Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας.


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Iasona,δεν ξέρω αν μετά από ένα μήνα κατέληξες κάπου,αλλά επειδή ο καθένας γράφει ό,τι λαλακία του κατέβει εδω μέσα,θα θελα να καταλάβω τί θέλεις πραγματικά..

 

Λες οτι έκανες μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας και δεν ήσουν ευχαριστημένος και πως σκέφτεσαι να πας σε κάποιο ωδείο δημόσιο ή ιδιωτικό αν και δεν έχεις χρόνο να αφιερώσεις και ότι τα ιδιαίτερα μαθήματα αλλά και τα ιδιωτικά ωδεία είναι ακριβά... 8O 8O

 

Επειδή μάλλον είσαι μπερδεμένος και αυτό που ψάχνεις είναι να ακολουθήσεις τον πιο σωστό δρόμο,θα θελα να σου ξεκαθαρίσω δυο-τρία πραγματάκια..

 

Είναι καλό που αγωνιάς για να βρεις το καλύτερο αλλά πρώτα από όλα ξεκαθάρισε εσύ πόσο υπεύθυνα θα το αντιμετωπίσεις..Μην παρεξηγηθείς..αυτό που εννοώ είναι πως αν ο χρόνος σου είναι λίγος δεν θα έχεις αποτελέσματα με όποιον δάσκαλο και να έχεις.Αυτό να το έχεις υπόψη σου..

Επίσης τα χρήματα σίγουρα δεν είναι πάντοτε κριτήριο αλλά πολλές φορές είσαι αναγκασμένος να τα δώσεις για να αποκτήσεις κάτι που αξίζει..Όλοι όσοι σπουδάζουμε μουσική έχουμε δώσει πολλά..πάρα πολλά χρήματα για δίδακτρα-ιδιαίτερα-σεμινάρια-φεστιβάλ-εξετάσεις...Αυτή είναι η ζωή μας,αυτό κάνουμε...τί είναι φθηνό δηλαδή?Ο εξοπλισμός?

Μπορεί δηλαδή να διαθέσεις 1000-2000e για μια κιθάρα και άλλα τόσα για έναν ενισχυτή και πετάλια και σκέφτεσαι τα χρήματα που θα δώσεις σε κάποιον που θα σε βοηθήσει να αξιοποιήσεις το ταλέντο σου και τον χρόνο σου και θα σε κάνει καλύτερο μουσικό? 8)

 

1).Αν θέλεις να μάθεις ηλεκτρική κιθάρα ρώτα φίλους σου που ασχολούνται και εκείνοι,αν και κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι με τον δάσκαλό τους. :wink:

2)Πήγαινε σε συναυλίες που παίζουν ελληνικά συγκροτήματα και αν ο κιθαρίστας σου αρέσει ή φαντάζεσαι τον εαυτό σου στη θέση του,ρώτησέ τον αν θα τον ενδιέφερε να σου κάνει μαθήματα ή να σου συστήσει τον δάσκαλο που είχε ο ίδιος.Υπάρχουν εξαιρετικοί μουσικοί σε πολλά μαγαζιά..δεν είναι ντροπή να τους ρωτήσεις,ίσα ίσα θα τους κολακέψεις αφάνταστα. :wink:

 

Δεν είναι εύκολο να βρείς τον ιδανικό δάσκαλο και αυτό γιατί δεν υπάρχει ιδανικός δάσκαλος.Οι παράμετροι είναι πάρα πολλοί και δεν αξίζει να σε κουράσω κι άλλο...

 

Όσο για αυτούς που έχουν γνωρίσει όλους του κλασσικούς κιθαρίστες και έχουν διαμορφώσει τόσο σαφή γνώμη για το ότι θα σε καταστρέψουν και πως ζούνε στον κόσμο τους και άλλα τέτοιες αναιτιολόγητες μπαρούφες,έχω να εκφράσω την λύπη μου για την ατυχία που είχαν αλλά συνάμα και την λύπηση μου που κατηγορούν τους πάντες χωρίς κανένα απολύτως λόγο.Κατά την γνώμη μου είναι προτιμότερο να είσαι ειλικρινής και να πεις ότι είσαι κλασσικός κιθαρίστας και πως δεν ασχολείσαι με την rock ή την metal παρά να ξέρεις δυό "μπαρέδες" και να λες ότι διδάσκεις ηλεκτρική..Στο κάτω κάτω αν θέλεις να παίξεις ηλεκτρική και σιχαίνεσαι την κλασσική γιατί ξεκίνησες?

 

Τέλος το αν είναι σύγχρονο το ωδείο ή "παραδοσιακό" δεν έχει να κάνει με το ποιός άνθρωπος διδάσκει έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του ωδείου.Πολλοί διδάσκουν jazz...αυτό δεν σημαίνει πως θα ξέρουν τα riff των mayhem ή των cradle of filth..αν εσύ ας πούμε θες να παίζεις black από το πρωί μέχρι το βράδυ. :lol: :lol: :lol:

Αλλά τότε θα είναι και οι jazzίστες κολλημένοι και στον κόσμο τους...Έλεος. :wink:

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά συγγνωμη αν δεν έπρεπε να βάλω το θεμα σε αυτό το section του forum(μπερδεύτικα λιγάκι).λοιπόν' date='έκανα ένα χρόνο ηλεκτρική κιθάρα ιδιαίτερα και ΔΕΝ είχα καλα αποτελέσματα και σκέφτομαι να πάω σε ώδειο.όμως μένω ίλιον και δεν έχει πολλά ωδεία τριγύρω(από όσο ξέρω).έχει το ώδειο του δήμου αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να γραφτώ γιατί πάω δευτέρα λυκείου και ο χρόνος μου είναι πολύτιμος και λίγος :cry: .και θέτω ερώτημα.αξίζουν τα δημόσια ωδεία ή πρέπει να τρέχω κέντρο αθήνα σε ιδιωτικά ωδεία?

 

ίδιαιτερα δε παίζει να ξανακάνω βαρέθηκα το στυλάκι που έχουν μερικοί έλα σπίτι μου και πλήρωνε και ένα σωρό λέφτα(να μου πείτε τα ιδιωτικά ωδεία δεν είναι και φτηνότερα) :cry:[/quote']

 

Καταρχήν και σε ωδείο να πας το μάθημα θα είναι ιδιαίτερο (και έτσι πρέπει).

 

Για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου πρέπει να πω ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις φοβερά αποτελέσματα ήδη από τον πρώτο χρόνο. Στην αρχή πρέπει να θέσεις τα θεμέλια μιας σωστής τεχνικής και αυτό δεν είναι εύκολο και σίγουρα καθόλου ευχάριστο. Θέλει υπομονή και προοπτική. Πάντως θα συμφωνήσω ότι ο δάσκαλος θα πρέπει να είναι ταυτόχρονα και καλός κιθαρίστας και καλός παιδαγωγός, ξεχωριστά το καθένα σου είναι άχρηστα. Επίσης θα πρέπει να έχει οργανώσει τον τρόπο δουλειάς του, η διδασκαλία να είναι συστηματική και όχι (μόνο) χαβαλές. Μην σε απογοητεύει αν αυτά που μαθαίνεις δεν είναι αυτά που θες να παίζεις, σκοπός σου είναι να μάθεις κιθάρα και όχι ένα-δυό τραγούδια. Αν ο δάσκαλος σου έως τώρα δεν κάλυπτε τπτ από τα παραπάνω οκ στάθηκες άτυχος, προχωράμε παρακάτω!

 

Τα ωδεία συνήθως βάζουν και διάφορα άλλα (θεωρητικά και μη) μαθήματα τα οποία είναι πολύ χρήσιμα μεν, χρονοβόρα δε. Να το έχεις υπόψιν σου. Κατά τα άλλα όπως πρότειναν και οι υπόλοιποι μην πας σε δάσκαλο κλασικής. Όχι γιατί έχουν κάποιο κουσούρι σαν μουσικοί, αλλά θα υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ αυτού που θες και αυτού που είναι σε θέση να σου διδάξουν.

 

Τέλος το σημαντικότερο είναι η δική σου διάθεση και ο χρόνος που μπορείς να αφιερώσεις στη μουσική. Οι δάσκαλοι μόνο ως ένα βαθμό μπορούν να βοηθήσουν, το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται από εσένα. Καλή τύχη στην αναζήτηση από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iasona' date='δεν ξέρω αν μετά από ένα μήνα κατέληξες κάπου,αλλά επειδή ο καθένας γράφει ό,τι λαλακία του κατέβει εδω μέσα,θα θελα να καταλάβω τί θέλεις πραγματικά..[/quote']

 

η συγκεκριμενη δηλωση νιωθω οτι με προσβαλλει. δεν ειναι δυνατον να πεταγεσαι και να λες φιλε μου οτι ο καθενας γραφει οτι λαλακια του κατεβει εδω μεσα

 

να σεβεσαι τον εαυτο σου και μετα τους αλλους.ποτε δεν ξερεις ποιος κρυβεται πισω απο ενα nick name.

το θεωρω απαραδεκτο για το υφος του noiz , και οφειλω , επειδη τυχαινει να γνωριζω πολλα ατομα απο εδω , σε πληροφορω οτι η πλειοψηφια , δεν λεει ...."λαλακιες".

 

στο κατω κατω ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις ποιος λεει τι εδω μεσα. τοσο ξερολας εισαι πια?

 

ζητω συγνωμη απο ολους για το υφος μου αλλα δεν το ανεχομαι!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Iasona' date='δεν ξέρω αν μετά από ένα μήνα κατέληξες κάπου,αλλά επειδή ο καθένας γράφει ό,τι λαλακία του κατέβει εδω μέσα,θα θελα να καταλάβω τί θέλεις πραγματικά..[/quote']

 

η συγκεκριμενη δηλωση νιωθω οτι με προσβαλλει. δεν ειναι δυνατον να πεταγεσαι και να λες φιλε μου οτι ο καθενας γραφει οτι λαλακια του κατεβει εδω μεσα

....

 

Ε ... gmoll, όπως και να το κάνουμε έχει ένα δίκιο ο spimav_z. :wink:

 

Αλήθεια...που τις είδες τις λαλακίες δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iasona,δεν ξέρω αν μετά από ένα μήνα κατέληξες κάπου,αλλά επειδή ο καθένας γράφει ό,τι λαλακία του κατέβει εδω μέσα,θα θελα να καταλάβω τί θέλεις πραγματικά..

 

Λες οτι έκανες μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας και δεν ήσουν ευχαριστημένος και πως σκέφτεσαι να πας σε κάποιο ωδείο δημόσιο ή ιδιωτικό αν και δεν έχεις χρόνο να αφιερώσεις και ότι τα ιδιαίτερα μαθήματα αλλά και τα ιδιωτικά ωδεία είναι ακριβά... icon_eek.gif icon_eek.gif

 

Επειδή μάλλον είσαι μπερδεμένος και αυτό που ψάχνεις είναι να ακολουθήσεις τον πιο σωστό δρόμο,θα θελα να σου ξεκαθαρίσω δυο-τρία πραγματάκια..

 

Είναι καλό που αγωνιάς για να βρεις το καλύτερο αλλά πρώτα από όλα ξεκαθάρισε εσύ πόσο υπεύθυνα θα το αντιμετωπίσεις..Μην παρεξηγηθείς..αυτό που εννοώ είναι πως αν ο χρόνος σου είναι λίγος δεν θα έχεις αποτελέσματα με όποιον δάσκαλο και να έχεις.Αυτό να το έχεις υπόψη σου..

Επίσης τα χρήματα σίγουρα δεν είναι πάντοτε κριτήριο αλλά πολλές φορές είσαι αναγκασμένος να τα δώσεις για να αποκτήσεις κάτι που αξίζει..Όλοι όσοι σπουδάζουμε μουσική έχουμε δώσει πολλά..πάρα πολλά χρήματα για δίδακτρα-ιδιαίτερα-σεμινάρια-φεστιβάλ-εξετάσεις...Αυτή είναι η ζωή μας,αυτό κάνουμε...τί είναι φθηνό δηλαδή?Ο εξοπλισμός?

Μπορεί δηλαδή να διαθέσεις 1000-2000e για μια κιθάρα και άλλα τόσα για έναν ενισχυτή και πετάλια και σκέφτεσαι τα χρήματα που θα δώσεις σε κάποιον που θα σε βοηθήσει να αξιοποιήσεις το ταλέντο σου και τον χρόνο σου και θα σε κάνει καλύτερο μουσικό? icon_cool.gif

 

1).Αν θέλεις να μάθεις ηλεκτρική κιθάρα ρώτα φίλους σου που ασχολούνται και εκείνοι,αν και κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι με τον δάσκαλό τους. icon_wink.gif

2)Πήγαινε σε συναυλίες που παίζουν ελληνικά συγκροτήματα και αν ο κιθαρίστας σου αρέσει ή φαντάζεσαι τον εαυτό σου στη θέση του,ρώτησέ τον αν θα τον ενδιέφερε να σου κάνει μαθήματα ή να σου συστήσει τον δάσκαλο που είχε ο ίδιος.Υπάρχουν εξαιρετικοί μουσικοί σε πολλά μαγαζιά..δεν είναι ντροπή να τους ρωτήσεις,ίσα ίσα θα τους κολακέψεις αφάνταστα. icon_wink.gif

 

Δεν είναι εύκολο να βρείς τον ιδανικό δάσκαλο και αυτό γιατί δεν υπάρχει ιδανικός δάσκαλος.Οι παράμετροι είναι πάρα πολλοί και δεν αξίζει να σε κουράσω κι άλλο...

 

Όσο για αυτούς που έχουν γνωρίσει όλους του κλασσικούς κιθαρίστες και έχουν διαμορφώσει τόσο σαφή γνώμη για το ότι θα σε καταστρέψουν και πως ζούνε στον κόσμο τους και άλλα τέτοιες αναιτιολόγητες μπαρούφες,έχω να εκφράσω την λύπη μου για την ατυχία που είχαν αλλά συνάμα και την λύπηση μου που κατηγορούν τους πάντες χωρίς κανένα απολύτως λόγο.Κατά την γνώμη μου είναι προτιμότερο να είσαι ειλικρινής και να πεις ότι είσαι κλασσικός κιθαρίστας και πως δεν ασχολείσαι με την rock ή την metal παρά να ξέρεις δυό "μπαρέδες" και να λες ότι διδάσκεις ηλεκτρική..Στο κάτω κάτω αν θέλεις να παίξεις ηλεκτρική και σιχαίνεσαι την κλασσική γιατί ξεκίνησες?

 

Τέλος το αν είναι σύγχρονο το ωδείο ή "παραδοσιακό" δεν έχει να κάνει με το ποιός άνθρωπος διδάσκει έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του ωδείου.Πολλοί διδάσκουν jazz...αυτό δεν σημαίνει πως θα ξέρουν τα riff των mayhem ή των cradle of filth..αν εσύ ας πούμε θες να παίζεις black από το πρωί μέχρι το βράδυ. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Αλλά τότε θα είναι και οι jazzίστες κολλημένοι και στον κόσμο τους...Έλεος. icon_wink.gif

 

+1000

 

Ε ... gmoll, όπως και να το κάνουμε έχει ένα δίκιο ο spimav_z. icon_wink.gif

 

Αλήθεια...που τις είδες τις λαλακίες δηλαδή?

 

ενταξει ακουγεται ασχημο αλλα πως να το κανουμε????

Οταν πραγματικα θελεις να μαθεις ανεχεσαι καθε ειδους δυσκολιες (λεφτα,στενομυαλο καθηγητη κτλ κτλ...)

Εχω βαρεθει να ακουω "λαλακιες" του τυπου: ο ταδε καθηγητης μενει μακρια και πρεπει να αλλαξω δυο λεωφορεια, ειναι κολλημενος, ειναι ακριβος, δεν ειναι κουλ τυπος, μου λεει να μαθω να διαβαζω νοτες και εγω δε γουσταρω, μου τη λεει επειδη πηγαινω αδιαβαστος κτλ...

και ολα αυτα απο ατομα που κατα τ'αλλα ηθελαν να προοδευσουν πανω στη μουσικη!!

 

αρα ψαχνουμε για εναν καθηγητη κατ'εικονα και καθ'ομοιωση μας.Μονο και μονο για να γουσταρουμε και να νομιζουμε οτι κατι κανουμε!Αν ειναι ετσι τοτε αραζουμε και παιζουμε στο σπιτι μας και φτιαχνουμε και τη φραπεδια μας με τα χερακια μας.

 

οταν εισαι τρελαμενος για αυτο που κανεις σφιγγεις το στομαχι σου και το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να γινεις καλυτερος απο τον καθηγητη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iasona' date='δεν ξέρω αν μετά από ένα μήνα κατέληξες κάπου,αλλά επειδή ο καθένας γράφει ό,τι λαλακία του κατέβει εδω μέσα,θα θελα να καταλάβω τί θέλεις πραγματικά..[/quote']

 

η συγκεκριμενη δηλωση νιωθω οτι με προσβαλλει. δεν ειναι δυνατον να πεταγεσαι και να λες φιλε μου οτι ο καθενας γραφει οτι λαλακια του κατεβει εδω μεσα

....

 

Ε ... gmoll, όπως και να το κάνουμε έχει ένα δίκιο ο spimav_z. :wink:

 

Αλήθεια...που τις είδες τις λαλακίες δηλαδή?

να σου απαντήσω εγώ, αν μου επιτρέπεις, που βλέπω τις μαλακίες;

Πίσω απο τη φράση οι δάσκαλοι κλασικής είναι κολλημένοι και δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα προσωπικά βλέπω κάποιον ο οποίος δεν γνωρίζει πολλούς και αξιόλογους κιθαρίστες και κρίνει, με τις εντελώς περιορισμένες και ημιμαθείς γνώσεις του, όλους ή τουλάχιστον την πλειοψηφεία των δασκάλων χωρίς μάλιστα να υπάρχει η δυνατότητα να ξέρουμε τις δικές του ικανότητες.

Με λίγα λόγια η παραπάνω άποψη γραμμένη σε ένα φόρουμ που μπαινουν και παιδιά που τώρα ξεκινάνε τα βηματά τους στη μουσική είναι παραπλανητική και εγώ προσωπικά τι θεωρώ λάθος, το μόνο που θα είχα να προτείνω σε κάποιον είνια να μη βασίζεται μόνο στο ότι διαβάζει στο ιντερνετ ας ρωτήσει ανθρώπους που αποδεδειγμένα γνωρίζουν. Τέλος κάτι άλλο που γράφτηκε οτι μπορεί να δεί κάποιο συγκρότημα και αν του αρέσει ο κιθαρίστας να του προτείνει να του κάνει μαθήματα νομίζω οτι αποτελεί επικίνδυνο δρόμο, γιατί απλά ένα παιδί που δεν γνωρίζει απο κιθάρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ την ικανότητα να αξιολογήσει ποιές είναι οι πραγματικές δυνατότητες κάποιου κιθαρίστα και μπορεί εύκολα να εντυπωσιαστεί, ας ρωτήσει κάποιον που εμπιστεύεται.

 

edit ορθογραφικό λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καταλαβαινω οτι καποιοι ενοχληθηκαν απο το post μου ξεκαθαριζω οτι η εκφραση ΄οι περισσοτεροι δασκαλοι κλασσικης ζουνε στο κοσμο τους΄δε σημαινει απαραιτητα οτι τους θιγω, δεν εννοουσα οτι εχουν υπαρξιακα προβληματα!! εννοουσα οτι ασχολουνται μονομερος με τη συγκεκριμενη τεχνη, αληθεια εσεις που βιαστικατε να θιχτειτε ποσους δασκαλους κλασσικης ξερετε που να ειναι σε αντιστοιχο κ αναλογο επιπεδο κ σε ηλεκτρικη κ σε κλασσικη;;;;; Απ την αλλη περιεγραψα τη δικια μου εμπειρια κ το αναφερα αυτο, κ απ την αλλη δε το ξερα να εχω κ στατιστικη κατασταση ολων των δασκαλων κλασσικης στην Ελλαδα για να εκφερω γνωμη.. εσεις που τους ξερετε ολους, δασκαλο κλασσικης πηρατε οταν θελατε να μαθετε ηλεκτρικη κιθαρα;;;;;;

 

Φιλε Gmoll βρισκεις πιθανο ενας κλασσικος να μπορει να βοηθησει το μαθητη σε μια ενδεχομενη αγορα ενισχυτη, πεταλιερας ακομα κ ηλεκτρ. κιθαρας;;; Κ απ την αλλη μονος σου αναφερεις οτι πολλοι κλασσικοι εμφανιζονται κ το παιζουν μεχρι κ μπλουζιστες με 2 μπαρεδες για να τσεπωσουν, δλδ εμεις που γραψαμε λες να μην τους εχουμε φαει στη μαπα;;;;;

 

Οσο για σενα φιλε akis147 καποιος που εχει ξεκινησει να κανει μαθηματα σαφως κ ειναι ημιμαθης αν οχι τελειως ασχετος, εσυ σαν βιρτουοζος ξεκινησες;;;

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ οσον αφορα τις λαλακιες που με ελαφραν τη καρδια χαρακτηρισατε να ειστε συγκεκριμενοι στο πιος ειναι ο λαλακας που τις λεει για να καταλαβαινομαστε κιολας.

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για σενα φιλε akis147 καποιος που εχει ξεκινησει να κανει μαθηματα σαφως κ ειναι ημιμαθης αν οχι τελειως ασχετος' date=' εσυ σαν βιρτουοζος ξεκινησες;;;

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ οσον αφορα τις λαλακιες που με ελαφραν τη καρδια χαρακτηρισατε να ειστε συγκεκριμενοι στο πιος ειναι ο λαλακας που τις λεει για να καταλαβαινομαστε κιολας.[/quote']

 

Αν διαβάσεις απο την αρχή τα ποστ θα καταλάβεις οτι ο άνθρωπος ρωτάει για μαθηματα ηλεκτρικής, στη συνέχεια κάποιος πετάει μια ατάκα οτι οι δάσκαλοι κλασικής είναι μονομανείς και εσύ γράφεις , αν δεν κάνω λάθος, τη γνώμη που αποκόμισες απο τα 3 χρόνια που παίζεις κιθάρα.

Αν αυτή είναι σοβαρή κουβέντα που πρέπει κάποιος νεος να λάβει σοβαρά υπόψη του, τότε μα΄λλον εγώ έχω το πρόβλημα.

 

φίλε fuZZed καποιοι ασχολούνται με το άθλημα εδώ και 25 χρόνια (εκ των οποίων τα 12 επαγγελματικά) και έχουν γνωρίσει περισσότερους κιθαρίστες απο όσους νομίζεις. Αυτό τους κάνει να έχουν σχηματίσει άλλη άποψη απ αυτή που έχεις σχηματίσει εσυ, μπορεί βέβαια να θεωρεις οτι εχουν λάθος άποψη. Εγώ πάντως δεν μπορώ να διαβάζω αυτά που γράφουν κάποιοι οι οποίοι κατα την προσωπική μου άποψη έχουν περιορισμένη γνώση των πραγμάτων.

 

Υ.Γ. αν θές διάβασε καλύτερα τι έγραψα για την άγνοια του νεοεισερχόμενου στο χώρο, θα καταλάβεις οτι αυτό που μου γράφεις είναι ασχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μήπως αν αντικαταστήσουμε το

"...οι περισσότεροι από τους κλασικούς κιθαρίστες .... κλπ κλπ"

με το

"...πολλοί κλασικοί κιθαρίστες .... κλπ κλπ"

 

Συμφωνούμε όλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου