Προς το περιεχόμενο

H Tele στο νουμερο 1!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στενοχωρήθηκα που οι strat έπεσαν τόσο χαμηλά...:(

 

Χα, μόλις και μετά βίας 1% πάνω από τις αληθινές κιθάρες, μάστορα... 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως τσεκαροντας λιγο το line up

 

http://www.glastonburyfestivals.co.uk/performance.aspx?id=196

 

δεν θα ελεγα οτι ειναι αποκλειστικα alternative....

 

Λίγο? Πόσο λίγο??? Για να το διαβάσεις όλο θέλεις ένα τεταρτάκι στο νερό!

 

Όντως δεν είναι πάντως αποκλειστικά alternative, έχει και συγκροτήματα αυτού που ονομάζουμε κλασσικού ροκ αλλά και ποπ σχήματα-καλλιτέχνες, όπως επίσης και κάποια drum 'n' bass και πολλά που δε γνωρίζω.

 

Όσο για το strat-hating, το έχω ξαναπεί παλιότερα, πότε μα ποτέ μου στα 25 χρόνια της ζωής μου δεν ονειρεύτηκα να παίζω μια στρατ (εκτός από την blackie του elavd). :wink:

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Sf τι ψέματα λες; Προσπαθείς να καλύψεις την ασχετοσύνη σου ,με υποτιθέμενες έρευνες;

 

ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΟΙ ΦΕΝΤΕΡ ΒΟΥΙΖΟΥΝ

 

Σε τα μας τα πουλάς;

 

:lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσέχτε τι λέτε για το alternative παίδες, μη ξαναγυρίσει καμιά μόδα με το heavy metal και τους epic poserάδες και κάνουμε τελετουργίες μετά να αναστηθεί ο Cobain να μας σώσει!!!

Γιατί αυτά είναι επικίνδυνα πραγματά κι εμείς που ζήσαμε τα '80s τα θυμόμαστε όπως θυμόταν οι παππούδες μας την κατοχή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ....ΓΙα φαντασου να κυκλοφορείς στους δρομους και να βλεπεις ανθρωπους με περμαναντ κολλητα κολλάν (που γυαλίζουν) κραγιον και αθλητικά της εποχής....Sweet Jesus....σκιαχτηκα...:lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέχτε τι λέτε για το alternative παίδες' date=' μη ξαναγυρίσει καμιά μόδα με το heavy metal και τους epic poserάδες και κάνουμε τελετουργίες μετά να αναστηθεί ο Cobain να μας σώσει!!!

Γιατί αυτά είναι επικίνδυνα πραγματά κι εμείς που ζήσαμε τα '80s τα θυμόμαστε όπως θυμόταν οι παππούδες μας την κατοχή....[/quote']

 

γιατι ρε??

 

δεν σου αρεσει δηλ. αυτο το εκπληκτικο στυλακι?

 

image_04.jpg

 

η αυτο το all time classic (καλα αυτο φοριεται απο πολλους ακομα στο Athens... :lol: )

 

 

 

 

 

image_07.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ωχ....ΓΙα φαντασου να κυκλοφορείς στους δρομους και να βλεπεις ανθρωπους με περμαναντ κολλητα κολλάν (που γυαλίζουν) κραγιον και αθλητικά της εποχής....Sweet Jesus....σκιαχτηκα...:lol:

 

Εμένα με σκιάζουν οι 5000 χιλιάδες νότες το λεπτό κάτω από Fa-Sol-Laδες,

με ήχο που δεν έχει ζηλέψει σε τίποτα από ένα καλό synthesizer, κι επιπλέον η πριμαντόνα που τσιρίζει για α)δράκους β)μηχανές γ)σατανάδες

δ)γκόμενες (γιατί και τα μέταλλα αγαπάνε)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υστερα απο την τελευταια σου ειρωνικη επιθεση γυρω απο τις "αγαπες των μεταλλαδων" δεν μου αφηνεις περιθωρια και ετσι σε ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΩ κυριε μου!!

 

Εδω ειναι μαι φωτο του 1984 οπου ο "κυριος" kpeyos εικονιζεται εν δραση..

 

white.jpg

 

αντε γιατι πολλα μας τα ειπες!! :lol: :lol: :lol:

 

αλλα βεβαια τωρα κανεις τον ανηξερο,φταει βεβαια το γεγονος οτι μετα το 84 ΠΛΑΚΩΘΗΚΕΣ ΣΤΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ και που να σου χωρεσει τωρα το SPANDEX!!!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέχτε τι λέτε για το alternative παίδες' date=' μη ξαναγυρίσει καμιά μόδα με το heavy metal και τους epic poserάδες και κάνουμε τελετουργίες μετά να αναστηθεί ο Cobain να μας σώσει!!!

Γιατί αυτά είναι επικίνδυνα πραγματά κι εμείς που ζήσαμε τα '80s τα θυμόμαστε όπως θυμόταν οι παππούδες μας την κατοχή....[/quote']

 

Παντως στην ελλαδα,υπαρχουν πολλοι που εκστασιαζονται με την σκεψη ενος τετοιου ενδεχομενου.Περμαναντ,pointy guitars,στιχοι για μονοκαιρους και αλλα τετοια.Αν ποτε επαιζε μαι μαζικη ροπη προς την "heavy" μουσικα ελαφροτητα εδω θα υπηρχε μεγαλη ανταποκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εδώ που τα λέμε οι καλύτερες μπάντες του Glastonbury ήταν πηγμένες στις Telecaster και τις ES 335 άσχετα από είδος...

 

Και για του λόγου το αληθές μπείτε www.purelivegigs.com/forums και κατεβάστε σχεδόν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το festival σε DVD quality από τις μεταδόσεις του BBC Digital...Bloc Party, Editors, Who, Amy Winehouse, Klaxons, Fratellis, Kooks, Arctic Monkeys (αυτοί είχαν και Strat... :lol: )!!!

 

@Earendil: Δεν πειράζει που δεν παίζει ο λαός με SG...Εγώ τουλάχιστον συνεχίζω ακάθεκτος παρά τα συνεχιζόμενα σχόλια τύπου "Εσύ τώρα παίζεις alternative με την κιθάρα του Iommi..." :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου