Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μειωθεί ο θόρυβος , αλλα θα αλλάξει και ο ήχος.

γενικά μονος 100% ηχος χορίς θορυβο δεν γίνεται.

 

αλλα αποτι σε κοβω για να σε ενοχλει ο θόρυβος πρέπει να παίζει με το gain στο 12, οποτε μαλλον θες διπλούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι,δεν βάζω παραμορφωση,σε καθαρό κανάλι κάνει το βζζζ του ενισχυτή και ένα φυσημα από την κιθάρα.Γιαυτό ρωτάω τι να κάνω.την είχα παει σε τεχνητη και μου είπε οτι φταινε οι φτηνοι μαγνητες που εχει πανω.Παλια επαιζα σε frontman 15αρι και οταν το έβαζα τερμα(καθαρο καναλι) δεν έκανε θόρυβο,οταν πηρα ομως ενα κατοσταρι το καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ οι ΓΝΗΣΙΟΙ μονοι εχουν βουιτό παντως. μπορεί λιγότερο.

 

για να φύγει είτε παρε noiseless οι οποιοι ΔΕΝ ειναι μονοι, φερνουν ομως στον ήχο, οι humbuckers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΝΟΣ ΗΧΟΣ<---------------------------------------------------->ΔΙΠΛΟΣ ΗΧΟΣ

 

μονοι μαγνητες---noiseless----------------διπλοι σε θεση μονου*-------διπλοι

|<--βουητό------>|

 

 

*αυτοι που εδειξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Το οτι οι διπλοι μαγνητες κοβουν τα πριμα λιγο το ήξερα.Απλά θέλω να φτι'αξω την κιθάρα με μονους μαγνητες και σε ρώτησα αν οι vintage μονοπινιοι κάνουν την δουλειά τους.Ολα αυτα τα ρώτησα γιατι η fender μου δεν έχει καλους μαγνητες και σκεφτηκα αν θα με συμφερε να τους άλλαζα ή να την πεταγα.Λοιπόν' date='με αυτούς τους μαγνητες http://www.stollas.gr/viewproduct.asp?ProductID=4195 κάνουμε δουλειά?

Θα μειωθεί ο θόρυβος σε σχέση με αυτους που έχω?Κουβέντα κάνουμε,δεν τσακωνόμαστε.Χαλαρώστε!!![/quote']

 

Αυτοί που δείχνεις πιάνουν πολύ λίγο θόρυβο. Τους έχω σε μία strat που δεν έχει σοβαρή θωράκιση και είναι πιό αθόρυβη και από αυτή με τους EMG. Προσωπικά τους συμπαθώ. Κάποιοι άλλοι θεωρούν ότι δεν είναι αρκετά "strat". Πιστεύω ότι θα ήταν μια χαρά.

Απλά σκέψου αν αξίζει να χώσεις 250Ευρώ σε αυτή την κιθάρα.

Μπορείς και να στήσεις καρτέρι στο ebay και να τους βρείς μεταχειρισμένους πολύ πιο φτηνούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αλλη κιθαρα οποτε εκει μεσα θα τους ριξω εκτος και αν οι tex mex μαγνητες που εχει η fender made in mexico είναι το ιδιο καλοί όσο οι vintage noiseless που εδειξα στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ξεφυγαμε απο την κουβεντα.Ρωτησα για μαγνητες οχι για κιθαρες

.....

Προτεινετε μου μαγνητες που να μην κάνουν θόρυβο' date='duncan?fender μονοπινιους vintage noiseless?Ευχαριστώ.[/quote']

 

 

Πες, αλήθεια. Μας κοροιδεύεις έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου