Προς το περιεχόμενο

Pocket pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω για σας, αλλα εγω λεω να τσιμπησω ενα:

 

http://www.thomann.de/gr/line6_pocket_pod_bundle.htm

 

http://line6.com/pocketpod/

 

 

Boukaw, αν θυμαμαι καλα, δεν θα επαιρνες το pod2 επειδη δεν μπορεις να του κανεις "αναβαθμιση" στους ηχους. Κοιτα καλυτερα :D

 

 

Eχοντας υποψην απο το οσα εχω ακουσει εδω μεσα, οτι ειναι απο τις καλυτερες λυσεις για direct recording στον υπολογιστη, δεν βλεπω καποιο λογο, μετα απο την προσθηκη του usb, να ΜΗΝ το αγορασω. Εχετε να προτεινεται κατι διαφορερικο?

 

(η "συνδεσμολογια" μου ειναι η εξης: κιθαρα---> tubepre--->emu 1212m και λεω να προσθεσω μετα την κιθαρα και πριν το tubepre το Pocket pod)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ψάξε αν παίρνει αναβαθμίσεις και πακέτα ενισχυτών και εφε που βγάζει η line6. Πχ το podxt τα παίρνει σε αντίθεση με το pod2

 

Σύμφωνα με το site τα model packs είναι διαθέσιμα για POD XT, POD XT Pro, POD XT Live, GuitarPort, and TonePort™.

Οπότε ακόμη το pod2 δεν μπορεί να τα πάρει. Μπας και μπέρδεψες στην όψη το podxt με το pod2; Μοιάζουν γιαυτό :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε, δεν ειδες το λινκ που εβαλα απο την line6?

Εκει λεει σαφεστατα, οτι παιρνει αναβαθμισεις σε ηχους:

 

Connect to any computer via USB, then download the free Vyzex software and "deep dive" into all your tone details to create your own custom tone, or manage your own personal tone library right on your desktop. Or visit CustomTone.com to download any of the 3,000 free presets created by guitarists from around the world

 

Kαι απ οτι ειδα εχει ολα τα features που εχει και το Pod2 συν το usb που κανει ολη την δουλεια :wink:

 

 

Επισης:

 

Does Pocket POD pass audio over the USB cable?

 

 

Pocket POD is a class compliant USB MIDI device, but does not pass audio over USB. Pocket POD does come with a USB to USB Mini cable connection jack that will allow you to interface with Vyzex, Line 6's deep editing software, but it will not allow you to record over USB.

 

 

 

 

Can I purchase model packs for my Pocket POD?

 

 

Line 6 model packs are only available for our POD® XT, TonePort and GuitarPort family devices.

 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμχμ άλλο πρισετ, άλλο αναβαθμίσεις και πακέτα ενισχυτών και εφε που στην ουσία είναι αυτό το μοντελ πακς!

 

 

Μου αρέσει που έκανες και επεξεργασία για να μου παραθέσεις αυτό που σου λέω! :lol: :lol:

 

Χώρια που απ' ότι το ίδιο λέει ούτε αυτά τα μοντελ πακ παίρνει, ούτε οντι στέλνει μέσω του usb. Για να γράψεις με αυτό στον υπολογιστή θες το ειδικό πρόγραμμα editing της Line6. Οπότε.....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμχμ άλλο πρισετ' date=' άλλο αναβαθμίσεις και πακέτα ενισχυτών και εφε που στην ουσία είναι αυτό το μοντελ πακς![/quote']

 

 

Nαι, εχεις δικιο σε αυτο...αλλα σε τετοια τιμη και με τοσα καλουδια, εχω την εντυπωση οτι παιζει μονο του.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αφού μου γράφεις:

Pocket POD is a class compliant USB MIDI device, but does not pass audio over USB. Pocket POD does come with a USB to USB Mini cable connection jack that will allow you to interface with Vyzex, Line 6's deep editing software, but it will not allow you to record over USB.

Δλδ δεν περνά ήχος αλλά μιντι που επικοινωνεί με το Vyzex (πω.... μην το διαβάσει ο κώστας και γουστάρει... :lol:) τότε δεν ξέρω αν σε βολέψει! Οπότε πεταμένα λ7 αν το θες για απ΄ευθείας ηχογράφηση μέσω usb στο pc

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, προσφατα μου καναν δωρο ενα Pod Pocket εξ Αμερικης! Στην αρχη μου αρεσε ως gadget αλλα δε ξερω αν θα εδινα μονος μου 100 ευρω! Ειναι για μενα ιδανικο για εξασκηση σε συνθηκες που δε μπορεις να παρεις μεγαλο εξοπλισμο (το δοκιμασα σε intercity :D ) οποως επισης και για ζεσταμα πριν το live (για να ακους και τι παιζεις 8) )! H μπαταριες του εμενα μου κρατησαν πανω απο 10 ωρες! Για direct ηχογραφηση μη περιμενετε τιποτα κορυφαιο αλλα ειναι αξιοπρεπες! Θα το δοκιμασω για να δω και την αποδοση σου του στο μαγαζι που παιζω και θα σας ενημερωσω!

Παντως η κινηση της line6 ηταν ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου