Προς το περιεχόμενο

Το νέο "τέρας" του Myung!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ναι μάλλον το γενίκευσα υπερβολικά (θα αυτομαστιγωθώ πάραυτα :D ), προς θεού δεν λέω ότι είναι άσχημα απλά ότι θέλουν λίγο να τα συνηθήσεις...πάντως εμένα μου φαίνεται σαν να έχουν ένα συγκεκριμένο στυλ "αφηρημένου" σχεδίου γενικά που ξεφεύγει από τις νόρμες αρκετά για να ξεχωρίσει αλλά όχι τόσο για να είναι παντόφλα.

 

Και το συγκεκριμένο (αν και στο ασημένιο μου αρέσει), μετά από λίγο θα μας κάθεται "καλύτερα" πιστεύω.

 

Που είναι ο Βάγκνερ;

Που είναι ο Πουτσίνι;

 

:lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε ξέρεται τι σας γίνεται..Τα 11χορδα μπάσα είναι τα καλύτερα.Αμα θες το παίρνεις στην παραλία, ξεβιδώνεις το μανίκι και το έχεις για σανίδα του surf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό 10-χορδο μπάσο έχει άπειρες χρήσεις. Μερικές που μου έρχονται αμέσως αμέσως είναι:

 

α. σ'έχουν κλειδώσει στον 4 όροφο και η μόνη έξοδος είναι απ΄το μπαλκόνι; Δένεις τις χορδές μεταξύ τους και κατεβαίνεις σαν κύριος.

 

β. αν στην πέσουν 10 άτομα στο δρόμο και έχεις εύκαιρα 10 βέλη στην τσέπη τότε τους εξουδετερώνεις με μια κίνηση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bongo πέρα από το κακάσχημο σχέδιο του είναι και από τα χειρότερα ποιοτικά μπάσα άνω των 500 ευρώ!

 

Κάποτε πήρα ένα στα χέρια μου και έπαθα πλάκα με το πόσο έχει ρίξει η ErnieBall την ποιότητα στα Musicman! Πέρα του ότι σαν ισορροπία ήταν ότι νάνε η κατασκευή και το φινίρισμα της ταστιέρας ήταν για τον λούτσο και τα ηλεκτρονικά του για τον μούτσο! Ευτυχώς το ξεφορτώθηκα αμέσως!

 

Συμβουλή για οποιονδήποτε έχει σκέψεις για Stingray, Sterling, Bongo! Δυστυχώς μετά το 2002-3 δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά! Oι περικοπές στη ποιότητα έναντι του κέρδους κάνουν κρα!

Καλύτερα να δεις για κάτι μεταχειρισμένο και με λιγότερα λεφτά! Και αν πάλι σου περισσεύουν καλύτερα να ψάξεις να πάρεις ένα anniversary Stingray του 2000 σε υπέροχο άσπρο χρώμα με matching headstock και διαχρονική αξία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο fleamail περί ποιότητας- αν και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα- είναι μάλλον το πλέον σημαντικό στην όλη συζήτηση.

 

Από κει και πέρα, ενώ καταλαβαίνω πως το bongo είναι κάπως παράξενο και ενδεχομένως "άσχημο", προσωπικά βρίσκω την 6χορδη εκδοχή του κάπως πιο συμπαθητική.

 

Φυσικά, δεν θα ήταν η πρώτη μου επιλογή κρίνοντας εμφανισιακά, αλλά αν είχε τον ήχο που έψαχνα, θα το αγόραζα. Αυτό που μάλλον θα με προβλημάτιζε είναι πως, κρίνοντας από τα προηγούμενα signature μοντέλα του συμπαθέστατου myung, λογικά θα έχει μικρό string spacing, άρα θα ενδείκνυται για fingerstyle κατά κύριο λόγο (αν και σχετικό είναι αυτό)...

 

Για μένα πάντως είναι ένα αποδεκτό 6χορδο, η τιμή του οποίου θα διαμορφώσει την τελική μου κρίση.

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως είναι ένα αποδεκτό 6χορδο' date=' η τιμή του οποίου θα διαμορφώσει την τελική μου κρίση.[/quote']

 

Σιγουρα πάνω από $3.000 suggested retail price

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου