Προς το περιεχόμενο

Rhythm of the Beast


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος, το κομμάτι είναι μια πρόχειρη δουλειά που παίξανε για το χαβαλέ σε ένα drum clinic πριν 15 χρόνια.

 

Ανατολικό ζήτημα έχει γίνει. ¶μα σε κάποιον δεν αρέσει ο Murray εξ'αρχής σίγουρα δεν θα τον αγαπήσει από αυτό το κομμάτι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mην αρπάζεσαι φίλε μου.Εγώ αλλού ήθελα να καταλήξω(περί κριτικής).Τον Μurray και το συγκεκριμένο κομμάτι ήταν παραδείγματα.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως ρε γαμώτο αν αυτό το κομμάτι το έπαιζε κάποιος άλλος bluesman, ή κάτι σχετικο τέλος πάντων, θα σας άρεσε και πολύ μάλιστα;; Ε;

 

 

Τεσπα μπορείς φίλε μου alexeys να μου επισημάνεις τα σημεία όπου το κομμάτι ακούγεται σα μουσική φτηνιάρικης ταινίας ή σαν μουσική τσίρκου και τα σημεία επίσης όπου φαίνεται χαλαρά ότι ο Murray είναι κακός κιθαρίστας.....Βοηθησέ με γιατί απ 'την πρώτη φορά που το άκουσα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα σύνθεση και με πολλά prog στοιχεία....

 

 

 

Bέβαια θα μου πεις απόψεις είναι αυτές αλλά ΜΗ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΔΕΡΦΕ

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή μου θύμισε φτηνιάρικη αμερικάνικη περιπέτεια.Καμία σχέση με progressive!Ούτε καν στοιχεία prog δεν έχει.Αν είναι δυνατόν.Επειδή έχει πνευστά?Ο πληκτράς είναι μονότονος ακόμα και στα σολάκια του.Ο Murray όντως δεν μου άρεσε πολύ.Και στο συγκεκριμένο κλιπάκι είναι σαν να σφίγγεται.Ξεπερασμένη σύνθεση.Και δεν ισοπέδωσα τίποτα.Στους Iron Maiden μου άρεσαν τα solos του Murray και ήταν μελωδικά και εμπνευσμένα.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μάγκες relax! Ας μην αναλύουμε άλλο αυτό το θέμα, δεν οδηγεί πουθενά! τουλάχιστον συμφωνούμε όλοι σε ένα:MAIDEN RULES!!

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση με progressive!Ούτε καν στοιχεία prog δεν έχει.Αν είναι δυνατόν.Επειδή έχει πνευστά?

 

Mάλιστα.... :roll:

Προς το παρών. ο Murray, εκτός από το οτι είναι μπλουζάς από κουνια, είναι και progressive τύπος..

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου