Προς το περιεχόμενο

Τι μικρόφωνο?


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλιστα..συνεχιζω να ζηταω ταπεινα συγνωμη. Στο επομενο live που θα καλυψω θα το προσεξω. Με πιασατε. Εκανα λαθος ως προς την αναγνωση του προϊοντος. Μ'αερσει που σε αλλα threads εγω φωναζα για τα δυναμικα

:lol: Παω να κρυφτω κατω απο το μαξιλαρι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραια

 

να ρωτησω κατι ηλιθιο?

 

εχω μια κονσολα. και κανω μιξη λαιβ. εχω καρφωμενα επανω στα xlr 2 δυναμικα και 2 πυκνωτικα. και ανοιγω το φαντομ για να δουλεψουν τα πυκνωτικα.

 

εχω κανει ηδη βλακεια? μηπως θα επρεπε τα δυναμικα να τα στειλω στο μιξερακι με απλο τζακ και οχι xlr??

 

χμμμ? νιωθω λιγο βλακας η ειναι η ιδεα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freemind

 

Σωστος!

 

αλλωστε ειναι κριμα ηχοληπτης πραμα.. :lol: να συνδεσεις κανενα unbalanced vintage ribbon μικροφωνο σε PP SOURCE και να το πληρωνεις μια ζωη... :wink:

 

@pmelidis

 

ειπαμε τα BALANCED dynamic mics (τα περισσοτερα mooving coils δηλ.εκτος κι αν εχεις μικροφωνα κατασκευασμενα πριν το....60 ) ΔΕΝ παθαινουν ΤΙΠΟΤΑ απο το ΡΡ. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τοσο εξειδικευμενο στο χωρο του θεατρου δεν θα μου τυχει. Και η αληθεια ειναι πως shure δεν εχω δουλεψει παρα μονο σαν μουτσος. Οπως εχετε δει και αλλου, κυριως με κατι φουκαριαρικα AKG δουλευω ( να ηταν και δικα μου )

Συγνωμη για το μπερδεμα. Προφανως θα πρεπει να εξασκησω περισσοτερο τις αναγνωστικες μου ικανοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω μπος. και γω δεν τα εχω δει να παθαινουν κατι τοσο καιρο. απλα, ειπα, μην ειμαι τοσο βλακας και δεν εχω παρει χαμπαρι. σε καθε περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τοσο εξειδικευμενο στο χωρο του θεατρου δεν θα μου τυχει. Και η αληθεια ειναι πως shure δεν εχω δουλεψει παρα μονο σαν μουτσος. Οπως εχετε δει και αλλου' date=' κυριως με κατι φουκαριαρικα AKG δουλευω ( να ηταν και δικα μου )

Συγνωμη για το μπερδεμα. Προφανως θα πρεπει να εξασκησω περισσοτερο τις αναγνωστικες μου ικανοτητες[/quote']

 

ειναι φυσικο στο θεατρο να χρησιμοποιεις πυκνωτικα μικροφωνα ,τα οποια και βεβαια χρειαζονται ΡΡ, (παντως αν τους περισσευουν αυτα τα...φουκαριαρικα τα AKG μου τα στελνεις σε παρακαλω??? :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου