Προς το περιεχόμενο

Degidelay - delay trail


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες πήρα στα χέρια μου το Digitech Digidelay. Γενικά, -από το λίγο που το έχω ψάξει- μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον πετάλι, σίγουρα πολύ καλύτερο από το DD3 που είχα πριν.

Προσπαθώ όμως να πετύχω κάτι, το οποίο αν δεν γίνεται, μάλλον θα με ξενερώσει πολύ... Παίζοντας, υπάρχουν σημεία που θέλω να κάνω παύση πατώντας το switch του πεταλιού. Στο DD3 γινόταν και πίστευα ότι είναι αυτονόητο. Να... σταματήσω να το πιστεύω? :? Με το Digidelay (όσο το έχω ψάξει τουλάχιστον), αν δεν παίξει όλη τη λούπα δεν σταματάει...

Υποθέτω ότι αυτό θεωρείται "καλό" από τους περισσότερους, αλλά θα προτιμούσα να είχα τον πλήρη έλεγχο...

 

Αν ξέρετε πως και αν λύνεται το πρόβλημα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως!! Αυτο το feature θεωρειται απο τα ΘΕΤΙΚΑ του πεταλιου...Και κατι που δεν με βολευε καθολου κ εμενα στο DD3. Τα "καλα" (πχ και το DD-20) delay αφηνουν τη λουπα να ολοκληρωθει. Βασικα δε νομιζω να υπαρχει καποιος τροπος να το αλλαξεις αυτο.

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γενικά, μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται καλό, "σβήνει" πιο ομαλά η λούπα. Αλλά μου φαίνεται περίεργο, μόνο σε μένα χρειάζεται κάποιες φορές να το "κόψω", ώστε να μην υπάρχει σαν επιλογή? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς στην λειτουργία delay ή loop?Αν εννοείς για τη λειτουργία του σαν delay νομίζω ότι δε γίνεται. Όταν το κλείσεις θα συνεχίζει να παίζει το feedback που είχε και απλά δε θα προσθέσει νέο. Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει αυτό, πάντως όταν έψαχα για delay (κι εγώ αυτό έχω) αυτό του το χαρακτηριστικό με οδήγησε να το επιλέξω από το delay της marshall που είχε λίίίίίγο πιο ζεστό ήχο στ'αυτιά μου.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το πατούσες πιο νωρίς ώστε να μην προλάβει να παίξει τις τελευταίες νότες σου;; :wink:

 

Αν καταλαβα καλά... :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς στην λειτουργία delay ή loop?Αν εννοείς για τη λειτουργία του σαν delay νομίζω ότι δε γίνεται. Όταν το κλείσεις θα συνεχίζει να παίζει το feedback που είχε και απλά δε θα προσθέσει νέο. Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει αυτό' date=' πάντως όταν έψαχα για delay (κι εγώ αυτό έχω) αυτό του το χαρακτηριστικό με οδήγησε να το επιλέξω από το delay της marshall που είχε λίίίίίγο πιο ζεστό ήχο στ'αυτιά μου.[/quote']

 

Του delay. Ναι, το "λούπα" ήταν λίγο παραπλανητικό, εννοούσα την ουρά του delay.. :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το πατούσες πιο νωρίς ώστε να μην προλάβει να παίξει τις τελευταίες νότες σου;; :wink:

 

Αν καταλαβα καλά... :D

 

Ναι, κάπως έτσι θα γίνεται... η δουλεά μάλλον! Αλλά είναι μερικά σημεία που θέλω παύση... καρφί μαζί με τους άλλους, να μην παρακαλάω την τύχη να μην ακουστεί καμιά "ουρίτσα" ξέμπαρκη!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το πατούσες πιο νωρίς ώστε να μην προλάβει να παίξει τις τελευταίες νότες σου;; :wink:

 

Αν καταλαβα καλά... :D

 

Ναι' date=' κάπως έτσι θα γίνεται... η δουλεά μάλλον! Αλλά είναι μερικά σημεία που θέλω παύση... καρφί μαζί με τους άλλους, να μην παρακαλάω την τύχη να μην ακουστεί καμιά "ουρίτσα" ξέμπαρκη!! :lol:[/quote']

 

Τόσο μικρή είναι πια αυτή η ουρίτσα;; :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου ειναι τοσο μεγαλο προβλημα, με ενα AB switch θα μπορουσες να μαρακαμπτεις τελειως το delay και ετσι να μην εχεις ουτε ουριτσες ουτε ποδαρακια, ουτε πιθανον καποιο θορυβο απο od/distortion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου