Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

"Σας προσκαλούμε στο ετήσιο κάψιμο: Ibanez' date=' Jackson, ESP, EMG, Floy Rose"

 

[/quote']

 

Όλα κι όλα, εγώ είμαι κατά του καψίματος μουσικών οργάνων. Προτείνω να τις μαζέψουμε όλες, όπως λεει και ο Λάμπρος, και να τις βάψουμε έτσι... :lol: :lol: :lol:

 

 

191819.jpg

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

dance.jpg

 

 

Δεν μπορείς να καταλάβεις οτι εισαι ΛΑΘΟΣ, και το λενε και αυτοι που ΔΕΝ γουσταρουν fender οπως ο kwstas79.

 

επίσης αδυνατείς να καταλάβεις οτι δεν βουίζουν(ελεος) οι FENDER, αλλα οι ΜΟΝΟΙ μαγνήτες, είτε ειναι fender, είτε ibanez, είτε μπάσου, είτε βιολιού. Ειναι Η ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ετσι, και δεν ενοχλέι τα εκατομύρια παιχτών που παίζουν με fender.

 

επίσης αδυνατείς να καταλάβεις οτι ο θόρυβος (ελεος) ακούγεται οταν ΔΕΝ παιζεις, και ΔΕΝ ακουγεται στην ηχογράφηση. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ηχογράφηση που να ακούγεται ΘΟΡΥΒΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι γίνεται απο τους μονούς. Το είπαμε πιο πάνω.

 

ΑΛΛΑ Η FENDER ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ.

 

Ειδικά όταν βλέπω 3 μονούς στη σειρά, μου γυρίζουν τ άντερα.

 

Πως ακριβως γίνεται να ακουγεται ζωντανα και να μην ακούγεται στις ηχογραφίσεις?

 

Όπως είπα και πρίν στις περισότερες παραγωγές του 70, ακούγεται ένα γενικό βουητό στ οποίο συμπεριλαμβάνεται κ η εκάστοτε Fenderίτσα.

 

ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΩΣ ΕΔΩ ΜΕ ΚΑΤΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Σας προσκαλούμε στο ετήσιο κάψιμο: Ibanez' date=' Jackson, ESP, EMG, Floy Rose"

 

[/quote']

 

Όλα κι όλα, εγώ είμαι κατά του καψίματος μουσικών οργάνων. Προτείνω να τις μαζέψουμε όλες, όπως λεει και ο Λάμπρος, και να τις βάψουμε έτσι... :lol: :lol: :lol:

 

 

191819.jpg

 

 

Όοοοοοοχι!

 

Έτσι να τις βάψουμε:

KV3_Jenna_JJ69168full.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβως γίνεται να ακουγεται ζωντανα και να μην ακούγεται στις ηχογραφίσεις?

 

O μονός έχει hum που γίνεται αντιληπτό μόνο όταν δεν παίζεις.

 

Σε ηχογραφήσεις μπορείς εύκολα να επεξεργαστείς την εγγραφή και να αφαιρέσεις το hum πανεύκολα ακόμα και όταν δεν έχει χρησιμοποιηθεί noise gate.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι γίνεται απο τους μονούς. Το είπαμε πιο πάνω.

 

ΑΛΛΑ Η FENDER ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ.

 

Ειδικά όταν βλέπω 3 μονούς στη σειρά' date=' μου γυρίζουν τ άντερα.

 

Πως ακριβως γίνεται να ακουγεται ζωντανα και να μην ακούγεται στις ηχογραφίσεις?

 

Όπως είπα και πρίν στις περισότερες παραγωγές του 70, ακούγεται ένα γενικό βουητό στ οποίο συμπεριλαμβάνεται κ η εκάστοτε Fenderίτσα.

 

ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΩΣ ΕΔΩ ΜΕ ΚΑΤΙ???[/quote']

 

Η fender εχει και είχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μοντελα (περισσότερα απο οσα είχε η ESP και η jackson ΜΑΖΙ) με HUMBUCKERS, και εβγαζε HUMBUCKERS πριν καν ιδρυθεί η IBANEZ και η ΕSP και η JACKSON.

 

Μπορείς να μου δώσεις ενα link που ακούγεται ΚΑΘΑΡΑ ο ΘΟΡΥΒΟΣ και να μην υπεκφέυγεις με απαντήσεις του στυλ ελα μωρε, ακουγεται παντου?

 

ενα πρόσφατο album ισως? απο RHCP ή SONIC YOUTH ή T(I)NC ή BLACK KEYS ή WHITE STRIPES ή BLUR ή DINOSAUR JR. ή ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ ΘΕΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ?

 

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΦΕΤΟΣ ΒΓΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ALBUMS ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙΘΑΡΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟΥΣ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ? ΕΝΑ ALBUM ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, ότι αυτών εστίν η βασιλεία των ουρανών". Ματθ. 5,3

 

Εδώ και 8 σελίδες και 1160 αναγνώσεις, από το ένα αυτί μπαίνει κι από το άλλο βγαίνει... και εσείς ακόμη ασχολείστε μαζί του...

 

Κάθε μέρα έχουμε νεοφερμένους στο φόρουμ, κι αυτοί τι θα είδαν χτες και σήμερα; Ένα σκασμένο πιτσιρίκι να κάνει π*&^%άνα ένα απλό ποστ (για την ακρίβεια ΔΥΟ ποστ) και να έχει σκάσει στα γέλια με το κατόρθωμα, τον Wow! να αρπάζεται άνευ λόγου με έναν καινούργιο (προφανώς για το καλώς όρισες εκ της διεύθυνσης του φόρουμ), τον jazemeister να μαλλιοτραβιέται με τον freemindgr... Θαυμάσια!! Μπορείς τώρα μπος ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ να κλειδώσεις τα ποστ, ξεκινώντας από ΤΟ ΠΑΡΩΝ; Κουράστηκα!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω ο αμοιρος προσπαθησα δυο σελιδες πριν να του δωσω να καταλαβει ορισμενα πραγματα παιρνοντας τον στα σοβαρα...(λαθος μου, αμφιβαλω αν διαβασε το ποστ μου)...μαλλον ο bloody sunday εχει δικιο...Ειδικα οταν διαβαζω:

Ειδικά όταν βλέπω 3 μονούς στη σειρά, μου γυρίζουν τ άντερα.
...καλο ειναι να κλεινουν τα threads οταν προκυπτουν προβληματα υγειας..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω κόντρα.... Πρέπει να ανοίξει κανα θέμα 'Metallica VS Maiden' για να σωθούμε.Ταπείνη γνώμη είναι οτι κ οι δύο πλευρες είναι ΛΑΘΟΣ

 

Πρώτον δεν είναι επιχείρημα το ότι στα album o θόρυβος απο τις Fender σβήνεται. Είναι σαν να μου πουλάς αμάξι χωρίς φρένα κ να μου λες 'αν πηγαίνεις σιγά θα σαι OK'.

 

Η κιθάρα μου θέλω να γ***ει ειδικά αν είναι να δώσω χοντρά φράγκα. Ποιο το νόημα του συμβιβασμου?

 

Απο την άλλη η Fender, όπως κ κάθε μεγάλη εταιρία, παράγει κιθάρες με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Αν σ'άρεσουν αγοράζεις Fender. Εργαλεία είναι που τα χρησιμοποιείς.

 

Επίσης βλέπω οτι οι Metallica ηχογραφούν με πολλές διαφορετικέ μάρκες κ μοντέλα (απο ESP εώς Fender και Gibson). Αυτοί ξέρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα μου θέλω να γ***ει ειδικά αν είναι να δώσω χοντρά φράγκα. Ποιο το νόημα του συμβιβασμου?

την αποκτηση μιας fender η μιας ibanez θεωρεις συμβιβασμο??...γιατι εγω θεωρω την δευτερη...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου