Προς το περιεχόμενο

Πείτε μου ότι είμαι ο πρώτος που το σκέφτομαι!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως 13αρες σε κανονικη κιθάρα δεν νομίζω να αντέχονται και πολύ...

 

αν παιζεις ..καθαρη jazz ή ..μελωδιουλες(απλες γραμμες),χαιδευοντας την κιθαρα,σε αργα ατμοσφαιρικα κομματια :lol: αντεχονται...

αν θες να παιζεις με bends,vibrata και να ξεσκιζεις την κιθαρα,κατα την γνωμη μου οι 13αρες δεν αντεχονται με τιποτα...(ουτε και οι 11αρες πολλες φορες αν ειναι σε κανονικο κουρδισμα και οχι..Eb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πεστα ρε τάκη...

 

Αμα ειναι να παίζουμε τα λεγόμενα "Πιου πιου σολο" μια χαρα ειναι και τα συρματοπλεγματα... Ηχο να βγαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ωραια ειναι παιδια αρκει να βγαινει καλη μουσικη..σεβασμος στα γουστα ολων...τιποτα δεν πρεπει να απορριπτουμε γιατι τοτε απλα περιοριζομαστε σαν μουσικοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διαφορετικες προτιμησεις που υπαρχουν απορρεουν απο το γεγονος οτι δεν ακουμε ολοι μας το ιδιο......τα αυτια μας διαφερουν.( και τα χερια μας διαφερουν ,αλλα οπως εχω πει ,αυτο στις χορδες ειναι θεμα συνηθειας..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διαφορετικες προτιμησεις που υπαρχουν απορρεουν απο το γεγονος οτι δεν ακουμε ολοι μας το ιδιο......τα αυτια μας διαφερουν.( και τα χερια μας διαφερουν ' date='αλλα οπως εχω πει ,αυτο στις χορδες ειναι θεμα συνηθειας..)[/quote']

 

οτι πεις ΕΣΥ man..

ΜΟΝΟ θεμα συνηθειας ειναι;οκ ΜΟΝΟ θεμα συνηθειας ειναι :)

 

υ.γ.καλα δεν τα δουλευω τα κεφαλαια και εγω; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα συνηθειας αν βεβαια δεν μιλαμε για ακροτητες (π.χ. 0.8 η' 0.13) οταν ομως καποιος αποφασιζει να αλλαξει απο 0.9 σε 0.10 η απο 0.10 σε 0.11 ειναι θεμα χρονου να τις συνηθισει.....απλα αυτο που πρεπει να κανει ειναι να αφησει τα αυτια του να του υποδειξουν πιο σετ θα ειναι η τελικη του επιλογη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα συμφωνουμε..νομιζα οτι ελεγες οτι ακομα και οι 13αρες ειναι θεμα συνηθειας για ολους...βεβαια νομιζα..και το νομιζω ειναι το ρημα του .μαλακα..-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειδικα το θεμα χορδες και αν ειναι οτι βολευει τον καθενα.(μεχρι ενος σημειου βεβαια )

Εγω προσωπικα παντως αν μου δωσεις να παιξω μια κιθαρα με διαφορετικο gauge απο αυτο που εχω συνηθισει(10-11 σε 25.5-24.75 αντιστοιχα) θα μου παρει λιγο να προσαρμοστω και θα το αντεξω.

Αυτο που δεν σηκωνει ο οργανισμος μου με τιποτα ειναι τα heavy bottom sets(ετσι δεν λεγονται; :) ).Δεν μπορω να νιωθω τερμα stiff την low E και την high Ε αμα θελω να την παω βολτα ανετα στην low αδελφουλα της :lol: :lol: .Νο balance at all!!Και επειδη ο lambrosgg εθεσε και το θεμα chording,καλα αν παιζεις μονο powerchords στις 3 low ενταξει,αν to chording σου ειναι πιο μεγαλου ευρους η ισορροπια και στον ηχο παει περιπατο.

Για μενα και ενα set 11-56 ειναι unbalanced,αλλα περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου