Προς το περιεχόμενο

Τι μικρόφωνο?


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω μικρόφωνο για να ηχογραφώ στον υπολογιστή (έχω ήδη κιθάρα και μπάσο), δεν έχω επαγγελματική κάρτα ήχου οπότε θέλω κάτι αρκετά οικονομικό!

Τι μου προτείνετε?

Και επίσης από που μπορώ να αγοράσω κάτι τετοιο χωρις να μου πασπατεψουν πολύ το οπίσθιο?

Ευχαριστώ πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις με το μικρόφωνο. Να ηχογραφήσεις ενισχυτή κιθάρας, μπάσου; Να γράψεις φωνή; Να τα πιάσεις όλα αυτά με ένα μικρόφωνο;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω μια χαρά θα είσαι. Ένα φιλαράκι έγραφε για χρόνια με κάτι φτηνιάρικα electret του 1 Ευρώ και ήταν βασιλιάς και πριν λίγο πήρε ένα SHURE (δεν θυμάμαι μοντέλο) γύρω στα 50 Ευρώ και είναι τώρα ακόμα πιο king (και όλα αυτά μέσα από μια Creative Extigy). 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να χτυπήσεις ενα SHURE SM 57 που ειναι τελειως all around, δεν παθαινει τπτ....Μπορείς να ηχογραφησεις απο ενισχυτή κιθαρα και μπασσο...αλλά και φωνή και drums....και γενικά τα κάνει ολα (οσα πρεπει να κανει ενα δυναμικό) και συμφερει....

 

http://www.thomann.de/gr/shure_sm57lc_bundle.htm

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες ε.....

Καλύτερα να δω στα 50 ευρω δηλαδή?

 

Tα 50 Ευρώ σαν παράδειγμα τα έφερα, γι'αυτό που θες λίγο πολύ όσα και να δώσεις είσαι μια χαρά πιστεύω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να χτυπήσεις ενα SHURE SM 57 που ειναι τελειως all around' date=' δεν παθαινει τπτ....Μπορείς να ηχογραφησεις απο ενισχυτή κιθαρα και μπασσο...αλλά και φωνή και drums....και γενικά τα κάνει ολα (οσα πρεπει να κανει ενα δυναμικό) και συμφερει....

 

http://www.thomann.de/gr/shure_sm57lc_bundle.htm[/quote']

 

το καλυτερο μικροφωνο απλα ειναι 100 ευρω οποτε αν δε θες να δωσεις τοσα κοιτα για αλλα...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου