Προς το περιεχόμενο

Θέλω να ανοίξω ένα μαγαζί στο internet.Για τα CD μου.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ανοίξω ένα μαγαζί στο internet και να πουλάω cds με τη μουσική μου! Θα ήθελα κάποιος που ξέρει να μου πει τι πρέπει να κάνω, πέρα από τα εφοριακό θέμα. Δηλαδή το πως θα γίνει, ένας πελάτης να κάνει κλικ και το cd μου να πηγαίνει σπίτι του ή στο ταχυδρομείο του. Επίσης τον τρόπο πληρωμής. Υπάρχει κάποια υπηρεσία που να αναλαμβάνει την μεταφορά των cds αυτόματα; Απότι ξέρω, paypal αναλαμβάνει μόνο τη μεταφορά χρημάτων. Για πείτε μου...

 

(Κάνα λινκ...?)

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχεις καθόλου γνώσεις σχεδιασμού site? Αν όχι εκτός απο την έναρξη εργασίας που πρέπει να κάνεις και τον registration του ονόματος για το μαγαζί σου (πχ www.site.gr), θα πρέπει να απευθυνθείς και σε κάποιον για να σου σχεδιάσει το site απο το οποίο θα πουλάς τα προιόντα σου. Όσον αφορά τις πληρωμές μπορείς και μέσω paypal που ανέφερες αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και υπηρεσίες απο τράπεζες στην Ελλάδα για να έχεις online πληρωμές. Όσο για τις παραδόσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ΕΛΤΑ ή κάποια άλλη courier εταιρεία όπως ACS, λαμβάνοντας υπόψη τα μεταφορικά στις τιμές των προιόντων σου

τι δεν σε σκοτώνει...σε κάνει πιο δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει πάρει το μάτι μου πολλα on-line μαγαζιά μέσα στο e-bay. Δες το εκεί. Νομίζω μπορείς να κάνεις ένα "μαγαζάκι" εκεί με τα προιόντα σου.

 

Τώρα βέβαια εσενα μάλλον η μεγάλη σου απορία είναι τα φορολογικά, και εκεί δεν ξέρω.

 

Για μεταφορικά μπορείς να κάνεις μια καλή συμφωνία με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία courier για να κερδίσεις κάποιες καλές τιμές, αν βέβαια μιλαμε για ικανοποιητικές ποσότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου