Προς το περιεχόμενο

Michael Jackson's face...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι εννοω..Απλα ο ηχος μου θυμιζει ελληνικη παραγωγη σχεδον. Οσο παρακολουθουσα μουσικα καναλια, τυχαινε που και που να δω καποια κομματια Prince. Συγκρινονται με το καινουριο? Με τιποτα! Ειναι..αδεια απο παραγωγη..ξερα..πως να το πω... :/]

Superfunk το ακουσες το δισκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατεβασα μερικα κομματια :oops: βεβαια τα mp3 δεν τα εμπιστευομαι αλλα εμενα μου ακουγεται super duper η παραγωγη...και βεβαια εχει χρονια να παιξει τετοια ΚΙΘΑΡΟΥΚΛΑ το ατομο (αν και σε ενα κομματι θα πρεπει να κανει...μηνυση ο Edge γιατι το κιθαριστικο θεμα ειναι ιδιο με το I will follow... :lol: )

 

το οτι μια παραγωγη ειναι minimal δεν σημαινει οτι ειναι "αδεια" :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατεβασα μερικα κομματια :oops: βεβαια τα mp3 δεν τα εμπιστευομαι αλλα εμενα μου ακουγεται super duper η παραγωγη...και βεβαια εχει χρονια να παιξει τετοια ΚΙΘΑΡΟΥΚΛΑ το ατομο (αν και σε ενα κομματι θα πρεπει να κανει...μηνυση ο Edge γιατι το κιθαριστικο θεμα ειναι ιδιο με το I will follow... :lol: )

 

το οτι μια παραγωγη ειναι minimal δεν σημαινει οτι ειναι "αδεια" :wink:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Mάλλον αναφαίρεσε στο Guitar (κομματάρα!) όπου το βασικό ριφάκι είναι πραγματικά ίδιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
ναι κατεβασα μερικα κομματια :oops: .....

Μην ντρέπεσαι.....έτσι κι αλλιώς τζάμπα το μοιράζει. :wink:

Κατεβαίνει από κάποιο site (π.χ. του ίδιου) ή δια της "απαγορευμένης οδού" :lol: ?

(Που εν προκειμένω είναι μόνο τύποις και όχι κατ' ουσίαν παράνομη.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοω..Απλα ο ηχος μου θυμιζει ελληνικη παραγωγη σχεδον. Οσο παρακολουθουσα μουσικα καναλια' date=' τυχαινε που και που να δω καποια κομματια Prince. Συγκρινονται με το καινουριο? Με τιποτα! Ειναι..αδεια απο παραγωγη..ξερα..πως να το πω... :/']

Superfunk το ακουσες το δισκο?

 

Ελληνική δεν νομίζω, όμως συμφωνώ ότι οι προηγούμενες δουλειές του ήταν καλύτερες σαν παραγωγές.

Εμένα μου βγάζει μια vintage χροιά , ειδικά η επιλογή ταμπούρου και μπότας...

 

Μερικές παρατηρήσεις(με τα φτωχά μου αυτιά):

1.Το Chelsea Rodgers έχει απίστευτο groove :) :)

2. Το πιο ισορροπημένο κομμάτι ηχητικά ,νομίζω οτι είναι το The One u Wanna C

3. [μη βαράτε-mode on]Στο Planet Earth, στο 1ο κουπλέ , το stereo image έχει φύγει λίγο προς τα δεξιά ή μου φαίνεται?[μη βαράτε-mode off]

4.To Guitar όντως κομματάρα. O mr Symbol είναι νομικά σωστός :D :D . Το ριφφ μοιάζει ίδιο αλλά δεν είναι καρμπόν, στο 8ο μέτρο αν δεν κάνω λάθος, o edge στο I will follow έχει 2 χτυπήματα σε τρίηχα.

5. Future baby mama...τυπικός prince

6. Αρκετά ψαγμένο ως προς τις τοποθετήσεις των ήχων γενικά :)

 

Ευχάριστο album γενικά... :) :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι σεβεντιλα για αυτο αλλωστε και ο "ηχος" στο ντραμς θυμιζει λιγο τα πρωτα του Κραβιτς... :lol:

 

Εμενα μου αρεσει πολυ αυτου του ειδους η "ξερη" παραγωγη,ξεκουραζει το αυτι ρε παιδι μου πως να το κανουμε (και δεν ειναι καθολου ευκολη...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, αλλα δεν ειναι του γουστου μου. Παρολαυτα, οπως ειπα και στο αντιστοιχο post, καποια κομματια θα μπουν στην playlist του winamp. Εξαλλου δεν εκρινα το θεμα συνθεσης, αλλα παραγωγης. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

 

 

 

1992: "Jam" (με βιντεάκια στο YouTube που αναλύει λεπτό προς λεπτό τι έχει κάνει στο κομμάτι!)

 

 

Ψαχνω και παρολαυτα δεν μπορω να τα βρω με τιποτα τα βιντεακια που αναφερεις. Εχεις καποιο λινκ? Αν υπαρχει κατι τετοιο δεν πρεπει να το χασει κανεις! Προσωπικα θεωρω το Dangerous επισης αριστουργημα απο πλευρας παραγωγης και καινοτομιας στην ενορχηστρωση. Ακομα και τωρα ακουγεται πολυ πιο φρεσκο και συγχρονο απο πολλες σημερινες παραγωγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προφανώς αποσύρθηκαν λόγω απαίτησης δικαιωμάτων. Είναι παράνομη η κυκλοφορία των music video στο Youtube ή όπου αλλού.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου