Προς το περιεχόμενο

Ποια headphones χρησιμοποιήτε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα παιδια!Θα ηθλε ανα μου κανατε όσοι γνωριζεται μια συγκριση αναμεσα στα Sony Mdr-7509 και beyerdynamic dt-770M .Σαν ακουστικα και μονο.Αν καποιος δεν εχει ακουσει και τα δυο τοτε fleemail και harry μηπςσ μπορειται να μου πειτε την γνωμη σας για τα ακουστικα.

 

Σημειωση:Εχω ηδη τα beyerdynamic και σκεφτομαι να τσιμπισω και τα sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sennheiser HD 25!! Ο George Lucas τα χρησιμοποίησε στα Star Wars! οπότε κάτι καλό θα πρέπει να έχουν...

Εμένα πάντως μου φτάνει αυτό.

 

Yeap! To marketing department της Sennheiser έχει κάνει καλά τη δουλειά του! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια!Θα ηθλε ανα μου κανατε όσοι γνωριζεται μια συγκριση αναμεσα στα Sony Mdr-7509 και beyerdynamic dt-770M .Σαν ακουστικα και μονο.Αν καποιος δεν εχει ακουσει και τα δυο τοτε fleemail και harry μηπςσ μπορειται να μου πειτε την γνωμη σας για τα ακουστικα.

 

Σημειωση:Εχω ηδη τα beyerdynamic και σκεφτομαι να τσιμπισω και τα sony.

 

Έχω δουλέψει και τα δύο και προτιμώ χίλιες φορές τα sony γιατί ακούω απλώς καλύτερα και ακριβέστερα ότι πηγές τους ρίξω.

 

Τα 770 μου φαίνονται μπασσαριστά και δεν έχουν σωστή παρουσία στα μεσαία κατά την γνώμη μου,τουλάχιστον όχι όσο τα sony.

 

Η πιο τρελή χρήση που έχω κάνει με τα ακουστικά ήταν μία gospel συναυλία με χορωδίες,όργανα και λοιπός χαμός on stage.

 

Η κονσόλα (1 είχαμε) τοποθετήθηκε αναγκαστικά στο πλάι του stage λόγω χώρου και επιπλέον μου ζητήθηκε να γράψω το live για τον καλλιτέχνη.

 

Έτσι μιξάρα με τα ακουστικά 8O (δεν προτείνεται γενικώς αυτό) και μετά το live ήταν όλοι ευχαριστημένοι και με το recording αλλά το κυριότερο και από το live.

 

Φαντάζεσαι λοιπόν τι εμπιστοσύνη έχω πια στο ακουστικό.Για αυτό λέω ότι είναι εργαλείο.

 

Yγ. Τα είχα δοκιμάσει πριν τα αγοράσω από Διαμαντόπουλο (230¤) για αυτό σου προτείνω να πας με τα 770 εκεί ώστε νε συγκρίνεις επί τόπου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dt770 έχουν μια έμφαση στα μπάσα όντως! Τα δε 770M είναι καθαρά σχεδιασμένα για τύμπανα και κάνουν άριστα τη δουλεια τους!

 

Δύσκολα θα βρεις all around ακουστικό γι αυτό καλό είναι να επενδύσεις σε διάφορα για κάθε χρήση. Και ποτέ να μην εμπιστεύεσαι ακουστικά για μιξάρισμα εκτός και αν ξέρεις τα κουσούρια τους καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει τα καλλιτερα για τα sony.Και οντως οταν τα ακουσα ειχαν δικιο.Δεν ακουσα καποιο live οργανο αλλα ειχα βαλει CDs διαφορα σιγροτιμακια τα οποια ηξερα σαν την παλαμη μου και με εντυπωσιασε το ευρως που εχουν.Με καλυψανε σε μουσικη gia club εως και metal!Για τα 770Μ παλι μου βγαζουν πολλα μεσαια.Για τα 770 τα απλα θα συμφωνησω μαζι σου.Τα 770M ειναι σχεδιασμενα για ντραμμερς κανουν πολυ καλη ηχομονωση και εχουν και ικανοποιητικη ενταση αν και λογω τησ αντιστασης τους πρεπει να δυναμωσεις αρκετα για να τα καταλαβεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου!Νομιζω οτι τα sony θα μπουν στον εξοπλισμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποτέ να μην εμπιστεύεσαι ακουστικά για μιξάρισμα εκτός και αν ξέρεις τα κουσούρια τους καλά!

Και τα κουσούρια σου (επί του θέματος :lol:) εξίσου καλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SENNHEISER HD 212Pro. Τέλειος ήχος' date=' πανάλαφρα, και οικονομικά (45Ε). Γενικά παίζουν πολύ τα SENNHEISER από ότι βλέπω...[/quote']

 

Τα 212Pro πανάλαφρα μεν, αλλά σου πιέζουν πάρα πολύ τα αυτιά! Τα έχω και δε θα τα χαρακτήριζα καθόλου άνετα για πολύωρη χρήση.

 

Επίσης έχω και τα AKG 271 Studio από τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος. Flat ακουστικά και άνετα (για κλειστά).

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου