Προς το περιεχόμενο

Korg karma


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το kurzweil εχει τον καλυτερο ηχο απ'τα υπολοιπα που εχεις δει αλλα ειναι και το πιο ακριβο.Υπαρχει το sp76 αλλα ειναι stage piano,δεν νομιζω να σου κανει.

Το pc2 ειναι πιο ακριβο απο το pc1se.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν τα ξέρω stage piano Και δεν ξέρω τι, stage piano όχι.

Απλά ένα synthsizer όπως είναι το Korg extreme πχ.

Και η τιμή του PC 1SE ξέρουμε πια είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc1se δεν ειναι synth οπως το korg extreme η το fantom της roland.Εχει απλα πολυ καλους ηχους τους οποιους ομως δεν μπορεις να τους πειραξεις πολυ,οπως σε ενα παραδοσιακο synth.

Η τιμη του pc1se πρεπει να ειναι γυρω στα 1250 euro.

 

Αλχημιστη ανελαβε γιατι ποναει το χερι μου......

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαμαι πως το pc1se παιζει να ναι πιο ακριβο, αν κρινω απ'το site της kurzweil.

 

Γενικα δεν θα σε συμβουλευα να προσανατολιστεις προς το karma, αν κρινω απο αυτα ζητας. To Karma ειναι για μια τετοια φαση:

It's KARMA, our revolutionary technology that generates amazing phrases, grooves and other musical effects that can be altered and randomized in real-time. With a bank of knobs and switches, you control elements like rhythmic complexity, harmony, melodic repeat, phrasing, panning...even the synth's sound and effects.

Δηλ. πολυ καλο για να φτιαχνεις patterns, arpegiators κλπ.

 

Eφοσον λες οτι δεν ξερεις πολλα απο synths, εγω σου προτεινα τα kurzweil για να μην μπλεξεις με κατι του στυλ workstation, οπως ειναι π.χ το fantom που θα χει και sampler και sequencer και ξερω γω τι, που και θα σε μπερδεψουν (ενδεχομενως) και παιζει να μην τα πολυχρειαζεσαι. Με λιγα λογια, keep it simple!

 

Π.χ. και τα Juno που σου προτειναν ειναι καλη περιπτωση. To pc161 που σου προτεινα το εχω δοκιμασει και το 'ζαχαρωνα' για ενα διαστημα, ειναι αρκετα φτηνο και εχει πολυ καλα pianos και strings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το juno g είναι synthsezier?

Καλύτερο είναι αυτό ή το phantom (το απλό)

Το pc161 ακριβό είναι!

 

 

Παιδιά σορρυ που ρωτάω πολλά αλλα δεν ξέρω τι μου γίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αυτά που μου είπατε νομίζω πως καλύτερα απο όλα μου κάετε ένα καινούργιο Korg tr 76.

Αυτό είναι synthsizer?

Θα μπορέσω να βάλω μνήμες κτλ?

Για την δουλειά που το θέλω κάνει?

 

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου