Προς το περιεχόμενο

tele με 3 μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλεις μεσαίο μαγνήτη σε tele, με διακόπτη που να τον ενεργοποιεί, παρακάμπτοντας τον επιλογέα; Με λίγα λόγια να αφήσεις τις 3 θέσεις ως έχουν, και να έχεις κάποιο on/off για τον μεσαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί να θέλεις να κάνεις αυτήν την ιεροσυλία?

Πάρε μια strat,αν θέλεις middle position  :P

Είναι σαν να βλέπω tremolo(όχι Bigsby)σε Les Paul...IMHO,πάντα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόπος υπάρχει, και μάλλιστα είναι αυτό ακριβώς που λες. Αν θυμάμαι καλά κάποιες Ibanez έχουν μια τέτοια μόντα με τον neck, αλλά για το wiring δεν γνωρίζω ακριβώς πως γίνεται. Φαντάζομαι απλά συνδέεις τον middle σε ένα on/off διακοπτάκι και από 'κεί στο jack, ασχέτως με το τι γίνεται με τον επιλογέα. Βέβαια έτσι δεν θα έχεις τον middle ποτέ μόνο του, αν θέλεις κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς θέλω μια ευέλικτη τελε :)

 

σκέφτηκα και να κάνω 4-way αλλά έχω θέμα με τον neck γιατί έχει 2 καλώδια... μ' αρέσει το κόλπο της baja με το series connection. Μ' αρέσει και ο paf 57 (gibson) στη θέση neck, δεν ξέρω τι απ' όλα αυτά θα κάνω!

αυτή τη στιγμή έχω ένα σετάκι μαγνήτες απο av52ri και έχω και 1 paf για neck.. οπότε η θα πάρω άλλον έναν neck για middle θέση, η έναν που επιτρέπει 4-way ή θα βάλω τον paf να ησυχάσω!

 

Ουφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη Τέλε κατά τη γνώμη μου, με 3 μαγνήτες, είναι αυτή... είναι και η καλύτερη μόντα που μπορείς να κάνεις πιστεύω.. Εξ' άλλου κάτι ξέρει κι ο θείος Brent..

 

http://www.youtube.com/watch?v=FaP97Z5bS_4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε.. πάντως το σώμα το ρουτάρω εγώ, και για αυτό ψάχνομαι να δω τι θα κάνω.. πάντως θέλω ν ακούγεται σαν τέλε, απλώς έχω μπει στον πειρασμό, αφού τη ρουτάρω μόνος μου.. μήπως να κάνω swimming pool?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι tele είναι αρκετά ευέλικτες κιθάρες, οπότε αν δεν σου κάθεται μάλλον δεν θα σου κάθεται γενικώς σαν κιθάρα, γιατί είδα σκέφτεσαι να βάλεις και hum στη neck... Αν θες πάντως ν'ακούγεται σαν tele απλά ασ'την ως είναι, αλλιώς προσπάθησε κι εσύ να δείς που ακριβώς είναι το πρόβλημά σου με την κιθάρα και πάρ'το από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου