Προς το περιεχόμενο

UPS tracking από Thomann


apos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δωρεαν για πανω απο 300 ευρω παραγγελεια,εμενα παντα ετσι μου τα στελνουν και σε 2-3 μερες ειναι εδω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παλιότερα είχα δοκιμάσει κι εγώ αλλά δεν είχα βγάλει άκρη. Τώρα όμως πείσμωσα περισσότερο και τελικά όντως δουλεύει! Στο www.ups.com που είπαν και τα παιδιά' date=' πας στο Tracking και επιλέγεις Track by Reference.

 

Εκεί, βάζεις τη χώρα σου (Ελλάδα), το Τ.Κ. σου και στο shipment reference βάλε το ORDER No. που έχει η παραγγελία σου στο Thomann. π.χ. 99999.99999

 

Πρέπει να επιλέξεις αν αυτό που περιμένεις από τον Thomann είναι parcel ή freight (εμένα ένα δωδεκάκιλο δέμα ήταν parcel) και voi la! Σου βγαίνει το tracking...

 

Ελπίζω να σου δουλέψει κι εσένα.[/quote']

 

Ενώ την προηγούμενη φορά λειτούργησε κανονικά, αυτή τη φορά δεν λειτουργεί...

Βάζω κανονικά τον αριθμό παραγγελίας μου xxxxx.xxxxx στο Track by reference και δεν παίζει...

 

Η παραγγελία μου έφυγε χθες από Thomann. Καμιά ιδέα???

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα (πριν 1 εβδομαδα)παραγγελια μου απο thomann ηρθε με τις ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ......μηπως να δοκιμαζες με το tracking number και οχι πλεον τον αριθμο παραγγελιας στο site τους?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελία μου έφυγε χθες από Thomann. Καμιά ιδέα???

 

 

Nα παρεις κανενα υπνωτικο χαπι και να πας για υπνο γιατι αν απο την πρωτη μερα εχεις τετοιο αγχος για το ποτε θα ερθει η κιθαρα τοτε

....αστα βραστα

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα την άκρη...

 

Ο Thomann εκτός από τον αριθμό παραγγελίας της μορφής XXXXXX.XXXXXXX σου δείνει κι έναν άλλον αριθμό "parcel number".

 

Αυτόν τον δοκίμασα στο tracking των ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ και μου έβγαλε αποτέλεσμα!

 

Σήμερα παραλαμβάνω το δέμα...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

παιδια επαναφερω το θεμα με την εξης ερωτηση.... υποτιθεται οτι εχει φυγει η παραγγελια μου απο το σαββατο(τοτε μου ηρθε sms)..

λεει οτι ερχεται με dhl/post... οποτε εχω μονο parcel number..παρολα αυτα, στις ταχυμεταφορες δν το εχουν καταχωρημενο, και στην dhl δν υπαρχει ....εψαξα και ups με τον τροπο που λετε αλλα ουτε εκει....

ο αγγελοπουλος δν απανταει στα mail....

 

δν θα επρεπε να φαινεται καπου??? αφου εχουν περασει και 4 μερες???(κανονικα θα επρεπε να ειχε ερθει παντως...ετσι με εχει συνηθισει εμενα ο θωμας ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επαναφερω το θεμα με την εξης ερωτηση.... υποτιθεται οτι εχει φυγει η παραγγελια μου απο το σαββατο(τοτε μου ηρθε sms)..

λεει οτι ερχεται με dhl/post... οποτε εχω μονο parcel number..παρολα αυτα, στις ταχυμεταφορες δν το εχουν καταχωρημενο, και στην dhl δν υπαρχει ....εψαξα και ups με τον τροπο που λετε αλλα ουτε εκει....

ο αγγελοπουλος δν απανταει στα mail....

 

δν θα επρεπε να φαινεται καπου??? αφου εχουν περασει και 4 μερες???(κανονικα θα επρεπε να ειχε ερθει παντως...ετσι με εχει συνηθισει εμενα ο θωμας ;))

Στο www.dhl.de έπρεπε να ήταν καταχωρημένο.. εγώ την πρώτη φορά έψαχνα στο ελληνικό και δεν μου έβγαζε τπτ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επαναφερω το θεμα με την εξης ερωτηση.... υποτιθεται οτι εχει φυγει η παραγγελια μου απο το σαββατο(τοτε μου ηρθε sms)..

λεει οτι ερχεται με dhl/post... οποτε εχω μονο parcel number..παρολα αυτα, στις ταχυμεταφορες δν το εχουν καταχωρημενο, και στην dhl δν υπαρχει ....εψαξα και ups με τον τροπο που λετε αλλα ουτε εκει....

ο αγγελοπουλος δν απανταει στα mail....

 

δν θα επρεπε να φαινεται καπου??? αφου εχουν περασει και 4 μερες???(κανονικα θα επρεπε να ειχε ερθει παντως...ετσι με εχει συνηθισει εμενα ο θωμας ;))

Στο www.dhl.de έπρεπε να ήταν καταχωρημένο.. εγώ την πρώτη φορά έψαχνα στο ελληνικό και δεν μου έβγαζε τπτ :-\

οκ thanx ....εψαχνα στο ελληνικο εγω και οπως και εσενα δν μου εβγαζε τπτ....

αυτο: Empfänger:  Sendung ins Ausland

Status: Sendung ist im Zielland eingetroffen

Status von: 16.01.08 19:10

Vorgang: Sendung ist im Zielland eingetroffen

 

τι σημαινει γερμανοφωνοι συμφορουμιτες???

 

edit: don't bother..το βρηκα....καλα αργω λιγο αλλα τα πιανω!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

ρε παιδες, εμενα μου λεει τα παρακατω

 

Addressee: Item destined for abroad

Status: Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin

Status from: 15.02.08 07:26

Process: Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin

 

δλδ που βρισκονται?Ειναι ακομα στο δρομο και πανε για να δωθουν στα ελτα....καταλαβα καλα?

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου