζεις στον πλανητη θα στον δωσει η μελετη και τα χερια σου

ελπιζω να βοηθησα :wink:

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ενοειται οτι οτι παιζεις παιρνεις και καταλαβαινω ακριβως αυτο που θες να πεις, να το θεσω απλα, πχ παιζω καποιο του vai, οραια μεχρι εδω ας πουμε οτι ειναι τεχνικα αρτειο, το θεμα ειναι πως δεν μπορει να ακουστει καλα αμα του εχει βαλει πανω αλλα αντι αλλων ρυθμισεις σε σχεση με τον ηχο του vai, πχ δεν μπορεις να παιζεις metallica και να χρησιμοποιησεις fender blues ενισχυτη γιατι θα ακουγεται μαπα οσο σωστα και να το παιζεις το κομματι, ξερω τι ζηταω και πως να το πραγματοποιησω κιθαριστικα απλα οπως εχω ξαναπει δεν εχω ξαναασχοληθει ποτε με ενισχυτες και δεν ξερω ποιος θα μου δωσει τι χροια που θελω στον ηχο μου και οχι οπως λαθος σου εδωσα να καταλαβεις να μου φτιαξει τον ηχο-παιξιμο μου που κατι τετοιο δεν γινεται ουτε το θελουμε...

Καταλαβες? Δηλαδη σε αυτο που ζηταω βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος ειναι ποιος ενισχυτης θα μπορεσει εστω με καποιο πεταλι πχ tubescreamer να μου δωσει την Χροια που θελω στον ηχο μου και οχι πως θα φτιαξω το παιξιμο μου και πως θα παιζω σαν τον vai τον SRV κτλ...

Ειναι λογικο να μπερδευτικες γιατι δεν το ειχα διατυπωσει σωστα μιας και οπως ειπα δεν μπορω να εκφραστω σωστα στα θεματα του ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε τον Engl Blackmore η τον Framus Cobra. O πρωτος εχει λιγοτερη βρωμα απο την δυναμομπαλα και ειναι πολυ πιο καθαρος και δυναμικος, ο δευτερος εχει οση βρωμα θες και ειναι καθαροτατος και λιγο πιο πριμος απο τον δρακο. Οσο για τον Jcm 900 ειναι σχεδον ιδιος με τον 800 αλλα εχει ξεχωριστο distortion καναλι και περισσοτερο γκαζι. Τα τζιτζικια φευγουν με ενα σετακι απο JJ λαμπες και εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες ηχο Vai παρε τον carvin legacy και νεταρισες. Αυτος τον σχεδιασε και καλα οποτε θα εισαι οσο πιο κοντα γινεται στον ηχο του. Αν βεβαια χρησιμοποιησεις και καμια ντουζινα πεταλια σαν αυτα του Vai γιατι υποθετω πως ο ηχος του δεν ειναι μονο θεμα ενισχυτη, αλλα ο legacy λογικα ειναι ενα καλο βημα στο να πλησιασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ηταν απο τους πρωτους που σκεφτηκα ο legacy αλλα ο τσιτιριδης μου ειπε απο την αλλη βδομαδα θα τον φερει, και ο blackmore δεν υπαρχει στο Λογοθετη τωρα οποτε πρεπει να περιμενω λιγο να τους ακουσω, τον cobra που λες θα το ψαξω, δεν τον ηξερα.

 

Ευχαριστω, η απαντησεις σου ηταν ακριβως στον τομεα που ειχα απορεια και ησουν κατατοπιστικοτατος, με βοηθησες πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου