Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, πριν προτείνουμε στον άλλο να ντρέπεται γι' αυτά που έγραψε, καλό θα είναι να ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ τι έγραψε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, εγώ απλώς προσυπέγραψα το επιχείρημα του wasted (στο οποίο δεν αντέδρασε κανείς), για το ότι οι τοπικές κοινωνίες έχουν τεράστιο μερίδιο ευθύνης για την καταστροφή και κακώς φωνάζουν για το "κράτος". Δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα μπορεί να έχετε με αυτό το επιχείρημα.

 

Για να το καταλάβετε καλύτερα, το Σάββατο όταν έπιασε φωτιά ο Υμηττός έπαιρναν σε ένα κανάλι συνέντευξη από το Νομάρχη. Και άρχισε ο Νομάρχης τα δικά του: δεν έχουμε υποστήριξη, δεν έχουμε νερό, δεν μπορούν να μπουν τα πυροσβεστικά μέσα στο δάσος κλπ.

 

Ένας από τους δημοσιογράφους του λέει: μα καλά, δικιά σας αρμοδιότητα δεν είναι να υπάρχουν δρόμοι για να μπουν τα πυροσβεστικά στο δάσος; Οπότε μόκο ο Νομάρχης, διότι ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ δική του αρμοδιότητα.

 

Στην προέκταση, κάθε μία από τις τοπικές κοινωνίες υπάρχουν εκατοντάδες πράγματα που μπορουν να κάνουν για να προφυλαχθούν από τέτοιες φάσεις και στην τελική κάποιος πρέπει να το θυμίζει αυτό. Το υποθετικό παράδειγμα με τις Φεράρι, όντως ήταν στηριγμένο σε αυτό που θυμήθηκε ο forensick, αλλά επίσης είχε σημιολογική σημασία, διότι για τον καθένα μας κάθε τι που τον καίει είναι σημαντικό και πολύτιμο.

 

Σε αυτούς που μου είπαν ότι πρέπει να ντρέπομαι για αυτά που γράφω απαντώ: εσείς παιδιά πρέπει να ντρέπεστε διότι εδώ και αρκετές σελίδες διαβάζετε την επιχειρηματολογία της άκρας δεξιάς για το φαινόμενο των πυρκαγιών και ΔΕΝ σας είδα να αντιδράτε με τέτοια ορμή. Να βγάλω συμπεράσματα;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
...

 

Btw μολις επικυρηχθηκαν οι εμπρηστες 100.000ε-1.000.000' date=' αναλογα με την πληροφορια η αν θα φερεις στο κοντινοτερο μπατσοστασιο dead or alive τον εμπρηστη....

[/quote']

 

Πράγμα που σημαίνει ότι αν είσαι χρεωμένος σε καταναλωτικά και κινδυνεύεις να πας μέσα, παίρνεις ένα μπτιτόνι, καις ένα δάσος, σε καρφώνει η γυναίκα σου και παίρνει το 1.000.000. Μπαίνεις μέσα, και σε 5 χρονάκια βγαίνεις χωρίς οικονομικό πρόβλημα. :lol: :lol: :lol:

 

Τι, δεν τους έχετε ικανούς ορισμένους? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται. Και εγω αν ειμουν παντρεμενος, θα πηγαινα και καλα να καψω το δασος, θα με επιανε η γυναικα μου, θα με καρφωνε, θα εμπαινα μεσα για αποπειρα εμπρησμου, και σε 2 χρονακια θα εβγαινα εξω με ενα lespaulιδι του 59' :D:D:D

 

 

 

 

Aξιζει!!!!!

 

 

 

 

 

(μα τι λεω?????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς που μου είπαν ότι πρέπει να ντρέπομαι για αυτά που γράφω απαντώ: εσείς παιδιά πρέπει να ντρέπεστε διότι εδώ και αρκετές σελίδες διαβάζετε την επιχειρηματολογία της άκρας δεξιάς για το φαινόμενο των πυρκαγιών και ΔΕΝ σας είδα να αντιδράτε με τέτοια ορμή. Να βγάλω συμπεράσματα;

 

Πες τα μαμώ την εκδιδομένη γυνή μου μαμώ πες τα....

 

Α σειχτήρι με τον κάθε μαυροκουκουλάκη που βγαίνει τώρα να μας το παίξει και πατριώτης και υπέρ των απλών πολιτών.....

 

Αυτός ο τόπος θέλει πολυυυυυυυυυ απεργία για να πάει μπροστά :lol: :lol: ( Γιατί παραβάρυνε το κλίμα! )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να φάνε μόνο 5 χρόνια, πέραν της πλάκας. Μιλάμε για μια τρομακτική οικονομική και οικολογική κατατροφή, για 52 θύματα.... Πάνε όλοι για ανθρωποκτονία από πρόθεση και κατα συρροήν. Θα φάνε καλά (ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ βρουν κανέναν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που ο εμπρησμός (αν δεν απατώμαι) δεν είναι κακούργημα, αν δεν κατηγορηθούν για φόνο εξ' αμελείας, τότε αμφιβάλλω αν τους πάνε μέσα, ΑΝ τους πιάσουν (μπουχαχαχα)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Από την στιγμή που ο εμπρησμός (αν δεν απατώμαι) δεν είναι κακούργημα' date=' αν δεν κατηγορηθούν για φόνο εξ' αμελείας, τότε αμφιβάλλω αν τους πάνε μέσα, ΑΝ τους πιάσουν (μπουχαχαχα)[/quote']

 

Και για φόνο εξ αμελείας πόσα τρως με καλό δικηγόρο? Και στη συνέχεια, με καλή διαγωγή στα πόσα χρόνια βγαίνεις?

Πέντε χρόνια....πολλά είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να μαι κρυφο-ακροδεξιος;;;

χμμ....

 

 

ρε συ, θα παω μακρυα απ τα μετωπα, πχ στην Κασο, και θα παω για αποπειρα, οχι για εμπρησμο...Θα παρω και ενα ελαφρυντικο απ τον τρελογιατρο...Αντε, μπας και δικαιολογησω τον εξοπλισμο μου..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Να ναι καλα τα καναλια που μας κανουν να γελαμε μεσα στην καταστροφη....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ετοιμοι?????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...προσοχη, ειναι καλο...!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ο Μπομπ Βουλγαρακης παει να συντονισει την κατασβεση της αρχαιας Ολυμπιας..!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου