Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης μπασου/ακουστικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια ενας φιλος μου πηρε προσφατα μπασο και θελει να παρει εναν ενισχυτη για να παιζει και με τα δυο..τι προτεινετε? το ξερω οτι για μπασο θες ενισχυτη μπασου και για κιθαρα κιθαρας αλλα δεν εχει τοσο μεγαλο budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έναν ενισχυτή μπάσσου με 5άρι εκουαλάιζερ θα είναι μια χαρά πιστεύω. Ντάξει το καλύτερο θα ήταν ένα μόνιτορ για την ακουστική και ο ενισχυτής για το μπάσσο αλλά προσωπικά πιστευω πως οι ενισχυτές μπάσσου έχουν συχνά ασυναγώνιστα καθαρά και συγκρίνονται με μόνιτορ (κάποιες φορές)

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εχεις να μου προτεινεις στα 200-250?

 

Τιποτα fender rumble σκέφτομαι...

έχει 4άρι eq. Αν και αμφιβάλλω για το 12άρι ηχείο. Για την ακουστική θα έλεγα 10άρι. Θα ήταν ιδανικό να έβρισκες με δύο 10άρια, αλλά ξεφεύγει η τιμή.

Το καλόείναι πως έχει δύο εισόδους και θα τον βολέψει να παίζουνκαι τα δύο όργανα ταυτόχρονα...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν λες τον 75 δεν νομιζω οτι θα του κανει..25 κιλα ειναι υπερβολικο βαρος και ασηκοτο..αυτος με τα 30 βαττ ισως..εκει στα 30 βαττ θελει αυτος(ξεχασα να το αναφερω πριν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν λες τον 75 δεν νομιζω οτι θα του κανει..25 κιλα ειναι υπερβολικο βαρος και ασηκοτο..αυτος με τα 30 βαττ ισως..εκει στα 30 βαττ θελει αυτος(ξεχασα να το αναφερω πριν)

 

1ον Υπογραφή μέλους του νόιζ: "Τα watt είναι σαν τα λεφτά. Να έχεις πάντα παραπάνω" ή κάτι τέτοιο

2ον Δεν ξέρω αν ο 30άρης έχει 4άρι εκουαλάιζερ...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3αρι  εχει...μαλλον να κοιταξω σε κατι με 4ρι ε? δεν ειναι θεμα εντασης απλα επειδη εχω ενα λαμπατο ενισχυτη κιθαρας στα 22 κιλα και ειναι πραγματικα ΑΣΗΚΩΤΟΣ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα θελει τοσο μεγαλο ενισχυτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4άρι έχουν οι HB, αλλά σε πολύ μικρότερα watt (20 ας πούμε). όμως είναι πολύ χαμηλά στο budget. Αν δεν είσαι προκατειλημμένος τσέκαρε τους. Εγώ έχω να σου πω τα καλύτερα

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δύο middle. Ένα για τα μπασο-μεσαία και ένα για το πριμο-μεσαία. Παίζει το ρόλο του.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου