Προς το περιεχόμενο

Rhythm of the Beast


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρών. ο Murray' date=' εκτός από το οτι είναι μπλουζάς από κουνια, είναι και progressive τύπος..[/quote']

 

Αρχίσαμε τις βλακειούλες τώρα; :wink:

 

 

Το κομμάτι δεν είναι δικό του.Τον έφερε ο μπαρμπα Νίκος να τζαμάρει μαζί του.....Αν έπαιζαν ποπ στο εν λόγω κομμάτι θα σήμαινε ότι ο Murray είναι ποπ τύπος; Και ναι, το κομμάτι αυτό έχει αρκετά jazz στοιχεία και η κιθάρα έχει κάποια prg στοιχεία.....Ένα παράδειγμα: πήγαινε στο 2:05

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προς το παρών. ο Murray' date=' εκτός από το οτι είναι μπλουζάς από κουνια, είναι και progressive τύπος..[/quote']

 

Αρχίσαμε τις βλακειούλες τώρα; :wink:

 

 

Το κομμάτι δεν είναι δικό του.Τον έφερε ο μπαρμπα Νίκος να τζαμάρει μαζί του.....Αν έπαιζαν ποπ στο εν λόγω κομμάτι θα σήμαινε ότι ο Murray είναι ποπ τύπος; Και ναι, το κομμάτι αυτό έχει αρκετά jazz στοιχεία και η κιθάρα έχει κάποια prg στοιχεία.....Ένα παράδειγμα: πήγαινε στο 2:05

Αυτό είναι progressive...?

Σαν το solo Aces High περίπου ακούγεται, το οποίο, αν και ωραίο, δεν θα το έλεγα progressive...!

 

Και κάτι αλλο..: είναι ο McrBrain για Drum Clinic??

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι progressive...?

Σαν το solo Aces High περίπου ακούγεται' date=' το οποίο, αν και ωραίο, δεν θα το έλεγα progressive...![/quote']

 

πάτα πάνω στο βίντεο και δες το στη σελίδα του youtube (2:05) γιατί εκεί μετρά ανάποδα

 

Και κάτι αλλο..: είναι ο McrBrain για Drum Clinic??

 

έχεις δει τι κάνει σε αυτό το drum clinic;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάτα πάνω στο βίντεο και δες το στη σελίδα του youtube (2:05) γιατί εκεί μετρά ανάποδα

 

A, 4/4 είναι ο ρυθμός, απλά σκάνε στις άρσεις... Αυτό για εμένα δεν είναι prog..!!! (Βέβαια κάθε ένας αντιλαμβάνεται το prog διαφορετικα, οπότε...)

 

 

έχεις δει τι κάνει σε αυτό το drum clinic;

 

Ναι, στο you-tube.. Το λέω με την έννοια οτι υπάρχουν ανώτεροι μουσικοί απο αυτόν που θα μπορούσαν να μας δώσουν τα φώτα τους, δεν έχω πρόβλημα μα την clinic, εαν υπάρχουν ντράμερ που θα αποκομίσουν από αυτόν..

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Νικολακης παντως εχει ωραιο γουστο και στα καπελακιαhttp://www.youtube.com/watch?v=zeE_1B9CEgk :wink:
'

 

πάντως εδώ μαμεί και δέρνει....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O όρος progressive δεν έχει 'κατοχυρωθεί' ,το κομμάτι νομίζω

πως δεν έχει κάποια progressive στοιχεία (camel,yes,pain of salvation,eloy)

τουλάχιστον έτσι όπως το εκλαμβάνω εγώ το progressive..

Είναι πάντως αρκετά καλή προσπάθεια ,αν και θα ήθελα να τους δω και

σε "εκτός Maiden" παιξίματα. :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως αρκετά καλή προσπάθεια ' date='αν και θα ήθελα να τους δω και

σε "εκτός Maiden" παιξίματα. :wink:[/quote']

όντως εδώ διατηρούν την maiden φύση τους....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως αρκετά καλή προσπάθεια ' date='αν και θα ήθελα να τους δω και

σε "εκτός Maiden" παιξίματα. :wink:[/quote']

όντως εδώ διατηρούν την maiden φύση τους....

 

Τόσα χρόνια σε αυτό το συγκρότημα έχουν κολλήσει το "maiden" μικρόβιο άρα οτι και να παίξουν θα το βγάλουν αυτό...Αλλά είπαμε,χωρίς τον steve harris δίπλα τους, πιστεύω οτι κανείς τους δεν είναι ικανός να κάνει μεγάλα πράγματα συνθετικά.

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alexeys θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα και απλα για να διευκρινισω,φυσικα και ολοι θα υποκεινται σε κριτικη και φυσικα επειδη ειναι οι maiden δεν παει να πει οτι εχουν το αλαθητο του παππα.Να σημειωσω οτι οι δουλειες τους μεχρι το Fear Of The Dark μου μιλανε ενω απο ενα σημειο και μετα τους βρισκω παγερα αδιαφορους και στειρους πλεον εμπνευσης.Το συγκεκριμενο video ουτε καν το κοιταξα και ο λογος που ειπα οτι ειπα δεν εχει να κανει με το video αυτο καθαυτο ουτε με το αναφερετο δικαιωμα του καθενος απο μας να του αρεσει η να μη του αρεσει κατι.Ο λογος που εγραψα το post ειναι η εντυπωση που μου κανει το ποσο ανετα ο καθενας,ο αερας του και ο τονος του αν θελεις,βγαινει να μηδενισει ενα καλλιτεχνη επειδη φυσικα αυτος παιζει καλυτερα.νομιζω οτι ο jasemeister τα ειπε ολα στο πρωτο του post σε αυτο το θεμα.Eπισης να διευκρινισω (επειδη στο νετ ο τονος καποιου παρεξηγειται ευκολα) οτι ο τονος μου ειναι φιλικοτατος προς ολους και οτι απλα αυτο που λεω ειναι οτι οποιος εχει πετυχει κατι για καποιο λογο το χει πετυχει και ο λογος δεν ειναι παντα η τεχνικη του καταρτιση,ενω αλλες φορες ειναι μονο αυτο.Απλα να μην ειμαστε μηδενιστες και απολυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου