Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα με παραμορφωση στο pc?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

 

Υπαρχει προγραμμα που να κανει παραμορφωση για να παιξει κανεις κιθαρα στο pc του με μια απλη καρτα ηχου?Ενα προγραμμα να δημιουργει παραμορφωση στο pc.Η καρτα ηχου ειναι μια απλη 5.1 onboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Guitar Rig για παράδειγμα.

 

http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarrig2_us&flash=9

 

Κατέβασε το demo και θα δεις (όπως με το Ultrex).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει προγραμμα που να κανει παραμορφωση για να παιξει κανεις κιθαρα στο pc του με μια απλη καρτα ηχου?Ενα προγραμμα να δημιουργει παραμορφωση στο pc.Η καρτα ηχου ειναι μια απλη 5.1 onboard.

 

Θες ή ειδική είσοδο στην κάρτα, ή κάποιο di που με την σειρά του θα το συνδέσεις στην κάρτα ήχου. Αλλιώς ετοιμάσου για τόνους θορύβου στις παραμορφώσεις, εκτός κι αν ρυθμίσεις τα νοιζ γκειτ (που έχουν και τα 2 προγράμματα) τόσο έντονα, που θα χάσεις τις δυναμικές του ήχου, οπότε...

 

Και δεν είναι θέμα προγράμματος, αλλά κατασκευαστικής ιδιοσυγκρασίας της κιθάρας.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περνάω τα κιθαρόνια μου μέσα από ένα Ibanez TS7 που πάει στο line-in και δεν έχω προβλήματα θορύβου.

 

*παρατήρηση: αν δεν έχει μπαταρία μέσα ή δεν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα δεν περνάσει σχεδόν καθόλου ήχος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου