Προς το περιεχόμενο

άλλο ένα θέμα για επιλογή ενισχυτή


crimson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπίτι του έχω ακούσει και τον καλύτερο ενισχυτή που συνάντησα ποτέ, έναν tweed mid 60's Bassman.... τον οποίο άκουσα με την '66 Esquire που μόλις είχε φέρει απο Λονδίνο... αρρώστια :evil: :evil:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για carvin δείτε www.carvin.co.uk

Έχει τον nomad 112 στις 400 λίρες δηλ περίπου 580 Ευρώ και έχει και σε guitar kit την Bolt της carvin στα ίδια περίπου λεφτά.

Δεν λέει πόσο είναι τα μεταφορικά αλλά τους έστειλα e-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χτες είμαι κάτοχος του engl screamer 50watt combo full tube και δηλώνω πανευτυχείς με τον ήχο του.. όσοι ενδιαφέρονται για εναν engl μην διστάσουν...απλα απιστευτος!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τον πηρα μεταχειριμενο σε πολυ καλη τιμη,καινουργιο τον εχει ο λογοθετης αρχικη τιμη 1200 αλλα κανει καλη εκπτωση...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή έκπτωση είναι το μετα βίας 8% που μου είπε ο υπάλληλος του πρίν μερικές μέρες;1050 λέει με το πεταλάκι ο thunder και κάνει από thomann 830.

Κάτι άλλο,ξέρει κανείς αν ο thunder E322 και ο E320 έχουν κάποια διαφορά στον ήχο;Ξέρω ότι ο πρώτος δεν έχει reverb και έχει κάποιο crunch gain ενώ ο δεύτερος έχει reverb.Εντω μεταξύ ο πρώτος είναι 100ευρώ φθηνότερος από thomann.Μα +100ευρώ για ένα βάθος ρε γαμώτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο thunder με τον screamer πάντως έχουν τεράστια διαφορά στον ηχο με τον πήχη να κλείνει προς τον screamer φυσικα..990 τον έχει ο Θωμάς και όπως είπες 1050 με την έκπτωση ο λογοθέτης οπότε δεν μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην τιμή.. κατά την γνώμη μου παρτον απο Ελλάδα διότι είναι βαρύ πράγμα και πολύ πολύ ευαίσθητο,δεν είναι για πολλές μετακινήσεις (λάμπες...)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή έκπτωση είναι το μετα βίας 8% που μου είπε ο υπάλληλος του πρίν μερικές μέρες;1050 λέει με το πεταλάκι ο thunder και κάνει από thomann 830.

Κάτι άλλο' date='ξέρει κανείς αν ο thunder E322 και ο E320 έχουν κάποια διαφορά στον ήχο;Ξέρω ότι ο πρώτος δεν έχει reverb και έχει κάποιο crunch gain ενώ ο δεύτερος έχει reverb.Εντω μεταξύ ο πρώτος είναι 100ευρώ φθηνότερος από thomann.Μα +100ευρώ για ένα βάθος ρε γαμώτο;[/quote']

 

Δεν έχω ιδέα τι ήχο έχουν, αλλά τα reverb tanks που έχουν

συνήθως οι ενισχυτές νομίζω κοστίζουν γύρω στα 35 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου